Jump to content

Philips 8 inca fullrange


чика-Брка

Preporučeni Komentari

elem.fullrange koji mi stizu imaju sledece podatke :8 Inch Philips Broadrange / Model No: AD80800-M4* f(s)= 71.33 Hz* R(e)= 2.89 Ohms* Z(max)= 6.02 Ohms* Q(ms)= 4.269* Q(es)= 3.943* Q(ts)= 2.050* L(e)= 0.23 mHa Vas nigde. da li Vas moze da se izracuna, ili da merim zvucnike ?mozda je glupo titanje, ali eto. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

evo, veceraske stigli Philips 8 inca fullrange. na prvi pogled ne obecavaju, ali ne budi lenj,razmontiram kabinete od mojih fullrange-a, promenim adaptere (nisu istih dimenzija), zasvaki slucas izbusim po 8 rupa, i metem dihtunge od neoprena. montiram zvucnjake,pustim i prijatno se iznenadim. ne sviraju ni kao shit (ocekivano), a ni kao babaroge.za te novce (30e za par) sigurno nema boljih fullrange-ova. za sad, da se malo "usviraju",radice u kabinetima od mojih fullrange-ova, 40 litara br. pa kad se "usviraju" ce da ihodnesem na merenje. pa posle cu da vidim da li cu da se igram sa vesanjem ili faseplugom.uglavnom, ja sam zadovoljan, razbio sam monotoniju, nesto se desava. za eventualno zainteresovane za nabavku ovih Philips fullrange-ova, evo i slike sakupujem prodajem. cena za par je 40e, a covek (Nenad) mi je rekao da za 2 paraili vise je cena 30e za par. inace, Nenad se bavi prodajom komponenti, a ima nalageru i vrh skretnice kom treba, kao i odlicne kablove, i zvucnicke i interkonekt, iodlicne terminale (one zlatne, pa u nekoj providnoj plastici, jbm li ga). nisam sepresao sto sam otisao, u svakom slucaju cu ga kontaktirati povremeno, jer stalnonesto ima. jos plus sam pazario ACR posrebreni zvucnicki kabl 2x 2,5kv, 2x 2,5m.nastavak sledi. :cheers:

post-357-0-83997600-1295994626_thumb.jpg

post-357-0-52461000-1295994649_thumb.jpg

post-357-0-90288600-1295994656_thumb.jpg

post-357-0-87708900-1295994673_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma Philips odavno ne postoji, to je sad sve jang ce ming. ovo su NOS Philips, naravnooriginal, kako mi rece covek - pocetak 80ih. ima jos jedna lepa kolicina, pa ko zeli imakontakt. evo i slika, malo govnjavih jer nemam aparat, ali sta je tu je. u probnim kutijama od 40 litara br. rade sasvim lepo, a nece sigurno raditi gore u tqwt-u ili slicno. bar ja takomislim. ali otom potom - prvo usviravanje pa merenje. evo i slika kalambura. :Viannen_loungelizard:

post-357-0-49057600-1295999219_thumb.jpg

post-357-0-74557300-1295999231_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo i TQWT kabineta za Philips. ali to samo po minimalnim podacima koje sam dobio, to jestjedva nasao. Fs 70Hz, Qt 1,15, Spl 95dB. ali bez merenja se neupustam u projektovanje, dane bi pisao uz vetar. a materijal - bumo jos videli. :dubbio:

post-357-0-46391400-1296001092_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mjerko sam da kupim te zvučnike prije 20-30 dana kod tog likaKolko mi se čini tada je cijena bila 30 e mada može bit da griješimBio mi problem da ih dobacim u CG a i nisam niđe mogao naći nikave podatke za njih dobro je da si krenuo sa njima pa da vidimo na šta će sve izaćisamo da u međuvremenu ne skoči cijena kod prodavca radi eventualnog interesovanja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma Philips odavno ne postoji, to je sad sve jang ce ming. ovo su NOS Philips, naravnooriginal, kako mi rece covek - pocetak 80ih. ima jos jedna lepa kolicina, pa ko zeli imakontakt. evo i slika, malo govnjavih jer nemam aparat, ali sta je tu je. u probnim kutijama od 40 litara br. rade sasvim lepo, a nece sigurno raditi gore u tqwt-u ili slicno. bar ja takomislim. ali otom potom - prvo usviravanje pa merenje. evo i slika kalambura. :Viannen_loungelizard:

Sax sta bi sa onim starim ''fullrangerima'' sto su bili u tim kutijama ? :serbvidkakisicl0:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta bi - nista. lepo ih otsrafio i odlozio do daljneg. morace da sacekaju do daljneg, jer po proracunuispada ogromna kutija, a bas mi se ne pravi trenutno, jer je moja "radionica" prepuna i ne bi imaligde. pa kad rascistim svinjac za jedno mesec-dva, pocinjem sa izradom original kabineta. do tadpravim dva para TQWT kabineta za Philips-e, mom drugaru i meni. kupili smo dva para zvucnika,jer je cena za dva para i vise 30e za par. za sada se usviravaju u onim kabinetima sto si ih videokod mene, pa idu na merenje, pa onda 4 kvadrata drvenarije, srafovi, lepak i udri misko. sto setebe tice, toplo ti preporucujem za tvoje takodje TQWT. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...