Jump to content

Sta jos probati umesto 6n23p


Qwar

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 8
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Ni jedna komponenta (pa ni el. cev) ne predstavlja zatvoren i samodovoljan sistem. Uspeh koriscenja odredjene komponente zavisi pre svega od nacina koriscenja - svrha, topologija, konkretna sema, konstrukcija.Tek uvidom u siri set podataka moze se reci sta i kako moze bolje. Bez toga nagadjamo napamet...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav svima, u lampiziranom Marantzu imam jednu lampu 6n23p-ev, da li mozda neka druga dala bolje rezultate, tj bolji zvuk? :dubbio:

Trenutno koristim 6n23p-ev u preampu, iz nekih forumskih rasprava zakljucak je da bi eventualno Telefunken 88-ca "radila" bolje :scratch_head: Obzirom da je cena 100 eura po komadu, mislim da nije opravdanao, ali ko voli neka proba ;) Jesi probao eventualno da prabas neku drugu shemu :huh:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ni jedna komponenta (pa ni el. cev) ne predstavlja zatvoren i samodovoljan sistem. Uspeh koriscenja odredjene komponente zavisi pre svega od nacina koriscenja - svrha, topologija, konkretna sema, konstrukcija.Tek uvidom u siri set podataka moze se reci sta i kako moze bolje. Bez toga nagadjamo napamet...

Potpuno tocno. Triba uvik sagleat cili sklop a ne napamet proglasavat da neka cijev (ili tranzistor, svejedno) "bolje ili losije zvuci" sama po sebi. A u ovom konkretnom slucaju ako to zaista dela lose sa 6H23 (uz pretpostavku njezine ispravnosti) onda nec opako ni u redu sa samim konceptom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jel to ukupno jedna lampa u uredjaju?Kakvo je napajanje,itd...? te lampe 6n23,ecc88,e188cc,CC,ecc88 Telefunken ili nekog drugog proizvodjaca su po karakteristikama ,ako se pravilno postave radne tacke,odlicne za te namene ako se ispostuje svih 116 principa konstrukcije uredjaja .nema nikakvog razloga da to radi lose sem ako se ne CUJE lose..Sta je ovde po sredi,a nije sinjska alka,tesko je reci bez univerzalnog transferzalnog optoprenosnog komutatora koji radi na daljinskom prenosenju trodim slika...Kako rece i napisa postovani SSTRSAT, neka opacina je u pitanju,mozda ..Ja mogu da ti dam da probas neku drugu 88-cu ako si blizu mene.Imam sigurno najveci izbor ecc88 u mojoj ulici a i sire...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...