Jump to content

Pomoc oko popravke Kenwooda


Дане

Preporučeni Komentari

Pozdrav drugari,Nadam se da sam na dobrom mestu. Treba mi pomoc oko ustanovljavanja kvara i popravke lampice na pojacalu kenwood 1100-SD.U pitanju je lampica iznad MUTE prekidaca, koja treba da svetli kada rade izlazi. Kada se pritisne MUTE, lampica se gasi.Jedno vreme je radila, pa je crkla diodica. Stavio sam drugu LEDicu i to je opet radilo jedno vreme. Pa je opet crklo. E sad, ovaj put nije crkla LEDiodica, vec uopste nema napona na kablovima do LEDiode.Tako da mi trebaju uputstva kako da pronadjem gde je kvar. Evo je shema tog dela: Ako moze, naravno. Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 46
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Uz još samo malo dodatnog napora pokušaj da postaviš sliku električne šeme. Ovako je kod mene prilično nečitko... Ne vidim elemente koji bi u poziciji "not mute" davali napon na LED.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Crvenom bojom sam oznacio dovod napona na PCB sa trafoa.

Ispod D3 i D4 je malo nagoreo PCB, kao da su se diode grejale.

Na pozicijama zute boje merim napon koga nema - odatle idu kablovi do LEDova.

Muiting prekidac radi, relej se cuje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izmerio sam D3 i D4,imam neki digitalni multimetar, jevtini, sa pozicijom za testiranje dioda, pa sam tako merio:1. dioda sa jedne strane daje rezultat 026 i kada je obrnem isto 026, a2. dioda sa jedne strane 733 a sa druge 1610Ako mozete da kazete za ove rezultate dali su u redu i da li je potrebno testiranje tranzistora?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U pravu si, ali kvar nije neki ozbiljan, možda čovek hoće malo da se zanima! :)Edit: Dane, pošto su u šemi dve sijalice, meri napon između tačaka 1 i 3, ako ga nema idemo dalje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad proveri napone na bazama, kao što ti je i Zen rekao!Jedan kraj instrumenta na vod sa oznakom GND (emitori Q4, Q5) drugi na bazu.Izmeriš napon na bazi, pa uključiš preklopnik da vidiš ima li razlike. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad proveri napone na bazama, kao što ti je i Zen rekao!Jedan kraj instrumenta na vod sa oznakom GND (emitori Q4, Q5) drugi na bazu.Izmeriš napon na bazi, pa uključiš preklopnik da vidiš ima li razlike. ;)

Q4 680mV a kada ukljucim mute 32mVQ5 mi daje cudne rezultate: kada pocnem da merim, napon pada sa nekih 7V i padne do 100mV, a kada pritisnem mute, pocne da raste do nekih 7V. Totalno sam zbunjen, dvaput sam proverio???
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...