Jump to content

Kontrola sinhronog motora


bve

Preporučeni Komentari

aha

tako sinhroni ........

postovacu kasnije jednu semu od Doede Duma-e , napravljenu za Garrard 401

danas ima dosta jednostavnih resenja za oscilator - na izlaz LM3886

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema nikakvog "sinhronizovanja" s mrezom - i asinhrona i sinhrona su masine naizmenicne struje. Asinhrona se tako zove jer brzina obrtanja rotora i brzina obrtanja magnetnog polja nisu medjusobno sihnronizovane.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Оно што теби треба мислим да је ово: http://www.project-audio.com/inhalt/en/pdf/speedbox.pdfШта кажу Предраг и Брка из АВ Импулс-а?

Da to je to- verovatno digitalno generisan sinus, memorije i gomila nepotrebnih (meni) sitnica... a i kosta vise od gramofona...@Zen Mod Hvala mnogo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema nikakvog "sinhronizovanja" s mrezom - i asinhrona i sinhrona su masine naizmenicne struje. Asinhrona se tako zove jer brzina obrtanja rotora i brzina obrtanja magnetnog polja nisu medjusobno sihnronizovane.

ac motor mog gramofona definise brzinu kojom se okrece na osnovu frekvencije naizmenicne struje sa mreze, pa se moze reci i da se sinhronizuje na nju.ako mreza gresi (a gresi svakojako) onda i brzinakojom se moj motor okrece- gresi. ja bih to da izbegnem u najvecij mogucoj meri. izvinjavam se ako koristim ne odgovarajucu terminologiju :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da to je to- verovatno digitalno generisan sinus, memorije i gomila nepotrebnih (meni) sitnica... a i kosta vise od gramofona...

Милоше, изгледа да мора тако! Иначе промена фрекције у мрежи је једва приметна у слушању.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Милоше, изгледа да мора тако! Иначе промена фрекције у мрежи је једва приметна у слушању.

U DIY verziji ovo ne kosta mnogo, tim pre sto vise manje sve delove imam (za Wien pricu). Da li utice ili ne na kvalitet reprodukcije, znacu kad napravim i cujem,

mada, od onih sam koji veruju "da je sve u putanji signala". Inace ovaj pro-ject uopste nije los (entery level) za pare koje kosta, a uz sitne modifikacije,

tipa napajanje izamena glave (koristim Grado Black) i sl, sve lepse i lepse svira.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pogresio sam - za DDautor je drugi cikano - sve je vidljivo - a tebi nece trebati izlazni trafo ....sve to pod pretpostavkom da neces napajati posebno glavnu a posebno pomocnu fazu

post-2-0-77617100-1305558383_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ac motor mog gramofona definise brzinu kojom se okrece na osnovu frekvencije naizmenicne struje sa mreze, pa se moze reci i da se sinhronizuje na nju.ako mreza gresi (a gresi svakojako) onda i brzinakojom se moj motor okrece- gresi. ja bih to da izbegnem u najvecij mogucoj meri. izvinjavam se ako koristim ne odgovarajucu terminologiju :)

Frekvencija mreže odstupa +- 0,1 Hz, barem je tako zakonski propisano u Hrvatskoj, a vjerojatno i u Srbiji, dakle odstupanje frekvencije mreže nema baš nikakav utjecaj na brzinu vrtnje i kvalitetu zvuka tvog gramofona. Problem je sigurno negdje drugdje, npr. loš ležaj, crko motor itd.....U ovaj podatak o odstupanju možeš biti poprilično siguran jer je on uvjetovan spajanjem elektrana u sustav, koje bi se u suprotnom polomile.;)Članak 65. http://ops.hep.hr/ops/dokument/akti/opci_uvjeti_isporuke_elektricne_energije.pdfJoš jedna od audiofilskih zabluda.:no:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Frekvencija mreže odstupa +- 0,1 Hz, barem je tako zakonski propisano u Hrvatskoj, a vjerojatno i u Srbiji, dakle odstupanje frekvencije mreže nema baš nikakav utjecaj na brzinu vrtnje i kvalitetu zvuka tvog gramofona. Problem je sigurno negdje drugdje, npr. loš ležaj, crko motor itd.....U ovaj podatak o odstupanju možeš biti poprilično siguran jer je on uvjetovan spajanjem elektrana u sustav, koje bi se u suprotnom polomile.;)Članak 65. http://ops.hep.hr/ops/dokument/akti/opci_uvjeti_isporuke_elektricne_energije.pdfJoš jedna od audiofilskih zabluda.:no:

Nisam rekao da postoji problem. Samo zelim da napravim, cujem, pa formiram misljenje. Verovatno je i gospodin ciju cu semu koristiti bio u audiofilskoj zabludipa je gubio vreme oko suvisnog napajanja :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ta naprava će imati grešku veću od mreže, pa koliko je to suvislo ostavljam svakom osobno da ustanovi.. Možda čovjek živi u tunguziji, a možda mu to služi........S nestrpljenjem očekujem rezultate, možda se moje teroetsko razmišljanje i promjeni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ta naprava će imati grešku veću od mreže, pa koliko je to suvislo ostavljam svakom osobno da ustanovi.. Možda čovjek živi u tunguziji, a možda mu to služi........S nestrpljenjem očekujem rezultate, možda se moje teroetsko razmišljanje i promjeni.

Ali ce takodje imati i cistiju sinusoidu, optercenu sa manje djubra koje se javlja na mrezi. Ne mogu da tvrdim da je koncept ispravan al' obecava.Ako zivim u Tunguziji onda napisimo to velikim pocetnim, gramatike radi, a kad se vec pitas, odacu ti tajnu:sluzi mi da poravim kvalitet napajanja mog gramofona.Zamolio bih da se skoncentrisemo na problematiku, bez suvisnog i ne intersantnog humora.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne postoji tunguzija (kao pojam države) već je to metafora, pa je zato napisana malim slovom. Slično kao nedođija ili vukojebina. To ti je iz pravopisa.A iz elektronike, smeće neće nestati, biti će vjerojatno pojačano.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne postoji tunguzija (kao pojam države) već je to metafora, pa je zato napisana malim slovom. Slično kao nedođija ili vukojebina. To ti je iz pravopisa.A iz elektronike, smeće neće nestati, biti će vjerojatno pojačano.

pravopis:http://vukajlija.com/tunguzijahttp://zemljopis.bloger.hr/post/narod-tunguzi-i-tunguzija/779674.aspxOK?sto se tice, elektronike, tu su mozda u pravu, mada jako veliki broj DIY-era tvrdi suprotno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...