Jump to content

Hafler 9505


DamirDj

Preporučeni Komentari

Fantastican amp... :confused1: Svaka cast, ajd sklapaj ga vishe pa da ga testiramo sa mojim Economaxom i Primare 32.Sve ste odradili perfektno, i stampe, i trafoe, kutiju,... :heh: I zaista, Visaton sa njima svira klasu vishe. Da ne bude zabune, i corava koka ubode zrno :heh:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 120
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

...... Uvek sam se pitao szasto su pojacavaci vece snage uvek bolje ocenjeni od istih samo manje snage i mislim da je odgovor u impulsima velikih intenziteta koji kod pojacala sa malim naponom jednostavno bidi odrezani.

babe i zabe ;kvalitet i snaga - kakve to veze ima ?ima djubradi od 3 wata isto kao sto ima djubradi od 3KW to sto kazes - znam sta si mislis - i slazemo se u potpunosti , samo si trebao da pomenes dinamicku rezervu , a to onda generalno ne ukljucuje rang snage .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislio sam na istu topologiju samo vecu snagu. Kao sto electrocompaniet ima istu semu za sve varijante ali su najjaci modeli najbolje ocenjeni.

u tom kontekstu - izvinjavajte na smetnji :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro smo se nas dvojica razumeli u odgovorima, odnosno rekli isto. Problem je sto je mozda moj prvi post bio malo nejasan. Mislim da u audio signalu ima tonova koji trenutno idu sa dosta vecim intenzitetom od nominalnog signala na kom se slusa ostatak sadrzaja. Kod ampova male snage, ne obaziruci se na strujne mogucnosti, granica napajanja za te signale je dosta nisko i ti tonovi budu odseceni. Odsecen ton se ponasa kao cetvrtka a to znaci da u sebi sadrzi harmonike osnovnog signala i to onda vise ne zvuci kako treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

generalno ti problemi se minimiziraju upotrebom adekvatnih zvucnika ...... za prostoriju i potrebe slusanja

no - sve se svodi na dinamicku rezervu ;

mada u dinamickoj rezervi ucestvuju i Volti i Amperi , moje iskustvo je da - pod uslovom da su amp i zvucnici koliko toliko uskladjeni , amperi ipak imaju dominantniju ulogu

napon retko kad bude kritican ....... odnosno - drugacije receno - postaje daleko ranije kritican jos pri sparivanju ampa/zvucnika/prostorije

no - kako god - koje god ti zvucniek strpas u tvoju sobu , sa bilo kojim ( cak i najmanjim ) Haflerom ces tesko doci do naponskog klipa , pa makar i u nS gledano ;

ono sto je vaznije je kolicina miRkofarada , kao i broj izlaznih tranzistora koje si voljan da stavis ..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

no - kako god - koje god ti zvucniek strpas u tvoju sobu , sa bilo kojim ( cak i najmanjim ) Haflerom ces tesko doci do naponskog klipa , pa makar i u nS gledano ;ono sto je vaznije je kolicina miRkofarada , kao i broj izlaznih tranzistora koje si voljan da stavis ..

Sve je sasvim tacno, jedino sto se originalni Hafler 9505 nije ni u cemu pretrgao, ni u velicini trafoa ni u uF, tako da kako mi se cini Impuls ce sa svojim transformatorom i filter kondovima da unapredi original. Od svih proizvodjaca Nelson je u ovome najposteniji, te nemilice trosi VA i uF. Normalno zbog toga i cena ide istom razmerom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... Mislim da u audio signalu ima tonova koji trenutno idu sa dosta vecim intenzitetom od nominalnog signala na kom se slusa ostatak sadrzaja.....

Znas da je to nemoguce ako signal izlazi iz DAC-a (tu se uvek zna kolika je maksimalna moguca vrednost izlaznog signala). Medjutim i mene je to pitanje mucilo dok sam koristio analogne izvore (gramofon pre svega) a tada sam imao na raspolaganju 100Mhz tektronixa i nisam uspeo da ulovim na njemu takvu pojavu na materijalu koji slusno ostavlja utisak da bi se takvo nesto moglo ocekivati. Jel' si mozda nasao negde da je to neko dublje istrazivao? Mada ne verujem ni da bi se nesto takvo naslo jer dinamicki raspon gramofona (ploce) ne prelazi 60-ak dB...P.S. Nisam te video danas na berzi, rece mi Djole da si trebao da dodjes?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OT.........Samo malo off-a... Zolikini elektrostatici RAZVALJUJU koliko se dobro čuju :confused1: Svideli mi se i oni beli kao Štajnovi i kopije ESL-a... Doduše, mala prednost "roletnama" jer sam i stojeći čuo ceo spektar kako treba... Za ove druge se trebalo sesti. Nisam skinuo kez sa lica sve vreme :heh:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sipi obaveze su me sprecile da danas odmaram pa nisam stigao na berzu. Drugi zavise od tog sto radim pa nisam mogao da eskiviram.Zvuchniak, ja moram reci da jos nisam cuo roletne koje su imale dubinu pozornice kao tackasti izvor zvuka. Cinjenica je da se sve cuje precizno ali samo u dve dimenzije. Nisam slusao nove Soltanus proizvode pa ov iznosim na osnovu onog sto sam cuo ranije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 nedelje kasnije...
  • 5 months later...
  • 2 nedelje kasnije...

Kad smo poceli da radimo ovaj amp bilo ih je svuda. Neko je skoro prodavao uparene iz Valjeva ili okoline. Sem njih prodavao je i sankene uparene. Kontaktirao sam coveka informativno i rekao mi je da su iz 1997 godine.Cene ovih sto smo mi nabavljali se ne secam ali od prilike 3,5-4 evra komad. Morao bih pogledati kod prijatelja kompletnu specifikaciju delova da znam tacno.Sto se tice radova na Hafleru, bice nastavleni za desetak dana. Razlog nastavka radova je sto nemam amp koji moze da kontrolise moje JBL-e L80Mk2. Harman 6950 je imao mek bas pa je zavrsio kod prijatelja kao savrsen par za Infinity. Trgovina nije jos pala ali prijatelj nece da ga pusti iz stana ni pod pretnjom oruzjem. Drago mi je da bar neko uziva u njemu. Mada je i kod drugog prijatelja na Cantonima bio perfektna kombinacija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...