Jump to content

SAA7220 + TDA 1541 i Analog Out u Philips DSR FT-990 tjuneru


coolmih

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 47
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Tako je. Ili ih skini ili ulozi truda da saznas koji sklop ih kontrolise i kako, pa promeni njegov nacin rada...

Auh to je prevelik zalogaj za mene (mislim na ovo da saznam sta i kako ih kontrolise a jos nemam ni semu za ovaj tjuner). Dakle secice ops lemilica u ruke pa da to lepo odlemim ....Nego jedno pitanje - da li ce se trandze iskljuciti ako im prethodno prekinem vod sa naponom koji ide na bazu?? :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hoce al' ne valja da ih ostavljas tu , cak i kad im zakucas potencijal baze na masuisprati i sve ostale serijske elemente na puutu signala - prespoji viskove serijskih otpora , izbaci nepotrebne otpore prema masi , kao i kondove prema masigovorim o onima koji idu posle I/V konverzije i filtera

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uh, ipak sam im skratio muk(t)e sa sechicama - jerbo sa lemilicom sam probao i uspeo nekako da odlemim jedan al vidim treba i ona duvaljka pa sam zajebo da vadim tako i ostale trandze. Ove ostale sam po kratkom postupku likvidirao a posle sam sve lepo povezao pa se PREKRSTIO i kad sam spojio sluske na preampu - potece mjuza na nivoju iz TDA1541A !!! :L3000::Viannen_loungelizard: :wave:Nemam reci da opisem kako mi je sada - FERCA Philips tjuner pa cepa - naravno veceras cu i ljudski da pustim jerbo sad je vreme rucku pa da se ukucani ne budu ljutili.HVALA EKIPI SA OVOG FORUMA (SIR OLIVER, SIPI, ANDRICS, ZEN MOD) JER BEZ NJIH OVO NIKAD ALI NIKAD (O)PRAVIO NEBI I NATERAO DA RADI A RADI OPASNO ! :clapping::clapping::respect: :respect:Veceras i narednih dana derbi kola:PC FLAC > USB konvertor (PCM 2707) > I2S > Philips FT990 tuner (aka TDA1541A DAC) > Linx Vega preamp > Magnum MF125 Power Monoblokovi > passiv B&W accoustune subwoofer + B&W 602S2 (crossover with Mundorf Caps)VsPC FLAC > USB konvertor (PCM 2707) > SPDIF > Sony MD JB980QS > Linx Vega preamp > Magnum MF125 Power Monoblokovi> passiv B&W accoustune subwoofer + B&W 602S2 (crossover with Mundorf Caps)Ah da zaboravio sam na kablove - Audioquest Viper i Ruby (old school) interkonekti + Audioquest Type 6 speaker cable (nisu neki extra skupi al sam duzi period sa njima jerbo volim pun presek bakarni kabl i ovi su se pristojno uklopili u sistem - iskreno ne volim puno da experimentisem sa kablovima - ima sigurno i boljih i skupljih al me nesto zabole) :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Sir OliverHvala .... lampe otom potom a to cu tebi da prepustim kad budem odvojio financije za projekat - lampizacija TDA1541A. O zvuku ukratko:Upravo slusam Patriciu Barber - Cafe Blue (FLACovani XRCD) i mogu reci da (prisecajuci se kako je to zvucalo na Sony MD) ima razlike jes da su nijanse ali definitivno ima razlike u zvuku. Ono sto mi je prvo palo u 'ushi' jesto to da je zvuk dosta nezniji, zaobljen nekako i definitivno relaksirajuci u odnosu na Sony MD kod koga je akcenat na dinamici i zvuchi dosta zategnutije nego ovaj tjuner sa TDA15141A. Ne znam, to su impresije ono na prvu loptu ali mislim da je ovaj TDA1541A pravi lek za 'smirivanje' i ovih Nautilus visokotonaca na B&W koji uz Sony znaju ponekad da preteraju (mada ja licno preferiram malkice ostrije visoke al ajd sad o ukusima ne treba raspravljati). Evo trenutno slusam Nardis (11 po redu na ovom albumu) i moja omiljena za neku test sesiju i mogu reci da se cuje sasvim koretkno u odnosu na to isto na Sony MD pa cak i prirodnije (nema doduse onog ataka i napetosti kao kod Sony MD ali sasvim korektno bez preterivanja). Gledano koliko je ovaj uredjaj placen pa ovaj tjuner-DAC svira ihahah preko svojih mogucnosti. :crazyrocker: To be continued ... :Laie_68:PS "da ovo je skolski primer remota servicinga - THANKS"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izgleda da SSDAC filozofija ima jos jednu instancu. Posle DACa od USB + CDa preko MDa i DCCa sad imamo i DAC od satelitskog tunera. Iz iskustva ( ne samo mog) sa fabrickim TDA1541 implementacijama, to ume da prosvira itekako dobro ali tek posle ozbiljnog tweaka. Imas OPA2111 pa probaj. A dosad si ispekao zanat pa mozes i lanpe da mu uturis.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izgleda da SSDAC filozofija ima jos jednu instancu. Posle DACa od USB + CDa preko MDa i DCCa sad imamo i DAC od satelitskog tunera. Iz iskustva ( ne samo mog) sa fabrickim TDA1541 implementacijama, to ume da prosvira itekako dobro ali tek posle ozbiljnog tweaka. Imas OPA2111 pa probaj. A dosad si ispekao zanat pa mozes i lanpe da mu uturis.

