Jump to content

Aleksandra Radović, CD Žar Ptica - problem?!


stein

Preporučeni Komentari

Neki best of njegovih starih stvari. Nisam obracao mnogo paznju, njegova glava je u velicini celog omota sa nekim tamnim tonovima na omotu. Nema ga na zvanicnom sajtu Goratona. A zaboravio sam i kompilaciju Sergeja koja u odnosu na njegov album isto ocajno svira, cak se cd plejer muci sa ocitavanjem diska.Goraton ce morati da se pozabavi kvalitetom ili piraterijom ako ih neko kopira. Do sad je vazio za najkvalitetniju kucu sa ovih prostora

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 55
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zato i pitam Goraton nije radio kompilaciju Đibonija nikad, mada se ograđujem dok ne provjerim još jednom.Znam da su izuzetno strogi kriterijumi oko Điba i da Dallas rec. Bgd koji je njegov zastupnik sa Srbiju i CG sve kontroliše - Pera Janjatović to vodi.Tako da čisto sumljam da je to original - prije dobro urađen pirat.Sergej ima samo dva albuma za Goraton nema kompilaciju - opet pirat.Sergeja je možda neko u Srbiji - City ili ne znam ko mu je sad izdavač u Srbiji radio na kompilaciji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da treba nekoga poslati u City rekords da im pokaže inspektorsku značku i malkice pretrese poslovanje, načine, metode, izvore i procedure koje koriste da dođu do muzike... Pa onda malkice da im zveknu katančinu kad ne budu mogli da platu kaznu... Ako meni nije dozvoljeno da imam ilegalne kopije, onda molim da se i onima koji štancuju milione isto tako ilegalnih kopija isto tako zabrani da to rade. A posle slobodno neka nastave da rade, ali onako kako to treba da se radi. Za dobar novac dobre ploče, a ne šugave jer ni ja ne plaćam šugavim novcem!Napomena: Nije reč o 150 ili 300 dinara, reč je o principu. To što su se u Zastavi proizvodili tak'i auti, nije ni za hvalu a ni za primer kako se radi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prije da će biti da su ovo licencna izdanja za CG koje je Goraton kupio od srbijanskog izdavača. U svakom slučaju tako je - regularna izdanja ali licenca. Goraton je izadao samo prva dva cd Sergeja.Ne branim ih bilio je grešaka ali sa zvukom nikad bar dok sam ja radio tamo, ne radi mene, nego radi toga što je bila baš rigorozna kontrola mastera koji su slati na proizvodnju.Odkad sam napustio Goraton nešto ne pratim šta izdaju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e sad i ovaj cd koj dotični zeleni ima urađen je u 10.000 primjeraka u piratskom izdanju i pušten u prodaju na 10 dana prije nego smo mi puštili original.I to kako.Sklopili mi ugovor sa Dallas HR i kupili licencu.Sređivanje omota traženje sponzora i tako u međuvremenu lik i PGD inače najači pirat u to vrijeme uradi ali kod Bugara u orginalu CD čak sa bukletom od 10 i više listova i pušti na tržište.Ludilo.Da li je neki cd original ili niješto se tiče Goratona znaćete ako na unutrašnjem prstenu nađete ispisano Goraton broj cd xxxx i IFPI cod fabrike đe je rađen.Tako je bilo dok sam bio tamo.E sad da li ih radi đe drugo ili ne i ima li ovo ili ne neznam jer ne pratim.Ali znajući vlasnika Goratona mislim da i dalje radi kako je počeo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kog dotičnog?

Једном приликом на некој промоцији, Ја сам друга рука.

А сво време сам мислио да је оригинал, ко би рекао и буклет је фул.

Ма иде у ђубре, који ће ми ђаво кад није Ориђи!

Него Г.Ревокс јел знате овог, доста је свирао-певао по Црној Гори:

Postavljena slika

Е овај ЦД сам лично добио од Бошка :thank_you2:.

стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..... А сво време сам мислио да је оригинал ................ Него Г.Ревокс јел знате овог, доста је свирао-певао по Црној Гори..........стоН_Колд

Ko što rekoh original Goraton CD na prstenu piše GORATON CD 03O i IFPI RC01Čovjeka zanam iz viđenja nudio neki materijal prije 5-6 god da se izda ali s nije uklapalo u tadašnju izdavačku strategiju.Nišata više od toga

post-38-125407039922_thumb.jpg

post-38-125407040872_thumb.jpg

post-38-125407041577_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Кад смо већ код тема језивих мастера, пре једно две године добио сам ЦД Душка Гојковића "East Of Montenegro" (издање Cosmic Sounds). Преслушавам ја и не могу да верујем: од песме до песме, а и између најаве мења се звучна слика - као да су неке ствари семпловане са диктафона.Помислим да нисам ја луд, :drinks: узмем другу копију и исто.Толико о квалитету онога што се издаје код нас или нашег материјала издатог у иностранству што је случај са овим диском.Нико ништа не слуша, само се шибне у производњу да се намакне кинта.Ко те пита још за звук... :thank_you2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, da zaključim temu... Danas sam upao u prodavnicu i našao (poslednji preostali) primerak naslova iz naslova teme, ali upakovan u klasičnu plastičnu kutiju, dogovorio se sa prodavačicom da ga ona otpakuje i pusti da svira... Ako svira, rekoh, plaćam, ako ne, vaš problem. nekoliko prvih taktova prve pesme je bilo dovoljno... 420 dinara kasnije, zgrabio sam CD ploču i veselo odfićukao u noć... :thank_you2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...