Jump to content

Ortofon Om5e VS Audio technica AT95e


Sasha V.

Preporučeni Komentari

Danas sam kupio Audio technica-inu zvucnicu AT95E! Vidim da je ovde po forumu izbegavate, ali mi uopste nije jasno zbog cega??? Shvatam ja da postoje mnogo bolje zvucnice od nje, ali za pristojan novac moze da se nabavi i ova zvucnica koja me je odusevila. Sto postotni sam sluhista i mogu da tvrdim da je AT95e bar deset puta bolja od Ortofonove zvucnice. Naime, visoki tonovi su mnogo jasniji i izrazeniji (crisp) dok je onaj mid range nekako naglasen ali ne i dominantan. Jedino je bass mogao da bude malko izrazeniji, ali Boze moj, na pojacalu se sve to sredi jednim pokretom! Preslusavao sam 180-o gramske ploce, medju njima i Amy Winehouse, koja je zvucala neverovatno! Cuo sam neke tonove koje sa Ortofonom nisam.... jednostavno odziv nije isti! Znamo svi da je kraj vinila obicno slabiji sto se signala tice, pogotovo kada se cuje glas gde to zvuci kao promuklost. AT95E to sabije, ne prigusi glas, vec ga otvori i nema anomalija sto se zvuka tice!!! Za novac od 40-ak evra, dobio sam zaista nesto kvalitetno i pristojno! Znam da ce mnogi od Vas ovde imati svoje ZA i svoje PROTIV, ali medium budget i AT95E su pobedili za sada!!!! Znaci, ko se dvoumi izmedju Ortofona OM5E i Audio Technica-e AT95E, moja je topla preporuka AT95E!

post-875-0-66190200-1308857339_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

tek mi je na kraju postalo jasno ........ OM5 se ne poredi ni sa cimnategnuto je samo da li je bolja od Shure M75u stvari , jeste - zato sto ne mozes naci primerak koji ima dobru iglu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaci, ko se dvoumi izmedju Ortofona OM5E i Audio Technica-e AT95E, moja je topla preporuka AT95E![/b][/i]

Ја се не двоумим, одлично свирајућа глава за ту количину новца. У здравље да је потрошиш :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad budeš imao bolji RIAA a na pojačalu ništa čime možeš da "rešiš jednim pokretom", pa ti se još posreći da ti u ruke dođe malo bolja zvučnica od ove AT, recimo neki Grado, shvatićeš koliko razlike zapravo ima. AT95 uopšte nije loša zvučnica, ali ako slušaš muziku samo sa vinila, vremenom ćeš shvatiti da ova zvučnica deluje impresivno samo na prvo slušanje. Posle određenog vremena, njena sklonost da "impresionira" počinje da se pretvara u zamorno cičanje i iritantno štrcanje visokih i kad treba i kad ne treba. OM5 je nešto što Ortofon pravi i prodaje da zahvati i "budget" segment tržišta... Prave Ortofonove zvučnice se drže u fiokama pod ključem... Ali, neka, uživaj, vremenom ćeš moći da sebi priuštiš i bolje stvari... A i umećeš da ih adekvatno ceniš. :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala!!! :happy64:

Ја се не двоумим, одлично свирајућа глава за ту количину новца. У здравље да је потрошиш :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskreno, nema sta! Svestan sam da cu moci jednog trenutka da kupim nesto bolje nego sto je ova At95e, a onda cu sa Vama da podelim nadam se prijatne utiske! Z asada je slusanje OK!

Kad budeš imao bolji RIAA a na pojačalu ništa čime možeš da "rešiš jednim pokretom", pa ti se još posreći da ti u ruke dođe malo bolja zvučnica od ove AT, recimo neki Grado, shvatićeš koliko razlike zapravo ima. AT95 uopšte nije loša zvučnica, ali ako slušaš muziku samo sa vinila, vremenom ćeš shvatiti da ova zvučnica deluje impresivno samo na prvo slušanje. Posle određenog vremena, njena sklonost da "impresionira" počinje da se pretvara u zamorno cičanje i iritantno štrcanje visokih i kad treba i kad ne treba. OM5 je nešto što Ortofon pravi i prodaje da zahvati i "budget" segment tržišta... Prave Ortofonove zvučnice se drže u fiokama pod ključem... Ali, neka, uživaj, vremenom ćeš moći da sebi priuštiš i bolje stvari... A i umećeš da ih adekvatno ceniš. :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... i pojačalo i zvučnike... :)Kad smo već toga, Sasha V., nisi nam predstavio ostatak sistema :)Možda ima neki sitan tweak koji možeš da odradiš samostalno i poboljšaš nešto a da to još i ne znaš ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj sistem nije impresivan kao kod nekih od Vas, (pogotovo zvucnici) ali evo o cemu se radi!!

