Jump to content

Aleksandra Radović, CD Žar Ptica - problem?!


stein

Preporučeni Komentari

Svašta ima na ovom svetu, a u ovoj zemlji seljaka na Balkanu, i više od toga...Elem,kupila supruga CD iz naslova, sve regularno i kaže mi da ne može da ga svirne iz CD plejera, a bome neće ni iz komljutera... Otvorim ga ja u lapatopu i kaže ovako:cd_text.cdtDDPIDDDPMSPQ Sheet.txtPQDESCRadovic.md5IMAGE.DATNaravno, nisam prokljuvio kako da postojeći sadržaj pretvorim u ono što je valjda trebalo da već bude naprženo na CD ploči...Dakle, svaka čast City Recordsu za majstorski sje8an posao... :buehehe: Ideje?Nero, Alkohol, Foobar, Media Player, GOMplayer nisu pomogli...Na osnovu fajlova na cd-u, ispada da mi treba Mac a ne PC a to valjda zbog ovog:http://www.audiofile-engineering.com/waveeditor/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 55
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Sad kad već spominješ,jesam, PQ sheet i Image se vide u ponudi ali iako su vidljivi u meniju, plejer odbija da reprodukuje (što me i ne čudi, čudi me da je na tržište izašao... hmmph... proizvod(?) koji to i nije...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probo ja sve opisano, ali konstantno se svi već spomenuti i okušani programi "zaglupe" prijavljujući grešku u fajlu. Ništa, nosi žena disk nazad pa il' će dobiti drugi (ispravan i upotrebljiv), ili refundiranje novca (pretpostavljam da nije bogzna koliko novca u pitanju, ali pare su bile ispravne i upotrebljive, roba nije...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vratio CD u prodavnicu, poneo laptop, prodavačica mi dozvolila da otpakujem celofan sa nasumično odabranog CD-a (naravno, isti naslov) i isprobam. Open folder to view files... Same filez, reko, ne bi više, fala... Kupio umrtvljivač za muhe i slične insekte, to bar radi... kolko tolko... Na Žar Pticu, kanda ćemo malo pričekati...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Три опције су могуће:- заштићен диск ("Кактус" и остали системи ЦД аудио протекције)- тзв. мулти ЦД (диск који осим аудио садржаја има и остале мултимедијалне садржаје)- уопште није ЦД, а и као такав - заштићенЗа први и други случај треба да узмеш ЕАЦ и да пробаш да видиш шта ти пријављује и да ли "жели" да учини екстракцију.Ако је ЦД (па и заштићен) треба да ти покаже низ аудио трекова и један дата трек.Заштићен не можеш да екстракујеш уколико ти је ЦД ром старије генерације, треба да пронађеш неки најновије који успешно прогута све те намерно направљене заштите.Мулти ЦД би требао да можеш да екстракујеш са ЕАЦ-ом, само не чекираш дата део.Уколико уопште није ЦД (и то је могуће) онда је ДВД и не можеш да га свираш у регуларним ЦД аудио плејерима.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Три опције су могуће:- заштићен диск ("Кактус" и остали системи ЦД аудио протекције)- тзв. мулти ЦД (диск који осим аудио садржаја има и остале мултимедијалне садржаје)- уопште није ЦД, а и као такав - заштићен

Što god da je od ovo prvo dvoje trebalo bi da radi.Dok sam radio u izdavačkoj kući na par izdanja ubacivali smo zaštitu kaktus ili neku drugu zavisno od fabrike u kojoj se proizvodi.Generalno sve zaštite služe da cd ne može da se reprodukuje u računarima i da se spriječi kopiranje digitalno. MORA se reprodukovati u audio cd plejerima izuzev ako nije greška u proizvodnji stim što i tada ne daje digitalni signal koji se da kopirati, analogno može.Što se tiče mutimedianog cd-a, bez zaštite, to je naprimjer vlado georgiev prvi album. Ukoliko fabrika odradi sve kako treba audio plejer čita normalno audio zapis a kada se stavi cd u računar pored toga može da se vidi i multimedija.Znači rekao bih na osnovu ovoga što je kolega iznio u svom postu i onoga što se desilo u prodavnici , odnešen lap top, radi zaštite računar ga ne prepoznaje.Ako se ne čuje u audio cd plejeru, a neće, onda je najvjerovatnije greška u proizvodnji.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dok sam radio u izdavačkoj kući na par izdanja ubacivali smo zaštitu kaktus ili neku drugu zavisno od fabrike u kojoj se proizvodi.Ako se ne čuje u audio cd plejeru, a neće, onda je najvjerovatnije greška u proizvodnji.

