Jump to content

Kontrola sinhronog motora


bve

Preporučeni Komentari

Frekvencija mreže odstupa +- 0,1 Hz, barem je tako zakonski propisano u Hrvatskoj, a vjerojatno i u Srbiji, dakle odstupanje frekvencije mreže nema baš nikakav utjecaj na brzinu vrtnje i kvalitetu zvuka tvog gramofona. Problem je sigurno negdje drugdje, npr. loš ležaj, crko motor itd.....U ovaj podatak o odstupanju možeš biti poprilično siguran jer je on uvjetovan spajanjem elektrana u sustav, koje bi se u suprotnom polomile.;)Još jedna od audiofilskih zabluda.:no:

Јел то значи да сам у праву? :shok::thank_you2:

Nisam rekao da postoji problem. Samo zelim da napravim, cujem, pa formiram misljenje. Verovatno je i gospodin ciju cu semu koristiti bio u audiofilskoj zabludipa je gubio vreme oko suvisnog napajanja :)

Сва та помоћна напајања за моторе имају смисла само ако се брзина прати неким од поступака и коригује аутоматски.У сваком случају напред са пројектом :good:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A i gramofon je realno smeće...grehota je išta u njega ulagati...

U odnosu na sta?Jesi li ga uopste cuo?Ja ga slusam satima, svaki dan, i nemam utisak da je tako los.RTA to takodje tvrdi, sa bolje od 100dB rezidentnim sumom.Rumble, na ovim nivoima slusanja na kojima ja slusam, je necujan .Bass bi mogao preciznije,Stereo slika nije losa,Smece?Ne bih se slozio, naravno, ti misli kako zelis.Ovde se radi o entery-level systemu, i mislim da je on tu sasvim ok.grado blackmonitor audio bx 2sansui au-alpha-607L extra - nista fancy.prilicno prijatno za slusanje.narocito za ove pare.poenta je da sam ovaj sistem napravio da bude sto jevtiniji,a da pri tom imam pristojan zvuk.inace ovaj gramofon ima veoma dobre kritike od korisnikapo raznim forumima , napolju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

По мени ентри левел би био овај Техникс : http://www.diyaudio.rs/topic/3710-gramofoni/Наравно то је моје мишљење!

U pravu si ali taj predivni 1410mk2 je 25-30godina, plus pun elktronike,plus ima poznat problem sa liftomhttp://www.vintage-radio.net/forum/showthread.php?t=64406s druge strane na pro-ject-u je sva elektronika motor(ako ne racunamo kablove i cartridge?)rucica nije nista manje fleksibilna(u poredjenju sa 1410mk2)ali je pri tom je laksa...itd...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U pravu si ali taj predivni 1410mk2 je 25-30godina,

За такав грам. године не предствљају проблем, мада сам Ја више за неуништиви и омражени 1210!Тренутно имам шест ( 6 ) грамофона од којих четири ( 4 ) у деловима! Пола је ДД погон са кварцном регулацијом брзине.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма јок само два цела :sarcastic_hand:

Duplo manje od mene..:Viannen_loungelizard:Uvek mi je teško padalo da prodajem gramofone ali od svo haj-faja najviše mesta zauzimaju...jutros sam na KP video Pioneer PL-600, prvi ozbiljniji gramofon koji sam imao, dakle da nije od iverice i plastike kao recimo ProJect...i bi mi žao što sam ga otudjio iako mi je bio višak...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..da li si ti ikada uporedio ProJect sa nekim drugim gramofonom?

ne, osim u (varljivom) secanju, (td 145, td 115).bar 25 godina nisam slusao gramofon.ali sta bih dobio tim poredjenjem?da je gramofon X bolji?ja samo zelim da slusam ploce i da cackam okolo po modovimaala speed control.na kraju krajeva, kad sam kupovao nisam hteo nista da poravljam,podmazujem, recap-ujem i sl.hteo sam da vidim u kom su stanju oni vinili sto ih vucem godinama.i da ih slusam.da RPM1.3 zvuci OK (meni) govori cinenjica, da sam u prosle dve nedelje,od kako ga imam pazario preko 100 ploca....sta je tvoj predlog za mnogo bolji gramofon od 310eura u fazonu,doneses kuci, plug and play - a garancija godinu dana B)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta je tvoj predlog za mnogo bolji gramofon od 310eura u fazonu,doneses kuci, plug and play - a garancija godinu dana B)

U tom rangu cena sve novo je djubre..ako pričamo o ProJectu pametno je uzeti osnovni model jer ni oni nekoliko puta skuplji ne sviraju ništa bolje..Ne treba kupovati nove gramofone ali ako hoćeš po svaku cenu da imaš garanciju moj savet je čekati da se skupi četvorocifrena uštedjevina i pravac Slovenija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Duplo manje od mene..:Viannen_loungelizard:Uvek mi je teško padalo da prodajem gramofone ali od svo haj-faja najviše mesta zauzimaju...jutros sam na KP video Pioneer PL-600, prvi ozbiljniji gramofon koji sam imao, dakle da nije od iverice i plastike kao recimo ProJect...i bi mi žao što sam ga otudjio iako mi je bio višak...

hahaha, elegantno, nisam video post... pro-ject nije od iverice, vec od mediapana, koji ima odlicna ne rezonantna svojstva,a od plastike ima samo koncic koji nosi anti-skateing tegic.ne zaboravi cena-kvalitet pricu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U tom rangu cena sve novo je djubre..ako pričamo o ProJectu pametno je uzeti osnovni model jer ni oni nekoliko puta skuplji ne sviraju ništa bolje..Ne treba kupovati nove gramofone ali ako hoćeš po svaku cenu da imaš garanciju moj savet je čekati da se skupi četvorocifrena uštedjevina i pravac Slovenija

Prestorg si.Kuzma?Ovo jeste osnovni model.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kuzma?

Jašta, priča se da su cene kod njega dosta bolje nego kod distributera po Jevropi...Ali opet, mene ako pitaš ni lud ne bih uzeo nov gramofon...recimo baza koju Zen prodaje može sa se skocka u neku kutiju, stavi ručka i fina zvučnica i da još uvek ne pričamo o četvorocifrenoj sumi..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jašta, priča se da su cene kod njega dosta bolje nego kod distributera po Jevropi...Ali opet, mene ako pitaš ni lud ne bih uzeo nov gramofon...recimo baza koju Zen prodaje može sa se skocka u neku kutiju, stavi ručka i fina zvučnica i da još uvek ne pričamo o četvorocifrenoj sumi..

OK, daj, reci zasto?Koji je razlog da toliko ne volis nove TT?Tehnicki razlozi?Subjektivni razlozi?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..da li si ti ikada uporedio ProJect sa nekim drugim gramofonom?

Znas odgovor ali mi nisi rekao da li si ti uporedio?RPM1.3 i recimo Technics 1210MKx?Da?Ne?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znas odgovor ali mi nisi rekao da li si ti uporedio?RPM1.3 i recimo Technics 1210MKx?

Zašto ja da uporedjujem, ti si hteo nov gramofon..i očigledno nisi zadovoljan jer hoćeš da mu praviš dodatne delove...to šta sam ja ili neko drugi slušao i poredio tebi ništa ne znači...treba sam da čuješ...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...