Jump to content

Problem sa PHILIPS CDP-om


Fukushima

Preporučeni Komentari

U temi sta sam radio ovih dana sam poslao sliku nekog starog CD playera - Philips koji budzim. Kada sam zavrsio skoro sve radove i bio veoma zadovoljan zvukom desilo se da je moja devojka slucajno ispustila knjigu koja je pala odozgo na otvorenu kutiju, transport itd, neznam bas gde tacno i od tada ne radi! :clapping: Posto nisam iskusan sa digitalijama mozda mi neko od vas moze pomoci.\ Desava se sledece:Kada se ubaci disk, krene da se zavrti i javlja ERROR i staje. Takodje i pri ukljucenju laser se naglo pomera u krajnji polozaj (lupne) sto se do tada nije desavalo. Laser je pri incidentu bio zasticen i nista nije moglo direktno da ga osteti.Svi naponi napajanja su ok i ne vide se nikakva ostecenja.Iskusni POMAGAJTE, zvucao je fantasticno zao mi je da ga sada bacim... :dubbio: Hvala unapred Borko.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 12
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Da li se uopste vidi mlaz lasera kad krene gore socivo? Koji je cd u pitanju?

Nisam gledao iskreno niti sam u zivotu video mlaz lasera ja sam bio u ubedjenju da je nevidljiv, tj. da nema neku karakteristicnu boju.U pitanju je CD771, sto je u sustini isto sto i CD782 za koji imam semu ali neznam sta da gledam..Dakle trebam da pustim disk i zagvirim ispod transporta (CD-a da vidim da li se nesto vidi?U koliko se ne vidi sta dalje?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:clapping:

Za početak šalji na PP adresu da ti pošaljem pločice.Ja bih proverio sve kontakte, da se od udarca nešto nije raskačilo (flet kabl od lasera...)Da bi eliminisao problem mehanike, uzmi magnetni klamp iz CD-DVD rom-a i stavi njega preko CD-a,a poklopac podigni. Sa zatvorenim poklopcem laser teško da je mogao da se ošteti,tako da ne bih tipovao na njega.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bez diska pogledaj u socivo kada zatvaras vrata ili ukljucis cd. Nemoj direktno gledati vec iz nekog ugla, trebalo bi da vidis slabo crveno svetlo u trenutku dok se socivo pomera gore-dole.Ako je laser u redu trazi kvar u kontaktima u konektoru gde se ubada flat kabel od lasera. Ukoliko laser ne svetli proveri napajanje 5V koje mora biti negde na vodovima koji vode laseru. Pogledaj u semi za 782. Laser se napaja sa tri voda, +5V, gnd i napon laserske diode 1.5-2V. Ovaj poslednji napon je oko 1,5V dok procesor ne da komandu za rad lasera, nakon davanja komande preko tranzistora se dovede 5V a na rednom otporu i trimeru za stelovanje mlaza padne napon na potreban za rad lasera.Proveri ovo pa cemo dalje.Jos nesto proveri, ne znam kako izgleda mehanizam ali da li je pri padu knjige mogao da se sesiric na kom se vrti cd spusti na osovini motora nize.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

desilo se da je moja devojka slucajno ispustila knjigu koja je pala odozgo na otvorenu kutiju, transport itd, neznam bas gde tacno i od tada ne radi! :clapping:

Izgleda da ta knjiga nije bila baš lagana.Ako je udarac bio tako jak da je pukla ploča, može tu da bude i odvaljenih (odlemljenih) delova.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sigurno postoji još neki prekid na štampi ili se neka komponenta odlemila. Proveri svu štampu omski u okolini tog naprsnuca jer se dešava da prekid bude nevidljiv golim okom...Čak i da je plejer svirao u momentu udara, ako je mehanika lasera preživela, ne bi trebalo da je išta spaljeno. Ako bi imao drugi laser čisto da probaš to bi pomoglo u lokalizaciji kvara...Desilo mi se da kod čišćenja sočiva i prizme lasera popusti neki prilepljeni držač i da sočivo promeni ugao, tada se dešava kao u tvom slučaju da zavrti disk i da prijavi grešku tipa "no disc"...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...