Gramofon - Dual CS 505-4 na njemu je At95E zvucnica

Pojacalo - Onkyo A 8430

CD Player - Philips 604

Zvucnici - Ei (NJIH SAM NASLEDIO NEMAM POJMA KOJA JE OZNAKA)

I da ima neki tweak, ja to ne bih zno sam da namestim !!! :confused1:

... i pojačalo i zvučnike... :)

Kad smo već toga, Sasha V., nisi nam predstavio ostatak sistema :)

Možda ima neki sitan tweak koji možeš da odradiš samostalno i poboljšaš nešto a da to još i ne znaš ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je moj stil - podebljano i zakrivljeno! U svakom slucaju, onaj ko zeli da procita procitace bio tekst podebljan ili ne! B)

ne moras boldovati text ; ljudi to citaju i kad ne boldujes

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro, sistem je prilično uravnotežen što se tiče klase uređaja. Naravno, uvek je najvažnije da TI budeš zadovoljan :) Nemam ličnih iskustava sa ovim Onkyom, ali sudeći po onome što sam video o ovom pojačalu, odluka da kupiš AT95 je sasvim razuman izbor za sistem koji imaš. Mnogo skuplja zvučnica ne bi došla do punog izražaja sa RIAA koju imaš u ovom pojačalu. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1679819.html pokazuje iznutrice pojačala pa te nećemo gnjaviti da ga otvaraš :)Za zvučnike nemoj da se nerviraš, i ja sam dugi niz godina imao Ei zvučnike, samo što meni đavo nije dao mira pa sam kutije morao sam da radim, i njihovi drajveri su uvek bili pristojni, dobar kvalitet u klasi cene. Pogotovo visokotonci. Jedina moja zamerka je bila na skretnice. Vrednosti elemenata su uvek bile rezultat proračuna po empirijskoj formuli a nikada rezultat dodatnog prerađivanja i merenja nakon ugradnje... Al' dobro...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj sistem nije impresivan kao kod nekih od Vas, (pogotovo zvucnici) ali evo o cemu se radi!!-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ма добар је тај систем, ако кренеш да набављаш ново и ново нећеш се музике наслушати :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram da kazem da mi je sada lakse, posto ste mi rekli da je sistem uravnotezen, a ja mislio da sam paranoican sto se zvuka tice... Naime, pre par nedelja jedan je moj kolega kupio potpuno nov sistem i to Thorensov gramofon, neko NAD pojacalo i neke besne zvucnike, (mislim da su Yamahini, ali nisam siguran). Na Thorensu je MC zvucnica Grado master, ali to tako skripi kad svira, da ja nemam reci!!! U sebi sam rekao Boze hvala ti na vintage opremi koju imam, a taman sam razmisljao da obovim ceo sistem pri kraju godine i tako se zaletim i potrosim silan novac.... Zvao me je da sve to cujem kako zvuci, ali ja sam mu rekao da je zvuk ocjan obzirom da je Grado na gramofonu, a MC prekidac postoji na pojacalu i da tu nesto nije u redu. Na moje zaprepascenje, CD zvuci milion puta bolje od ploce..... Bas ne kontam zbog cega... nesto se tu ne gadja ili jednostavno uredjaji "nisu kompatibilni"!!!! G-din Salvatore, hvala na sugestijama u vezi mog sistema.... DA! Na Ovim zvucnicoma, visoki su jako dobri. Jasni i glasni! Sta bi bila Vasa preporuka da eventualno promenim u vezi kutija a da se sve to bolje cuje??? :Viannen_loungelizard:

