Jump to content

Spajkovi...gde naci ?


SHAVIJA

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 26
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Siljci treba da budu okrenuti na gore, a ne kako 99,99% stavlja na dole.

 

Logika je prosta - lako je u kutije postaviti "matice" a potom u njih uvrnuti nogice - šiljke. Malo ko je spreman da pravi poseban komad postolja da bi na njega montirao šiljke a potom na te šiljke postavljao kutije - pogotovo je nezgodno na (podnim) površinama koje su sve samo ne idealno ravne, pa onda dolazi do potrebe da se napravi još jedan set nogica kojim će se iznivelisati postolje... Nije to ni preterano komplikovano a još manje neizvodljivo, ali se uglavnom bira kraći put do rešenja... I sam Einstein je rekao da stvari treba da budu jednostavne koliko to mogu, ali ne i jednostavnije od toga. Tako kažu, ali čak i da nije, to je istina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, mislim da si otklonio svaku nedoumicu oko ovog pitanja :-D Moja ideja je osnova po ugledu na primer koji sam postovao, tri ili 4 tacke oslonca. Ako su 4, onda obavezno podesive visine svaki. Spajk na dole. Jer je jednostavnije. I neke vrsta podloge, sto manjeg precnika. Dinar na primer. Mada ne znam kakva su mu audiofilska svojstva. :-) Siguran sam da ima da se kupe podloge za spajkove.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...