Jump to content

AVM Evolution M4


Impuls

Preporučeni Komentari

Da li je neko slusao ove monoblokove i kako zvuce? Po nekim testovima imaju jako visoke ocene a cenu pristupacnu u odnosu na druge mnogo zvucnije firme. Na primer po ocenama u casopisima jednako je ocenjen kao EC AW180 ili Pass Aleph 0 S. http://retroaudio.net/AVM-Evolution-M4.htmI da li neko ima semu od bilo kog modela i Evolution serije?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

slusao sam M2 ako je od pomoci ... radio je na Audio Physic Step... izvor je bio Musical Fidelity A3.....sto reci - odlican zvucnik, odlican amp... svaka preporuka.... (sheme nit vidio nit znam principijelno kako izgleda)....eto - ako ce pomoci ista...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam prilike slušati M4, ima veoma topao zvuk, za mene čak i za nijansu topliji nego što bi trebao biti. Nešto slično Pass-ovim kreacijama ( npr. F3 ). Preamp iz te serije izbegavati, nije na visini zadatka. AVM je jedno vreme prodavao samo kutije, neki likovi u Švajcarskoj ili u Nemačkoj su radili M4 i stavljali su amp u te kutije. Nema puno veze sa originalom, napajanje je u posebnoj kutiji. Original je mnogo elegantniji, i moram primetiti da se neverovatno greje.Evo par slika " lažnjaka ", šemu nemam.

post-205-125415102015_thumb.jpg

post-205-125415105711_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Konstantno se visoko kotira na ebay a po testovima ima jako dobre ocene. Evo foto unutrasnjosti originala

Pozz.svima :Viannen_loungelizard: ..da malo podgrejem ovu temu :to_become_senile: ..sasvim slucajno nasao se kod mene na kucnom slusanju ovakav par,znaci Evolution M4,sa pripadajucim pretpojacalom,VELIKO HVALA DARODAVCU :respect: .....pitanja:-po specifikaciji je to 2x40W na 8 i 4 Ohma,svega 2x20W na 2 Ohma..ovo meni kao laiku bas ne spada u one klasicne price oko dupliranja snage sa polovljenjem impedanse,teoretski to ne bi smelo da odgovara zvucnicima sakrivudavim impedansama(citaj Tannoy D700 :girl_devil: )-koja je tu tehnika u pitanju,cisto sa neke laicke tacke gledano..klasicni problemi za koje se hvataju "strucnjaci" kod ovakvih konstrukcija je(pre) mekanost u donjem segmentu...da budem iskren ni traga ni glasa od svega toga,svira suvo ko barut,nema padanja na kolena od niskih impedansi :assshake: -da li je neko imao prilike da ih uporedi recimo sa Pass F3-F5 DIYopcijama?Fala unapred :Viannen_loungelizard:

post-653-064731300 1285688529_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pajo nema druge nego da dojurite do Srbije da mi malo prostudiramo kako to radi.Mislim da su unutra irf-ovi a kakva je sema ne znam. Pokusavao sam da je dobijem sa raznih strana i nisam uspeo.

..ovi cigurno ne mogu da idu odavde, gazda od njih je sto je @zflazar :sarcastic_hand: uradio nasem jednom zemljaku one DIY Westminstere :angel0: ..to je vec sa tim sviralo vrlo korektno u dnevnoj sobi ko polovina odbojkaskog terena :tegovi: .. :happy64: ..slusam sad vec druga neelja,u stvari sad krecem sa trecom,ne osecam tu sladunjavost A klase,u prvim danima cak nisam ni bio nesto posebno odusevljen(mislim da nisu bas puno radili u zadnje vreme pa im je trebalo malo da dodju k sebi,a i meni verovatno)..malo sam se poigrao sa jednim drugim kablom (Mogami) izmedju pretpojcala i monoblokova,i gle cuda,pocelo to da svira vrlo,vrlo korektno..nije ono od cega se pada u nesvest za 15 sekundi..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimljiv je tehnički podatak o snazi...

Technische Daten:8 Ohm/40 Watt Class-A4 Ohm/40 Watt Class-A / 85 Watt max.2 Ohm/20 Watt Class-A / 130 Watt max.Gewicht: 2 x 18 Kg

Mislim da nije SE nego su veoma konzervativno dali izlazne vrednosti a verovatno zbog prelaska u AB klasu nakon onih prvih 40W koje deklarišu. Trenutačno samo jedan par na ebayu, 1299€...post-13-005355700 1285743939_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...