Jump to content

Monolith


 krvimozak

Preporučeni Komentari

Sta je pisac zeleo da kaze :scratch_head: Mozda mi neko i zameri ali ovo bas ko mala deca. Sve se svodi na "ovo su moje igracke a ne njegove". Mnogo jace firme danas objave i presek zvucnika i detalje bez straha. :connie_nutzo:

Pozdrav svima!Mozda nekome izgleda tuzno i smesno utvrdjijnave istine ali kakva go dda je istina treba da se zna!Tacno je da je g.din Mirko Lazic napravio svoje zvuincke i poceo na njima da radi i usavrsava princip kojiijn e nov!Kao sto svi prave zvucnike sa kupovnim ili tudjim driverima pa ugradjuju u cabinete i svi lice u principu jedni na druge ali razlicoto zvuce,ipak se i tu vodi racnuha da nedolazi do vulgarnog prepisivanja necijeg rada!Davnih '60 je jedan Argentinski konstruktor narpavio panel zvuchnike a Firma se zvala Bertagni Audio!Pogledajte po internetu pa cete pronaci podatke o tome!Na oglasima kod nas je bio neki par na prodaju!Radilo se modelu BES - SM 280!Kao i o modelu BES -SM-275-Planar Tower Speakers -Bertagni Electroacoustic Systems!Taj proizvod je bio neko vreme u prodaji kao i jos neki drugi manji sve dok Bertagni nije otkupila druga fabrika koja je ugasila proizvodnju da bi samo svoje proizvode mogla da prodaje !Radilo se o fimri Fisher koja je i dan danas poznata u stevu zvuchnika i pojcahala !Jedno vreme su radili sa Bertagnijem Fisher PL-3 Sound Panel, manje zidne zvuchnike u vidu rama za slike , za biroe iil drugo ambijentalno ozvuchenje!http://www.oaktreeent.com/web_photos/Stereo_Speakers/Fisher-Bertagni_PL-3_Sound-Panel_Speakers_collage.jpg Nakon nekog vremena se i to ugasilo!G.Mirko Lazci nije znao o tom patentu nista poblize,ali mu je ideja dosla da bi mogao da napravi zvucnhik koji bi zadovoljio njegove pojmove kako da to izgleda vizuelno i chujno!Kako svaki panel ima svoj princip otud mozda sliconst sa predhodnikom!I tu prestaje svaka slicnost!Bes Audio je koristio gotove drivere,imao je skretnicu,atenuatore,dakle puno elektronike!Najveca mana mu je bila mala osetljivost !Oko 84 -86 db! Znachi moralo se imati snazno pojachalo da bi bili efikasni!G.Lazic je napravio nesto inovativno!Nema skretnicu njegov zvuchnik,samo kondenzator,osetijlvost zvuchnika je 98db i svi driveri su Rucno Napravljeni! Drveni ram u kome je smesten zuvcnik takodje je izuzetan i cnihi jednu celinu sa postoljem!Onda se pojavi g.Djean Draskovic koji dobije ideju da bi on mogao da prekopira zvuchnike ML Acoustics od G.Lazica!Onako bez pardona!To nisu deicje igrice!To su vec ruzne stvari!Ja se tu nalazim pogodjenim jer se ot odigralo kod mene u stanu prliikom slusanja zvuhncika!Ispitujuci me o principu rada dosao je na ideju kako da toiskopiar pogotovo gledajicu slike koje sam mu lokaverno dozvolio da prebaci u svoj kompjuter!Kada me je G.Lazic obavestio da je G.Draskivoc vidjen na niternetu sa zvucnikom Monolith Audio ,cuo sam jos i to da je on pravio dizajn,tj.kopirao zvucnik spolja!A posto nema tehnickog znanja uradio je zvuinck sa skretnicom klasicnom,srednji i visoki su klasicni zvucnici,bas ima klasicno vesanje takodje !Ram je izgleda napravljen iz dva dela,a o kozi nezelim da diskutujem!Trebalo bi g.Draskovica pozvati da nam objasni princip rada njegovog zvucnika i kako je on to dosao bas na tu ideju i ko mu je uradio taj projekat iznutra,jer on zasigurno nije!Uostalom ovd se radi da se ljudi pitaju da li su ova dva zvuchnika ista!Nisu i menaju blage veze zvucno jedan sa drugim ali ss upolja stvarno kopirani i nalikuj!Uostaolm da li za najveci zvucnik zelite da date 6000e ili za Perun III 1500e!G.din Lazic ima 20godina iskustva i znaju ga svi n Nisu da je radio zvuchnike i kada je pocheo da pravis voje Perun seriju zvucnike!Za g.Draskovica su mozda culi daje fotograf,stampar ali da arpvi zvucnike e,to sigurno nisu!noo u Nisu ima svakakvih chuda ali ovakvo jos nisam cuo! http://portland.craigslist.org/wsc/ele/2202429278.html - link za BES SM 275 koji se prodaje u Americi!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 71
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Medo - ja procitah prvi post (nekako) i nemam nikakve primedbe na sam sadrzaj ;ali - ovaj drugi - i Sveto Pismo da si napisao - nema sanse da procitam - ovako zalepljeno jedno za drugo .ako mislis da neko procita ono sto pises , probaj da to bude pregledno .dakle - uvedi razmake i pasuse ........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Medo, ja sam procitao sta si napisao i kazem ti "To su decije igrice!". I sam kazes da ta dva zvucnika nisu ista. I u cemu je poenta tvoga pisanja? Da kazes da je ovaj dobio ideju gledajuci tvoj zvucnik? Vidi, ne mozes nekoga kriviti za nacin kako je dobio ideju za nesto, jer i po tvome pisanju, ovaj "D" nije kopirao jer kako kazes nema znanja kao "L". Koristio je potpuno drugi sistem, skretnicu, zvucnike, sve drugacije nego "L". Znaci i po tebi to nije to, nije isto. Znaci nista nije ukradeno.Sa druge strane ako je Lazicu krivo za nesto onda on mora da shvati da primenjujuci isti sistem i oni pre njega koji su radili nesto slicno mogu da krive njega. Zbog toga ti kazem "To su decije igrice!". Ni jedan od njih nije Nikola Tesla pa da tvrde da su nesto epohalno izmislili. Danas 90% zvucnika izvana slice jedan na drugi i niko od proizvodjaca ili dizajnera se ne buni niti krivi druge zbog kradje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Medo - ja procitah prvi post (nekako) i nemam nikakve primedbe na sam sadrzaj ;ali - ovaj drugi - i Sveto Pismo da si napisao - nema sanse da procitam - ovako zalepljeno jedno za drugo .ako mislis da neko procita ono sto pises , probaj da to bude pregledno .dakle - uvedi razmake i pasuse ........

