Jump to content

Marantz Model 7


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 21
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ne, ali ima ovaj primerak koji, citiram: "Fabricki se pravi u Honk Kongu sa ugradjenim vrlo respektivnim delovima. WIMA nemacki polipropilenski kondenzatori i Nippon Chemi-con japanski elektroliti"

297€ cena u oglasu... E, sad, kad bi se to moglo malo iznjušiti, pročačkati, a poučen pozitivnim iskustvima sa robom iz Hong Konga (Pass Aleph5 klon) možda isplativa varijanta u odnosu na muke sa nabavkom delova te klase i izradom PCB-a, kutije...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne, ali ima ovaj primerak koji, citiram: "Fabricki se pravi u Honk Kongu sa ugradjenim vrlo respektivnim delovima. WIMA nemacki polipropilenski kondenzatori i Nippon Chemi-con japanski elektroliti"297€ cena u oglasu... E, sad, kad bi se to moglo malo iznjušiti, pročačkati, a poučen pozitivnim iskustvima sa robom iz Hong Konga (Pass Aleph5 klon) možda isplativa varijanta u odnosu na muke sa nabavkom delova te klase i izradom PCB-a, kutije...

U pravu si ali dok dodje do nas cena je..Ono na oglas je Toma iz Krusevca.Kad bi nasao semu tog predpojacala...A drugo ovaj nema fono a 7 orginal stara imala je fono.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel neko provalio slovnu gresku? :)

Misliš Angle vs Angel? ili mislišš HonK Kong?Pun internet slovnih grešaka i permutacija.http://www.hi-end.on9mart.com/cart/Music%20Angle%20-%20Marantz-7.html
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala imam tu semu, sa tog sajta moze dosta toga da skine ali me interesuje i ta modifikovana varijanta ali sa fono sekcijom.

Ja nisam, ali ako ti jesi registrovan na AudioKarma.org, šema prerađene verzije (dakle, baš-baš ovaj Made in HK) je na http://www.audiokarma.org/forums/showthread.php?t=255017Kada mi prođe registracija, pohvataću te dve jpg šeme i okačiti ovde (ako to neko drugi pre mene ne učini do tada) :to_become_senile:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja sam poslao zahtev za registraciju.Sad dobijam poruku

miomirje, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system? If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čeka se admin/moderator da odobri... Nisu svi forumi toliko "slobodni"... Kao naš :)Pošto je to, pretpostavljam, u amerikama, načekaćemo se mi do malo kasnije... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12B4 preamp trci u krugovima oko toga ;Marantz 7 je jos uvek popularan samo zahvaljujuci karizmi Marantz-a u to vreme ako je nekome do pravljenja kompleksnijeg preampa ( po poznatim semama ) - neka pravi bilo sta od Allen Wright-a

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bilo sta trci u krugovima oko toga - em su blesavo izabrane cevi, em je krajnje nepristojno izabrana radna tacka, em je skaredno (zlo)upotrebljena povratna sprega...Jedino opravdanje za konstruktora je moda 70-ih kad je jako bilo "in" (po ugledu na lose dizajnirane SS uredjaje) konstruisati pojacavacki sklop sa sto vecim pojacanjem otvorene petlje (bez obzira na nelinearnost radnog rezima komponenti) kako bi bila primenjena sto jaca povratna sprega. Rezultat je naravno ocajan, al' eto, ljudi su hteli da budu moderni, da postignu da i cevna konstrukcija ima THD broj na trecoj decimali...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12B4 preamp trci u krugovima oko toga ; ...

Dodao bih, bez imalo ustručavanja, i 6H30 preamp, rame uz rame sa 12B4A.Ali, Yarbo je Yarbo, a CMC je CMC!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre petnestak godina imao sam pravljeno predpojacalo po semi Menlija/VTL/ koja je bila objavljena u njegovoj knjizi.Bila je i sema fono sekcije ali nisu date vrednosti svih delova tacnije ria sekcije.To je radilo veoma lepo.Normalno svaka cev ima svoj zvuk tako da sam presao na Kanedu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz ličnog iskustva (slušnog) preporučio bih ti isto što je i meni preporučeno: RIAA na bazi šeme gospodina Alexa Kitića...

de prikači tu šemu trebaće miodustadoh od phono sekcije u ovom PP pa ću radit line/pono preamp u idućem napadu ludila :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...