Jump to content

exponencijalna i exp-hyperbolicna horna


ZZZ

Preporučeni Komentari

Kao sto se iz naslova da zakljuciti u pitanju su dva horn oblikaza "pure" exponencijalnui exponencijalno-hyperbolicnu hornuza 1 in kompresione drivere.Otvor grla je jedan od standarnih precnika 1 in.."pure" exponencijalna horna ima flare, oblik krivine, T=1ali sam ovde i uzeo u obzir da je duzina horne jednaka precniku L=RTako da je to jos vise "pure"..Da bi se taj uslv mogao zadovoljiti, potrebna Fo = 580Hz za taj otvor grlauzeo sam najmanji moguci size factor sf=1 da bi se videlo koja je ustvari maximalna velicina horne,za zadati otvor grla i zadatu cut-off frekvenciju horne.ovaj sajz factor je za sistem koji stoji u slobodnom prostoru ali ce isto dobro reagovati i ako je u uglu(obrnuto nije moguce...).nas prepodobni clan Gaggia me je ljubazno zamolio za predlog oblika horne za 1in driverpa evo da podelimo to i sa ostalima....mere su [ m ], a format papira je A3. one male sive kockice bi trebalo da su 1cm x 1cmsvi ostali podaci kao i oblik za sablon su na papiru

post-96-0-71126900-1303231951_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 4
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

zahvaljujem! proba ce uslediti zajedno sa poredjenjem ovih tipova sa jos dva takmaca, sve za 1" kompresioni..pa da vidimo cija vuna gori bolje :Viannen_loungelizard: jedno pojasnjenje: slicica se sutne na print i dobijam sablone u punoj meri? koliko shvatam, treba mi 4 komata? ako pravim od npr hamer papira (ili reci od kog bi bilo najpodesnije), kako da lepim listove? i cime se premazuju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ono sa leplljenjem listova koji formiraju hornu imam samo za tractrix oblikpokusacu da isprogrmiram i za ove horneali to sm odavno radio nisam siguran da cu se setiti kako?.kako bi trebalo napraviti hornu:1. izreze se sablon po ovim merama, od metala ili sper ploce.2. formira se masa pribliznog oblika od gline3. sablon se vrti oko mase gline dok se ne uklopi i formira isti takav ali 3D4. preko gline se napravi odlivak od gipsa.5. sada se u gipsani kontra model koji se razdvaja, ulije gips i formira pravi modelkoji je isti kao i onaj od gline...6. sada se nabacuje materijal preko kalupa i prave se horne... poliester ili sta vec....metod 2:isece se sablon dovoljna je samo jedna polovina oblika, i da se majstoru tokaru da napravi od komada drveta....metod 3: uzmu se podaci u nekom obliku koji prima CNC masina mislim da mogu da napravim TXT niz podatkai na masii se napravi horna....metod 4:glinamol za decuu sake i napavi se zacas predvidi se i drzac kojim ce horna biti pricvrscena za driver.Horna mora biti dobro ispoirana iznutra narocito kod grla jer su tu veliki pritiscizbog toga sam i napravio najvecuda bi ruka mogla da pridje..ova horne nisu velike, manje su od 20cm duzine i skoro isto toliko precnika ustatako da ne izlaze previse u prostor kada se driver postavi u time-alingment sa drugim driverom,a i ne zaklanja recimo donji driver....potrebno jedodati malo zaobljenje oko usta i drzac za driver sa rupicamacheers

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...