Majstore :respect: , znaci sad sam kvalifikovani kalfa? Eh sta mi napravi ova strast prema audio tehnici i muzici a i vi svi skupa zajedno HEHEH ;) Znam da imam OPA2111 - ali treba mi ukupno 4 komata (ako mislis da zamenim postojeca 4 x RC5532 op-ampa u ovom DSR tuneru). E, slucajno rekoh ajd sad da vidim jel radi phones jack na tjuneru i zamisli radi i on (fercaju old school sony sluske - jedino nema mogucnost za regulaciju glasnoce jer postojeci pot stoji u polozaju na sredini, levo pise SPEECH -desno MUSIC i valjda je to za fino podesavanje zavisno od tematike odredjene radio stanice sa vise govora tj. muzike u programu). Nemari, ima Foobar slajder za regulaciju nivoa glasnoce. E nasta su audio inzenjeri u Philipsu obracali paznju cak i na takve sitnice i komfor.Evo jedne slike. Deda Mraz nam stigo na veselje (danas slikano) a tu je i neizostavni ultra high-end gadget zvana "sustikla" preko sub-a (za extenziju donjeg spektra - kad metnem sustiklu ide do neverovatnih 7Hz - casna pionirska rec :buehehe: )post-325-0-84707000-1294605059_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel I2S jos ide preko SAA? Znaci OS?Probaj direkt u TDA (NOS).

Da. Vazi probaci i tako NOS tj. direktno na TDA jedino sto moram prethodno da ugradim kod servisera DIP 28 podnozje kao sto si mi i savetovao u nekom od ranijih postova.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onda mozes da se poigras za dekapling kondovima oko daca. Na srecu nisu smd. I otkaci display i ostalo nepotrebno.

More kad je propevao tjuner nista ne diram .... salim se. A display kad bih mogao umesto postojeceg natpisa "INITIAL ERROR" da mu se nekako ubaci sledeci tekst ali na naski:DOBRODOSLISSDACby Siroma DigitalLaboratoryUZIVAJTE U MUZICI :clapping:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve se moze samo kad se dovoljno jako hoce !Ma ovo za ispis - opet ja kao laik cenim da postoji nacin da mu se nekako sa nekim EPROM chipom/sklopom upise zeljeni natpis na ovom inace dot-matrix displey i to kad je tjuner u ovakvom stanju - iskasapljen. Vidis kad povezem onaj modul-tjuner i povezem sve (pre)ostale postojece flat kablove jerbo sam jedan iskoristio, ondak na display izadje ovo "NO DSR" i pojavi se merac signala u uglu a i tada se aktiviraju skoro svi tasterii sa prednjeg panela. Uh sad se setih da ima i dugme "EDIT" koje sigurno sluzi za neku vrstu manupulacije naziva radio stanica, satelita ili tako nesto a i tasteri za odabir/unos teksta sa desne strane imaju kompletnu ABCdu na svakom od njih (tastatura kao kod mobilnih telefona). Vidjet cemo sutra sta se bum izrodilo iz ove moje i tvoje ideje. A ovo sa SPDIF ulazom i natpisom za odabir oces USB, oces SPDIF, oces LANPE to bi od ovog tjunera napravilo pravi state-of-the art HiFi uredjaj. :robots000_2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo skockao sam USB konverter u DSR tjuner tj. DAC i stavio ga na policu tj. u pogon - naravno sve ferca a kako bi drugacije bilo kada ste vi bili tu da savetima pomognete - tesko bi to proradilo da nije bilo VAS ! Stoga :respect::good2: Evo celo vece :beach::L3000: sa TDA1541A i mogu vam reci da se sasvim pristojno cuje Philipsa DAC. Naravno treba mi jos vremena i slusanja za neki ozbiljniji sud ali i ovakav (mekan i topli zvuk) sa TDA1541A je sasvim ugodan za moje slusni aparat. :clapping: Evo i par fotki 'svajsovanog' DSR Philips-a tj. DAC-a.post-325-0-24723100-1295040643_thumb.jpgpost-325-0-18349500-1295040670_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos jedan pokojni CD player postao USB DACpost-39-0-11324900-1295717408_thumb.jpgpost-39-0-63445700-1295717411_thumb.jpgCD 40 ( a isto i kao neki PHILIPS i jos masa njih). USB konvertor pa I2S na TDA1541A (NOS mod naravno), OP na podnozja i eto USB daca koji jos i moze da se tweaquje. Ima mesta i za Tripath unutra.Sory za slike. (Debilnim)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dali bi išlo ako bi stari studer cd player upotrebio kao Dac jer mi težko čita cd-e i na njega okačio sony cd sa koaks izlazom kao transport? Šta bi morao da uradim ,jer se ne razumem baš u to.Lep pozdrav.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...