Jump to content

TV cards pod WIN 7


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Imam problem da mi pod WIN 7 ne rade TV kartice. Probao ASUS pa sad i Kworld. Ton imam sliku nemam. Skinuo najnovije drivere i nista bolje. Windows media centar cak i ne prepoznaje hardver. Jel neka caka za WIN7 u pitanju ? Ako znate pomagajte.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 31
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Ako je reč o 64x windowsu, hoće da bude nerešiv problem sa drajverima (printer Canon i350 npr - ne postoje drajveri za 64x OS). Ako je problem sa 32 bitnom verzijom, onda moraš nasiliti drajvere koji su pisani od strane kreatora hardvera. Mene je Pile ( :respect: ) naučio osnovnim principima uklapanja hardvera sa OS. Nemoj se iznenaditi ako zbog nezaustavljive želje da pošto poto koristiš komad hardvera budeš doveden u situaciju da moraš da promeniš OS...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre nego potrošiš pare preguglaj malo...Uglavnom je priča takva da stariji hardver jednostavno ne može da se sjedini sa novim operativnim sistemima. Tako sam prošao sa starijom Quadro karticom: sa XP radi savršeno i na 32 i na 64 bita, sa win7 samo pravi probleme, ne pašu drajveri.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

rekoh ti vec... montirao i asus i kworld i jos par manje poznatih brendova i toliko muke imao sa njima i pod Xp-om da se najezim kad ih vidim... od pojave i masovne upotrebe tv kartica (raznoraznih low profile modela) od pre 5-6god nista se bitno u podrsci nije promenilo.. jedino sa cim nisam problema imao su leadtek-ove karte - takva podrska se retko vidja, cak i za dosta skuplje komate hardware-a.. toplo preporucujem da se otarasis tih djubrenceta i probas sa ovim..u najboljem slucaju, moci ces da dobijes sliku, ali mogucnost daljinskog upravljanja tesko..ako si bas namerio da se igras i probavas, probaj ovo ; http://www.chris-tv.com/ - skini free verziju, imaju povecu bazu tv cipova sa kojom rade

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Asus je imao dobru sliku pod XPom. Donekle je cudno sto je slika sa njegovim programomn bila ubedljivo bolja od drugih "gledaca TVa" ( Chris, KMPlayer, Dscaler, 2000) Kad nije proradila pod 7icom, menjao sam je za Kworld ( i CycloneTV da proberem koja je bolja) ali ni Kworld ne radi pod Win7.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pretpostavljam da su driver-i i softver bili dobro upareni..ali samo za XP...skoro sam nekome podesavao kworld na XP-u, pa u nedostatku i driver-a i softvera koristio chrisTV.. dakle, sve je proradilo, sem nelih spec komandi za daljinski..sveo ovo na XP-u, ali win7 ni da cuje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Već godinu dana koristim Leadtek WFTV2000 XP Global pod Win7/32 .Od početka ima kašnjenje i zaostajanje tona u odnosu na sliku, pride svaki put kad startujem TV plejer moram posebno da aktiviram ton jer je gluvo-nem.Kada bi ovo rešio definitivno ne bih imao druge zamerke.Prethodno sam koristio TV kartu PixelView 1000GT pod XP i prezadovoljan bio do kraja korišćenja.Gagi jel bi ti mogao pokušati da podesiš moju TV kartu kad se budemo videli ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Već godinu dana koristim Leadtek WFTV2000 XP Global pod Win7/32 .Od početka ima kašnjenje i zaostajanje tona u odnosu na sliku, pride svaki put kad startujem TV plejer moram posebno da aktiviram ton jer je gluvo-nem.Kada bi ovo rešio definitivno ne bih imao druge zamerke.Prethodno sam koristio TV kartu PixelView 1000GT pod XP i prezadovoljan bio do kraja korišćenja.Gagi jel bi ti mogao pokušati da podesiš moju TV kartu kad se budemo videli ?

moze! skidamo softver i probamo! ocekuj me uskoro :Viannen_loungelizard: inace znam za taj problem sa zvukom - gluvonemoscu i koliko se secam da je novija verzija drivera to prevazisla..sto se neuskladjenosti tona i slike tice, mislim da je do drivera..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam ovo: http://www.ivmm.com/innodv/products/tvideo630.htm

Postavljena slika

Nije interni no externi TV. Ne znam za čega je dobar jer ga ne koristim. Onomad sam ga kupio da mogu da snimam crtiće sa hrvatskim/srpskim sinhronom ali je potom ispalo da je prijem loš sa originalnom antenom pa sam posle više pokušaja da ostvarim dobar kvalitet prijema na kraju jednostavno odustao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam ovo: http://www.ivmm.com/innodv/products/tvideo630.htm

Postavljena slika

Nije interni no externi TV. Ne znam za čega je dobar jer ga ne koristim. Onomad sam ga kupio da mogu da snimam crtiće sa hrvatskim/srpskim sinhronom ali je potom ispalo da je prijem loš sa originalnom antenom pa sam posle više pokušaja da ostvarim dobar kvalitet prijema na kraju jednostavno odustao.

jaka mu antena :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prodas? menjas za PCI?

Pih, kad si ti video da ja uspem nešto da prodam? :sarcastic_hand: Ono što može da se nazove manom je to što je audio mono i ne radi sa digitalnim signalima. Prešli Hr kanali na digitalno emitovanje i gotovo. Ajd prvo ću da probam šta se dešava pod win7-64x pa ako procenim da radi kako valja, pričaćemo. Sada sam u potkrovlju gde bi i ta "hi-hi-hi" antena mogla da ostvari neki prijem. Inače, konektor na samom aparatiću je adekvatan za spajanje sa klasičnim antenskim kabelom, tj konektorom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Proizvođač nema drajvere za win7 ni na CD-u ni na sajtu. Ha-ha. PVR se instalirao (program koji omogućava rad sa tunerom), međutim, drivere ne mogu da nasilim, čak ni za Vista 64 bita.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...