Jump to content

P: Selenium zvucnici i kutije+Pioneer A757


chakija

Preporučeni Komentari

Na prodaju 2-sistemske kutije sa Selenium drajverima 12pw3 i D205ti. Na drajverima je stavljena Eminence H290 horna. Kutije su napravljene od iverice sa crnim premazom od kobita i mesavine fine piljevine(domaca radinost). Cena samih drajvera(novih) je oko 240e. Cena mojih kutija je 140e ! Drajveri su jako malo rabljeni i odlicno ocuvani. Kutije imaju spolja manjih ostecenja od nosenja po zurkama. Garantujem za ispravnost i kvalitet drajvera. Skretnica je uradjena sa 12db/oct na 3khz bez atenuacije na drajveru. Ovde bi trebalo malo obratiti paznje jer su stavljeni elektroliti u skretnicu tako da malim investicijama moze doci do velikog boljitka u zvuku.

Dimenzije kutija su uzete sa originalnog seleniumovog projekta za 12pw2 woofer.

Takodje, prodajem 2 Selenium st324 slot supertweetera po ceni od 35e. Oni su mi sluzili kao hifi tweeteri na OB projektu.

Pioneer A757, pojacalo koje je poprilicno robusno napravljeno. Ima 2 trafoa, tezina mu je oko 19 kg. Svojevremeno je dosta kostalo. Ima u sebi kvalitetne Alps potenciometre. Nije radio jedan kanal kad je kupljeno. Popravljeno je kod proverenog majstora koji je takodje osvezio elektrolite u napajanju. Zamenjen pot za tweeter.

Radilo je u kucnim uslovima kao i za pokoju zurku zajedno sa Selenium kutijama. Nedostaje mi jedno original dugme od prekidaca (vidi sliku). Ne radi muting dugme(ne znam kome bi ovo i trebalo zaista). Prekidac za loudness "krcka". Na direct modu radi odlicno.

Generalno stanje:

izgled 5.5/10

funkcionalno 5.5/10 (realni kriterijumi audiofilla :rofl: )

U pojacalo je ulozeno puno rada i novaca za restauraciju i popravku. Moja cena je 90e.

Cena za pojacalo i kutije je 200e !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 6
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 2 nedelje kasnije...
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...