Jump to content

Microlab A-6201


DasBimmer

Preporučeni Komentari

Posedujem dotične zvučnike. Već neko vreme intenzivno (svaki dan 4-5h) slušam muziku i primećujem neke greške:Na određenim pesmama se čuje neko brujanje, kao da se trese sto, što mi jako smeta, baš se ružno čuje. Pokušao sam ovo da rešim postavljanjem gumica(inače je plastika) za vodu ispod nožica zvučnika ali ne pomaže. Ovo se dešava samo ako je pojačano preko 40%.Preko 60% se javlja primetna, da ne kažem veća distorzija, vidi se po izvrnutom zvuku.Kako da se rešim ovih problema? Možda i ja pomažem distorziji jer mi je na AMP-u bas na 60% a treble na 35%, i u WMP SRS WOW za true bassna 52. Zvučnici bez pojačavanja basa, sve u granicama normale su pefektni, pa sam mislio kako da dodam jedan bas ispod stola, evo slika pa skontajte...http://www.dodaj.rs/f/Z/nR/21u1zecS/1000891.jpghttp://www.dodaj.rs/f/1G/qk/1UZC8kzz/1000892.jpghttp://www.dodaj.rs/f/12/Aa/46hklipR/1000884.jpghttp://www.dodaj.rs/f/30/Ll/4zYbSsLR/1000890.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

gumica(inače je plastika) za vodu ispod nožica zvučnika ali ne pomaže.

Pelikan gumice:

Postavljena slika

isekao sam jedno 5 komada za par zvucnika :buehehe:

ali ne ispod nozica .....

nego ispod zvucnickih drajvera :sarcastic_hand:

na kraju sam stavio i na terminal pozadi jer je i on oscilovao na odredjenoj jachini.

znaci sad je VRH :happy64:

takodje treba da pre-dampiras kutije - moze i sama ptpuno prazna kutija da zvoni :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako da se rešim ovih problema? Možda i ja pomažem distorziji jer mi je na AMP-u bas na 60% a treble na 35%, i u WMP SRS WOW za true bassna 52. Zvučnici bez pojačavanja basa, sve u granicama normale su pefektni, pa sam mislio kako da dodam jedan bas ispod stola, evo slika pa skontajte...

Sam si rekao šta je problem. Tvoja podešavanja. Dodavanjem +3dB u nekom opsegu, na taj deo opsega teraš 100% više snage nego na ostatak spektra. Sa +6dB, u istom delu spektra, dodaješ 4x više snage. Tog trenutka kada pređeš granicu osetljivosti puta pojačanje pojačala, pojačalo praktično zapada u klipping i distorziju. Razmisli malo zašto ni jedan iole ambiciozniji preamp/integrisani amp nema nikakve tonske kontrole? :connie_nutzo:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Mikorist i Stein.Što bi sada značilo da treba da otvaram kutije...kako to da odradim kada napred ne može da se skine platnena zaštita a od nazad nema nikakvih šrafića,ničega...Pa nekad sam mislio o tome a sad mi je jasno. Sad sam mislio o menjanju amp-a, da uzmem neko drugo umesto ovog fabrickog, da li je to moguće jer se ove kutije za pojačalo kače samo jednim kablom-činčem(jedna kutija jedan kabl)?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Mikorist i Stein.Što bi sada značilo da treba da otvaram kutije...kako to da odradim kada napred ne može da se skine platnena zaštita a od nazad nema nikakvih šrafića,ničega...Pa nekad sam mislio o tome a sad mi je jasno. Sad sam mislio o menjanju amp-a, da uzmem neko drugo umesto ovog fabrickog, da li je to moguće jer se ove kutije za pojačalo kače samo jednim kablom-činčem(jedna kutija jedan kabl)?

Rekoh već, batali iživljavanje na kontrolama za bas. Ne mahnitaj pa neće ni zvučnici.Ako hoćeš da divljaš, onda nešto menjaj. Kupi zasebno subwoofer sa recimo 20-25cm basom pa onda udri po njemu. Sa adekvatnim pojačalom. Posle ćeš shvatiti da ti ni to nije dosta, onda prelaziš na sledeći stepen ludila, kupiš jedan bass-bin pa onda sa nekom finom petnaesticom u ćošku opet udri. Il' će na kraju da ti krene krv iz nosa, il' iz bubnih opni, il' će da te ukućani izbace... :buehehe:Potpis ti je adekvatan ... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rekoh već, batali iživljavanje na kontrolama za bas. Ne mahnitaj pa neće ni zvučnici.

