Jump to content

Marantz PM-84 Problem


Dmeister

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima :) . Imam jedan problem sa Marantz PM-84 integralcem. Do sad' je normalno radio, zvuk normalan ali se cuje pucketanje, sum i brum kada se pritisne Direct dugme. I kada sam skoro pritisnuo Direct dugme, zaculo se neko krcanje i zvuk se ponovo pojavio, ali je sada sav ugusen i mutan :( . Nista drugo se ne primecuje (nema dima ili mirisa gorevine). Kolege, znate li sta bi moglo biti u pitanju, ili na sta da obratim paznju kad' ga otvorim ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 6
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Pozdrav svima :) . Imam jedan problem sa Marantz PM-84 integralcem. Do sad' je normalno radio, zvuk normalan ali se cuje pucketanje, sum i brum kada se pritisne Direct dugme. I kada sam skoro pritisnuo Direct dugme, zaculo se neko krcanje i zvuk se ponovo pojavio, ali je sada sav ugusen i mutan :( . Nista drugo se ne primecuje (nema dima ili mirisa gorevine). Kolege, znate li sta bi moglo biti u pitanju, ili na sta da obratim paznju kad' ga otvorim ?

Najverovatnije treba otvoriti i dobro očistiti taster, 9 od 10 problema u elektronici potiču od lošeg kontakta.Ne bih savetovao razne sprejeve, oni samo prekriju, ali ne reše problem, koji se onda opet pojavi kasnije. Odlemiti, otvoriti, očistiti, sklopiti i zalemiti jeste mnogo komplikovanije, ali je zato i pouzdanije rešenje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pojacalo je zapravo ispravno...crkla OBA visokotonca..

..pojačalo svakako NIJE ispravno ako su crkla oba visokotonca...jedino što za sada znamo da problem postoji u OBA kanala..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..pojačalo svakako NIJE ispravno ako su crkla oba visokotonca...jedino što za sada znamo da problem postoji u OBA kanala..

Pa ja nisam bas strucnjak, ali ja mislim da je problem samo u dugmetu. Pogledao sam unutra, nista nije izgorelo. I resenje za problem je jednostavno - ne dirati dugme. Nikad' ga nisam ni zapravo koristio, nego sam tek onako zeleo da probam, ali eto - nisu cisceni kontakti, pa se desilo sranje :unsure: .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Update: Pojacalo je zapravo ispravno. Taj klik iz Direct dugmeta je bio toliko jak da su crkla OBA visokotonca (ili skretnice u OBA zvucnika) u Bowersima :confused1:

Зато и јесте мутан звук. Јел то онај Маранц који има СТК хибрид као напонски појчавач?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Зато и јесте мутан звук. Јел то онај Маранц који има СТК хибрид као напонски појчавач?

Ako mislis na ono Automatic Voltage Shift Supply, to je taj. Postavljena slika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...