Колико сам успео да видим, све заштите аудио ЦД-ова су напуштене. Они који су их понајвише користили, Sony или EMI, уклонили су их са нових дискова/издања.Мулти ЦД мора да буде читљив у свим аудио плејерима (аудио део), а мултимедијални садржај је читљив већ према типу плејера.Постоји могућност грешке у производњи, али то је онда поприличан издавачки промашај.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nakon dodatnih provera, ustanovljeno je (reči čoveka koji radi u studiju gde sam i ja nekada radio - napustio to 1999, dojadilo mi) da su "biserkovići" da ne kažem Ćurkoni iz šiti-rekordsa, bukvalno prekopirali studijsku matricu za umnožavanje, umesto da je "raspakuju" u audio-cd format. Ajd što ja ne znam, al' da neko kome je to lebac, ili bi to bar trebalo da bude... Biće da kriza nije samo ekonomska i finansijska... Neko je tu opako "krizirao"... :) ili pak bio poprilično upušen... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nakon dodatnih provera, ustanovljeno je (reči čoveka koji radi u studiju gde sam i ja nekada radio - napustio to 1999, dojadilo mi) da su "biserkovići" da ne kažem Ćurkoni iz šiti-rekordsa, bukvalno prekopirali studijsku matricu za umnožavanje, umesto da je "raspakuju" u audio-cd format. Ajd što ja ne znam, al' da neko kome je to lebac, ili bi to bar trebalo da bude... Biće da kriza nije samo ekonomska i finansijska... Neko je tu opako "krizirao"... :) ili pak bio poprilično upušen... :)

Боме, лудило. И да нико то не примети, него да одштампају толико и толико примерака, и да оде у дистрибуцију. Невероватно.На неким историјским филмовима о прозиводњи винила (са краја шездесетих) сам видео да су постојале упослене особе у RCA којима је једини посао био да преслушају сваку од плоча која се одштампа, да оцене квалитет штампе, да ли има неких аномалија у коначном производу и ако се установи да има, онда се серија уништава па - поново, мастеринг, резање, електролиза, матрице и патрице и штампа изнова.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prijatelj mi juce donese svoje pojacalo jer nesto nije u redu. Kvar je po njegovim recima sledeci: pojacalo bruji u basovima i ne moze da se zaustavi, nejasan i to samo sa cd-a na bilo kom ulazu. Ukljucili smo ga kod mene pustili njegov disk Gibonni u izvanju Goraton-a i onda sam se nasmejao, ozvadio moj disk u hrvatskom izdanju i pustio. Nebo i zemlja. Zatim smo poslusali Olivera dupli cd kompilaciju u izdanju isto Goraton-a i ista prica. Zvuk kao da je skinut sa MP3 na 128kb i dignut na ekvilajzeru. PUstio sam prijatelju neke pesme sa te kompilacije u izdanju hrvatskog izdavaca i zvuk je sasvim normalan.Pre pet minuta me prijatelj zove jer nije bio lenj da poruci po prijatelju iz Hrvatske Gorana Karana, poslednji album, koji je vec imao na nasem izdanju i razlika u snimcima je kao i na prethodnim slucajevima. A da ne kazem da City izdanja ne vrede ni 10% Goratonovih ovako losih. Da li je moguce da su korisnici koji vole da slusaju EX Yu izvodjace osudjeni da imaju smece zvuk? Ili nase izdavacke kuce dobijaju od hrvatskih studija smece matrice?Imam Ninu Badric u City i hrvatskom izdanju. Cityjevo sam stavio samo jednom u cd i nikad vise. Plasim se da mi se cd plejer ne neuci na los zvuk pa ce uvek tako da svira :thank_you2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...