Ako hoćeš da divljaš, onda nešto menjaj. Kupi zasebno subwoofer sa recimo 20-25cm basom pa onda udri po njemu. Sa adekvatnim pojačalom. Posle ćeš shvatiti da ti ni to nije dosta, onda prelaziš na sledeći stepen ludila, kupiš jedan bass-bin pa onda sa nekom finom petnaesticom u ćošku opet udri. Il' će na kraju da ti krene krv iz nosa, il' iz bubnih opni, il' će da te ukućani izbace... :buehehe:

Potpis ti je adekvatan ... :)

Ok.

E jesi car! Gledacu te bsove...to je aktivni jel tako?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok.E jesi car! Gledacu te bsove...to je aktivni jel tako?

Tako nešto...Vidi ovako. Deklarisana snaga tih zvučnika (sa adekvatnim pojačalom iz kompleta) je 2x14W. Sami zvučnici su gabaritno mali i fizički ne mogu da odrade niske frekvencije na velikom pritisku koji očekuješ. Dakle, jedino da nađeš neki aktivni subwoofer pošto pretpostavljam da pojačalo iz kompleta nema dodatno pojačalo za subwoofer, nisam čak ni siguran da ima linijski izlaz za aktivni subwoofer. Šema koju ja imam za taj uređaj daje naznake da imaš dva komada TDA2030 za levi i desni kanal, bez naznake da ima izlaz za subwoofer. http://elektrotanya.com/microlab_a-6201.pdf/download.html Neko se već petljao sa ovim modelom i radio tweakovanje http://www.scribd.com/doc/31531034/Microlab-A6201-izmene ali ne mogu da komentarišem na tu temu. Ja sam davno prevazišao tu klasu pojačala i zvučnika pa zbog toga smatram da nije posebno vredno truda jer se ne može napraviti bogzna šta a za uloženo se može i bolje. Parafrazirao bih jednog čuvenog stručnjaka: "Najmanji upliv na konačnu cenu uređaja (pojačala) imaju sami aktivni elementi" To bih obrazložio prostim primerom. TDA7294 košta oko 280 dinara. LM3876 košta oko 900. Za recimo 2x50w snage treba isti trafo, napajanje, konektori, ispravljač, filtracija, kutija, hladnjak. Cena svih ostalih komponenti koje su praktično identične daleko premašuju cene samih čipova i nekoliko pratećih elemenata oko čipa. Malo pristojniji komadi žice od pojačala do zvučnika, malo dampiranja i malo samokontrole kod upotrebe tonskih kontrola je najviše što možeš da učiniš da iz ovog seta izvučeš najbolje što možeš. Ne očekuj nikakva čuda niti grandiozni bas. I peglica može da se frizira da odradi drag-racing na 1/4 milje. Jednom. I doviđons.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako nešto...Vidi ovako. Deklarisana snaga tih zvučnika (sa adekvatnim pojačalom iz kompleta) je 2x14W. Sami zvučnici su gabaritno mali i fizički ne mogu da odrade niske frekvencije na velikom pritisku koji očekuješ. Dakle, jedino da nađeš neki aktivni subwoofer pošto pretpostavljam da pojačalo iz kompleta nema dodatno pojačalo za subwoofer, nisam čak ni siguran da ima linijski izlaz za aktivni subwoofer. Šema koju ja imam za taj uređaj daje naznake da imaš dva komada TDA2030 za levi i desni kanal, bez naznake da ima izlaz za subwoofer. http://elektrotanya.com/microlab_a-6201.pdf/download.html Neko se već petljao sa ovim modelom i radio tweakovanje http://www.scribd.com/doc/31531034/Microlab-A6201-izmene ali ne mogu da komentarišem na tu temu. Ja sam davno prevazišao tu klasu pojačala i zvučnika pa zbog toga smatram da nije posebno vredno truda jer se ne može napraviti bogzna šta a za uloženo se može i bolje. Parafrazirao bih jednog čuvenog stručnjaka: "Najmanji upliv na konačnu cenu uređaja (pojačala) imaju sami aktivni elementi" To bih obrazložio prostim primerom. TDA7294 košta oko 280 dinara. LM3876 košta oko 900. Za recimo 2x50w snage treba isti trafo, napajanje, konektori, ispravljač, filtracija, kutija, hladnjak. Cena svih ostalih komponenti koje su praktično identične daleko premašuju cene samih čipova i nekoliko pratećih elemenata oko čipa. Malo pristojniji komadi žice od pojačala do zvučnika, malo dampiranja i malo samokontrole kod upotrebe tonskih kontrola je najviše što možeš da učiniš da iz ovog seta izvučeš najbolje što možeš. Ne očekuj nikakva čuda niti grandiozni bas. I peglica može da se frizira da odradi drag-racing na 1/4 milje. Jednom. I doviđons.

Sve mi je jasno. Neka Microlab stoji kakav jeste, smanjicu bas ton i slušati normalno. Cim budem u mogućnosti uzimam aktivni sub ili čekam još pa neki DIY 2-way...videćemo.Hvala!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...