Jump to content

Ph-CD723 & M-CD4000 tuning


stein

Preporučeni Komentari

Ova dva plejera su identična po šemi, izvedbi, štaviše, Marantz na svojoj pločici nosti isti print-natpis da je za CD713/723. Razlike su minorne, oko OP-a, (NJM4560D) u Marantzu su low ESR kondovi i u glavnoj filtraciji ELNA, dok je Philips stavio u svoj 723 svoje elektrolite, gabaritno sitnije, što bi se narodski reklo, obične...E sad, bilo tu nekih pokušaja po internetu da se od ovih, nazovimo ih prosečnima, CD plejera dobije bolji zvuk. Ja znam da od toga nema neke vajde pa bih tu priču i batalio. Mene isključivo zanima aspekat eventualno dostupnih "tweakova" kojima bi se CD plejer mogao uz minimalno prekrajanje i doterivanje mogao pretvoriti u dobar transport za eksterni DAC (naravno, reč je o famoznom i sve teže dostupnom Behringeru SRC2496)Ovaj transport (fioka i pripadajući delovi) su nešto bili nahvaljeni, pa pretpostavljam da ima nekog smisla pokušati. Kućište je skroz limeno, ne baš nešto posebno stabilno kada se skine poklopac. Transport, nađoh negde, nešto su dampirali (moram to da opet tražim) i onda, pomislih, možda bi se moglo ponešto uraditi na tom možda, više mehaničkom segmentu da se izvuče neki realni maksimum iz ovih plejera. Naravno, coax digitalni izlaz se podrazumeva da je prisutan...Pre nego se zaglavim tražeći nešto od potencijalno visprenih rešenja po internetu, možda neko već ima iskustva i podeli to u temi, kako i šta može pametno da se uradi da se od ove osnove dobije kvalitetniji transport?Nešto o tome ima ovde: http://www.decdun.me.uk/project.cd2.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 16
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Skroz ok. Praktično u rangu sa Advanced Acoustic, teško je reći, ali ako ima razlike, nisam uspeo da ispilam opis razlike...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skroz ok. Praktično u rangu sa Advanced Acoustic, teško je reći, ali ako ima razlike, nisam uspeo da ispilam opis razlike...

nego - ako je tako - cemu onda tema ?kao pokazna vezba i ostavljanje traga u elektronskoj magli ?:serbvidkakisicl0:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nego - ako je tako - cemu onda tema ?kao pokazna vezba i ostavljanje traga u elektronskoj magli ?:serbvidkakisicl0:

Ne, baratom, nego nisam siguran. Našao sam dosta kritiziranja Advance Acoustic MCD203II po pitanju osetljivosti na zveckanje limarije. Možda samo mudroseri teraju vodu na svoju vodenicu, ali ista priča o učvršćivanju i dampiranju kutije i transporta se provlači i na konto ova dva plejera. To pokušavam da razbistrim u mulju prepunom neobrazloženih izjava tipa: "ja sam ga preradio i sada bolje svira", a šta je konkretno prerađeno (osim elektronike) se ne govori niti se obrazlaže na način da to može da bude svareno od strane tupoglavaca kao što je moja malenkost. Ne bih voleo da natrpam kilo žive gume ili plastelina i izlepim fioku kovanicama od 20 dinara pa da posle bude gore nego što je bilo. Nije poenta "Fikuszirati" ga, poenta je da se vidi da li to uopšte ima smisla, ako ima smisla, kako to izvesti, do koje količine prčkanja treba ići da se dobije poboljšanje, a svakako sledi uporedno slušanje i testiranje stock izvedbi AAMCD203 vs CD723/4000 via SRC2496. To zahteva vremena i analize doživljenog, potom jedan od dva jeftina dampiramo, step by step, i ponovo poredimo, da pokušam ustanoviti ima li čujnih razlika, kakve su, i ima li smisla to raditi, nastaviti ili obustaviti...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fikus mi se osušio posle selidbe u novu kuću...

Postavljena slika

Кад си га пренео без ланпе :sarcastic_hand:

ЕДИТ:Мисли се на електронску цев,погодну за разне лампизације.Не на ову за осветљење

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Test #1:Narezane dve kompilacije mešane muzike u trajanju od nekih 50 minuta.Stavljena dva plejera iz naslova teme u poziciju izvora, pokrenuto jednim daljinskim i igranje preklopnikom. Oba plejera u "stock" izvedbi. (Maranz ima "finije" elektrolite kako u napajanju, tako i u audio delu)Zaključak: Ni kolega, a ni ja, jednostavno nismo umeli da na sluh izdvojimo ni jedan od dva CD plejera kao čujno različit, a kamoli "bolji" ili "manje dobar"... Nema tolike razlike da se to detektuje na sluh...Kačenje Behringera na AAMCD203II i komparativno slušanje sa i bez Behringera, donelo je ubedljivu prednost Behringeru kao "značajno boljem, transparentnijem i detaljnijem"... Ja nisam učestvovao nego samo kao preklapač izbornika, a Zolika je nedvosmisleno rekao "B" (jer nije znao šta je koja kombinacija)...Eto, toliko od mene za danas. Idem da doručkujem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel sam dobro shvatio? Oba zvuce isto u analognom delu ( iako Marantz ima finije kondice)? Oba zvuce bolje kao transporti preko Beringera? Oba zvuce isto kao transporti?Onda iztweakuj jedan i uporedi tako istweakovan sa kontrolnom "grupom" ( nemodifikovanim).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel sam dobro shvatio? Oba zvuce isto u analognom delu ( iako Marantz ima finije kondice)? Oba zvuce bolje kao transporti preko Beringera? Oba zvuce isto kao transporti?

Onda iztweakuj jedan i uporedi tako istweakovan sa kontrolnom "grupom" ( nemodifikovanim).

Pročitaj ponovo, potom izbaci onaj deo sa nepotrebnim pitanjima. Ili prati temu kako valja, ili nemoj :sarcastic_hand:

Bilo je reči da se probaju dva netaknuta, ista a u detaljima različita plejera. Mit kaže da "finijim elektrolitima" može da se postigne da uređaj svira bolje. Dva slušaoca na visoko rezolutnom sistemu su ustanovila da je ovo...

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Apropo...Jao, curo, da sam znao da si nevina, ne bih tako navalio!Jao dedice, da sam znala da si tako napaljen, a ja bi skinula najlonke i gaćice...Mislim, ako teže ulazi... Onda polako... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...