Jump to content

Pomoc oko popravke Kenwooda


Дане

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 46
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Video sam ali nikako ne dolazim do tih -30V! A ni do +30V.Koliko vidim po shemi, sa napajanja stize -30V (jedna od one 3 zice koje sam oznacio crvenom bojom, i to ona skroz leva) na ovaj Volume PCB. Ja kada merim napon izmedju te zice i shasije pojacala dobijam 0V a izmedju srednje i sasije pojacala ima 12V. Tako da, ili ja ne umem da izmerim ili nema -30V. Merim i na samom napajanju isti taj kabel, i isto, 0V.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

HM, svasta. Evo sklapam polako, i sve je tu. Samo sijalice da nabavim.Ikaro druze, veliko ti hvala na nesebicnoj pomoci.Hvala svima.I onima koji su samo bili duhoviti i grickali kokice ;)Medjutim, meni je sad malo neprijatno sto je ovo ovako ispalo, tako da nemam apsolutno nista protiv da se tema obrise....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sijalicke - za 12V obicno koristim signalne od VW Golfa ( I i II ) - one malcene , precnika ~5mm za instranument tabluima ih u svakoj auto prodavnici ; prodavci ih obicno zovu "bajonet" sijalice :connie_nutzo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala drugari!Za pocetak ce da zavrse posao te male za kola uz stabilizator napona na 12V, jer ovde imam 14 (ako sam dobro utvrdio gradivo), jer ne mogu da gledam pojacalo ovako rastureno jos 2 dana dok ne stignu, gabaritno i elektricno, identicne 4x10mm, 14V 80mA koje sam narucio. HVALA!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hahaha, danas evo isto!. Juce sam slusao ceo dan, i jutros imam sta da vidim, opet ne svetli!Izdrmam sve moguce kontakte i kablove na ploci napajanja, nista, nema -30V, ni svetla.Podignem plocu i pocnem da pratim taj 30V vod, i prvo stizem do tranzistora (na cijem je mestu ploca malkice crna).Uzimam unimer i merim napon izmedju B i E, pa C i E, pa C i B i za vreme te operacije merenja svetlo se pojavilo i doslo je 30V. Dakle, prilicno sam siguran da ga je merenje pobudilo da pusti struju. Ugasio sam pojacalo i upalio ga ponovo i svetlo radi! Ne znam samo dokle ce da radi. Interesuje me da li moze da se kaze da je tranzistor za menjanje, ili ne mora da znaci?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...