Dobro, sistem je prilično uravnotežen što se tiče klase uređaja. Naravno, uvek je najvažnije da TI budeš zadovoljan :) Nemam ličnih iskustava sa ovim Onkyom, ali sudeći po onome što sam video o ovom pojačalu, odluka da kupiš AT95 je sasvim razuman izbor za sistem koji imaš. Mnogo skuplja zvučnica ne bi došla do punog izražaja sa RIAA koju imaš u ovom pojačalu. http://www.elektroda...pic1679819.html pokazuje iznutrice pojačala pa te nećemo gnjaviti da ga otvaraš :)Za zvučnike nemoj da se nerviraš, i ja sam dugi niz godina imao Ei zvučnike, samo što meni đavo nije dao mira pa sam kutije morao sam da radim, i njihovi drajveri su uvek bili pristojni, dobar kvalitet u klasi cene. Pogotovo visokotonci. Jedina moja zamerka je bila na skretnice. Vrednosti elemenata su uvek bile rezultat proračuna po empirijskoj formuli a nikada rezultat dodatnog prerađivanja i merenja nakon ugradnje... Al' dobro...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala, i sam sam shvatio da je menjaza uredjaja i skupa i bezmislena. Ovako kako je odgovara mom doktorskom uhu!!!!! :hyper:

Ма добар је тај систем, ако кренеш да набављаш ново и ново нећеш се музике наслушати :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

G-din Salvatore, hvala na sugestijama u vezi mog sistema.... DA! Na Ovim zvucnicoma, visoki su jako dobri. Jasni i glasni! Sta bi bila Vasa preporuka da eventualno promenim u vezi kutija a da se sve to bolje cuje??? :Viannen_loungelizard:

Joj, mani me sa tim, "gospodine"... Odma ću da ti udarim opomenu zbog vređanja :buehehe:

Elem, sve dok si zadovoljan svojim sistemom, ništa ne diraj. Jedino što možeš, a to je put posut uljem i srčom, a to je da ponekad doneseš u kuću (na zajam) poneku spravu i isprobaš je umesto neke od svojih komponenti. Ako želiš više i bolje od onoga što imaš, preporučujem da se združiš sa nekim članovima foruma, pa ako neko nije jako daleko, svratiš u pristojnu, kraću posetu i poslušaš malo neke sisteme koji su po tuđim sobama. Treba čuti sve, pa odatle proceniti šta ti se dopada, više, manje...

Bez obzira što sam lično odabrao elektrostatike, i što kod mene male kutije nemaju šanse da sviraju valjano u ovom prostoru, kod kolege Sipija (koji mi i nije baš u komšiluku) sam čuo tri para kutija. Old School Canton, par Dynaudia i male Epos-e. Lično, mene su Epos-i impresionirali, pogotovo zbog dimenzija. Malecne kutijice, nema ih šta videti, a sviraju, naježio sam se. Naravno, nemaju onaj fundamentalni bas kao Canton-i koji imaju 12" bas, ali...

Srećnici (u koje sebe ubrajam) dođu do one faze "razvoja" da više ne slušaju muziku analitički (koliko visokih, srednjih ili basova ima - ili nema) već se muzika sluša tako da se "doživljava" a za to treba biti rasterećen ne samo predrasuda, već i uticaja vizualne pojave opreme. E onda je to-to

Meni je puno pomogao period kada sam slušao samo muziku u kolima sa samo jednim parom širokopojasnih zvučnika od 10cm. Tamo nema baš ni basa, ni visokih, ali se čovek mentalno rastereti potrebe da sve analizira u sitna crevca. Meni je lično, poenta slušanja muzike da bih to trebalo da mogu ceo dan, bez zamora. Oprema koja zvuči "impresivno" i "moćno" na prvo slušanje, obično me posle pola sata ili sat vremena tera da stišavam muziku. Uživanje u slušanju muzike je samo onda uživanje, ako možeš da slušaš dovoljno glasno da muziku osetiš, a da te to ne umara...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.... tri para kutija. Old School Canton, par Dynaudia i male Epos-e. ....

E videces kako svira Dynaudio kad se resim da im prepovezem skretnicu ispravno... :buehehe:Bile su kod suraka skoro 20 godina pa resio da mi ih vrati nakon sto je WAF proradio :girl_devil: . On ih odneo kod stolara na furniranje da mi ne vrati skrnave kutije i naravno, posle toga povezao drivere u kontrafazi. Pitam ga: Mare, sto uveza srednjetonce naopacke, a on ce: nije valjda da to ima neke veze? :buehehe:Jos uvek stoje onako kako su i bile kad si dolazio, ne volim da se petljam sa stolarijom i gvozdjurijom, jedino mogu da se nateram da to sredim ako resis ponovo da navratis ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E videces kako svira Dynaudio kad se resim da im prepovezem skretnicu ispravno... :buehehe:...Jos uvek stoje onako kako su i bile kad si dolazio, ne volim da se petljam sa stolarijom i gvozdjurijom, jedino mogu da se nateram da to sredim ako resis ponovo da navratis ;)

