Jump to content

Integralni cevni SE - prepakivanje - jovo nanovo


чика-Брка

Preporučeni Komentari

moj drugar, koji je od mene pazario integralni SE, nije bio zadovoljan izgledombas lepe crne drvene kutije, pa ajmo jovo nanovo. kako se meni cini, kutija je odnekog dvd ili bem li ga, gvojzena sa lepom eloksiranom naknadno uradjenomprednjom maskom (ne vidi se na slici zbog kvaliteta iste).sema nije nista posebno, izlaz je sa EL84, ulaz ECC82, a M.M. RIAA sa 2 ECC83.opredelio sam se za napajanje sa 2 diode, ne sa EZ81, da bi malo rasteretiomrezni trafo, jer mu taj 1A u grejanju bas znaci, a i da bi narokao kapacitet, nijezgoreg.dzigerice su malopre zasvajsovane, ostalo nesto zicenja, ali to od ponedeljka, poslepraznika. tad cu sokocalo da zavrsim i pustim u pogon, pa ce uslediti i seme.za sada toliko.da ne zaboravim, zica je od dunavka. :hi: nastavak sledi. :cheers:

post-357-0-09762500-1303410688_thumb.jpg

post-357-0-68949500-1303410702_thumb.jpg

post-357-0-14254900-1303410714_thumb.jpg

post-357-0-26310400-1303410722_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 13
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nokia X2 za 1dinar pravi bolje slike. Daj Sax, čoveče, koliko si već pojačala i zvučnika napravio, mogao si makar malo da odrežeš od toga za nešto što pravi bolje slike... Makar dinar... jedan... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nokia X2 za 1dinar pravi bolje slike. Daj Sax, čoveče, koliko si već pojačala i zvučnika napravio, mogao si makar malo da odrežeš od toga za nešto što pravi bolje slike... Makar dinar... jedan... :buehehe:

a i prodaj će krenut bolje :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e stein, saljivdzijo nijedan ! :cheers: a sto se tice prodaje, pa ne zivim ja od hife. da zivim, umro bi od gladi odavno.to je jedan lep hobi, po meni kao pecanje, ponekad kao pecanje na plovak povetrovitom vremenu. :buehehe:

Јес,јес,само што не продајеш уловљену рибу.......мислим ту са ветровитим пловком. ;):cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e stein, saljivdzijo nijedan ! :cheers: a sto se tice prodaje, pa ne zivim ja od hife. da zivim, umro bi od gladi odavno.to je jedan lep hobi, po meni kao pecanje, ponekad kao pecanje na plovak povetrovitom vremenu. :buehehe:

Namera je bila samo da ukažem da bi tehnički bolje urađene fotke (a za to ne treba neki super-duper-ultra-mega-giga aparat od 3K€) mnogo poštenije prezentovale ono što radiš. Čak i polovni 1.2MP aparati koji se mogu dobiti sada već za siću na KP ili Limundu, odrade taj posao jako pošteno. Uz malo dnevnog svetla (umesto opskurne preeksponirane tačke sa blicom u zatvorenoj prostoriji) može da se dobije čitka i pitka fotka... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

malopre zavrsih sokocalo, i rekoh da ga probam. i ... isplati se ulozenogtruda. sasvim pistojno sviri, rija mu je sasvim pristojna, i zvucno, a i ponivou. vlasnik ce biti zadovoljan. a meni ostaje uspomena u vidu isecenihprstiju, jer gde god da se uvatis za kutiju ajoj. ebi ga, kinezi i njihova kucista.to bi mu bilo to. :cheers:

post-357-0-85427500-1303924791_thumb.jpg

post-357-0-51498400-1303924800_thumb.jpg

post-357-0-79709000-1303924817_thumb.jpg

post-357-0-23837500-1303924825_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Saxe druze ukoliko jos nisi predao tom vlasniku taj redizajnirani SE Tube Amp eto par sitnih sugestija od mene : Paralelno sa S - By prekidacem zalemi blokac od jedno 0,18 - 0,33 uF / 630 VDC / MKC ili MKP , tako ces spreciti pojavu da taj S - By prekidac ` lepi ` a i mnogo duze ce njegovi kontakti tako trajati . Isto zalemi neki blokac od 220 pF - 470 Pf / 1600 VDC - MKP paralelno sa primarom izlaznog trafuljka , tako ces spreciti ` spricanje` pikova u ultrasonik podrucju i isto tako eventualno zastiti izlaz Amp - a od samooscilovanja pri punoj pobudi , a zna i sam trafuljak tako vezan da pozivi mnogo duze vremena .I cuvaj prste od ostrih ivica sa kineskih plehanih sasija ili kupuj i kineske turpije :sarcastic_hand: Poz I Svako Dobro :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Saxe druze ukoliko jos nisi predao tom vlasniku taj redizajnirani SE Tube Amp eto par sitnih sugestija od mene : Paralelno sa S - By prekidacem zalemi blokac od jedno 0,18 - 0,33 uF / 630 VDC / MKC ili MKP , tako ces spreciti pojavu da taj S - By prekidac ` lepi ` a i mnogo duze ce njegovi kontakti tako trajati . Isto zalemi neki blokac od 220 pF - 470 Pf / 1600 VDC - MKP paralelno sa primarom izlaznog trafuljka , tako ces spreciti ` spricanje` pikova u ultrasonik podrucju i isto tako eventualno zastiti izlaz Amp - a od samooscilovanja pri punoj pobudi , a zna i sam trafuljak tako vezan da pozivi mnogo duze vremena .I cuvaj prste od ostrih ivica sa kineskih plehanih sasija ili kupuj i kineske turpije :sarcastic_hand: Poz I Svako Dobro :cheers:

ma stavljam ja uvek 470 ili 560p, nisam nacrtao. a ona fora za blokic na stb. prekidacusvaka ti cast. zalemicu sutra. a ti bi mogao d beograda ako uzmogadnes vremena.avatar ti je extra. :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...