Nisam komentarisao Dynaudio jer sam ih se naslušao vala baš najviše u vreme kada me je srce najviše bolelo što ih nemam i ne vidim ikakve šanse da ih ikada imam. Posle je došlo vreme kada sam čuo panele, koji su zapravo... čini mi se riboni (Apogee Diva) ali to je negde najbliže elektrostaticima i to me je kupilo, načisto. Tu je Dynaudio izgubio trku. Kasnije, kada sam se okućio, iselio iz 18m2 sobe podstanarske, vratih se samogradnji, ali Dynaudio je zanavek postao sekundarna stvar... Cantona nema potrebe komentarisati, svira baš tako kako izgleda, klasična izvedba iz perioda kada je napravljen, sve je uravnoteženo, ali i predvidljivo. Dovoljno je (ko ima dovoljno iskustva) da ih vidi i zna kako sviraju. Epose sam izdvojio jer su me iznenadili. Veoma prijatno, naravno :)Ako ćeš da sređuješ, onda računaj da treba da čuješ šta je kolektivni napor postigao, pa ti sad prokljuvi da li to znači da ću onda da ponesem Bastarda...Elem, da se vratim na izvorište...Svojevremeno sam imao firmicu i pravio sam kutije sa Ei zvučnicima, prodavalo se kod nas u robnoj kući. Da inflacija koja je tada vladala u roku od nekoliko dana nije pojela svu zaradu, verovatno bih i nastavio, međutim, povukao sam se dok nisam izgubio sve što sam imao. U to vreme sam bio u poseti u fabrici u Svrljigu i došao do nekih (za mene i tada) šokantnih saznanja o problemima koje inžinjeri i stručni ljudi u fabrici imaju jer konce vuku komercijalisti... Za mene su radili modifikovane izvedbe zvučnika, između ostalog, 20cm bas, ali sa magnetom i špulnom od 12" basa. To je tako dobro radilo, da bih sada maltene platio bilo koju cenu da se dočepam bar jednog para od onih što su prodati u to vreme...U svakom slučaju, ostaje ono što sam rekao Saši za opremu, ako se nema za bolje, a ono što se ima, zadovoljava, ne treba čačkati.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lično, nikada ne bih menjao Ortofon za Audio Technica zvučnicu. Svojevremeno sam imao neku AT zvučnicu, koju sam dobio uz Dual gramofon (CS 604) kada sam ga kupio, valjda 1978. godine, ili tu negde. Kako je neko već rekao, na prvo slušanje, deluje jasnije i koherentnije od Ortofona, ali posle sat vremena, počinje da nervira koliko je u srednjim tonovima. Vratio sam se na Ortofon i od onda, ostao sam na Ortofonu do dana današnjeg (LM30 i FF15 Mk.2).To sa srednjim tonovima je inače jedan od najstarijih trikova u audio tehnici. Pre neki dan sam vrato slušalice date mi na probu, po ceni od 485 eura. Na prvo slušanje, vilica pada na sto, ali posle sat vremena, lako se shvati da je ukupan zvuk prilično debalansiran, jer su srednji tonovi istaknuti i pokrivaju i ono dole, i ono gore. Tipičan primer proizvoda napravljenog da fascinira u nekom demo salonu, za onih desetak minuta koliko se prosečno probaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

AT95E ima malko izrazenije srednje tonove, ali je sve to izbalansirano! Jedina mana je bass koga ima malo manje..... :-D

Lično, nikada ne bih menjao Ortofon za Audio Technica zvučnicu. Svojevremeno sam imao neku AT zvučnicu, koju sam dobio uz Dual gramofon (CS 604) kada sam ga kupio, valjda 1978. godine, ili tu negde. Kako je neko već rekao, na prvo slušanje, deluje jasnije i koherentnije od Ortofona, ali posle sat vremena, počinje da nervira koliko je u srednjim tonovima. Vratio sam se na Ortofon i od onda, ostao sam na Ortofonu do dana današnjeg (LM30 i FF15 Mk.2).To sa srednjim tonovima je inače jedan od najstarijih trikova u audio tehnici. Pre neki dan sam vrato slušalice date mi na probu, po ceni od 485 eura. Na prvo slušanje, vilica pada na sto, ali posle sat vremena, lako se shvati da je ukupan zvuk prilično debalansiran, jer su srednji tonovi istaknuti i pokrivaju i ono dole, i ono gore. Tipičan primer proizvoda napravljenog da fascinira u nekom demo salonu, za onih desetak minuta koliko se prosečno probaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...