Monolith-no...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poenta je da bude jasno svima ne toliko da li je dizajn pokraden ili nije ,a jeste, vec da te Monolith zvuchnike nepravi lichno G.Draskovic jer se nerazume u to!Pravi mu ga bivsi kolega g.dina Lazica!Mirko Lazic radi sve sam jer ima dugogodisnje znanje i iskustvo!Hteo je Monolith Audio da iskopira sve ali iako zna princip nije u mogucnosti da to i uradi!Taj drugar,ili bivsi ortak,bivsi kolega Mirkov, koji je pokusao da napravi kopiju nije uspeo da to uradi tako da to bude kako valja!Sem neverovatne cene nema neki kvalitet!Zato,vam ovo pisem samo da se zna Ko je Ko u Nisu!Ko hoce i moze i zeli moze da radi sa svojim parama sta hoce!Pa i da kupi Monolith Audio!Inache niko nije MOJ zvucnik kopirao!Ja sam prodavao zvuvnik Mirkov i eto desilo se nesto veoma ruzno u mojoj kuci i to mi smeta i to sam zeleo da objasnim!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ahacim uradimo domaci ....... :rofl:( odmor valjda zato sluzi , pa da smo frei posle skole )

Ih, zaboravio sam na lektiru...Dokle radi biblioteka? Ubiće me Mara što nisam vratio slike i knjigu, već dva meseca. Vuče me, stalno, da čitam onaj deo o megalith-u...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poenta je da bude jasno svima ne toliko da li je dizajn pokraden ili nije ,a jeste, vec da te Monolith zvuchnike nepravi lichno G.Draskovic jer se nerazume u to!Pravi mu ga bivsi kolega g.dina Lazica!Mirko Lazic radi sve sam jer ima dugogodisnje znanje i iskustvo!Hteo je Monolith Audio da iskopira sve ali iako zna princip nije u mogucnosti da to i uradi!Taj drugar,ili bivsi ortak,bivsi kolega Mirkov, koji je pokusao da napravi kopiju nije uspeo da to uradi tako da to bude kako valja!Sem neverovatne cene nema neki kvalitet!Zato,vam ovo pisem samo da se zna Ko je Ko u Nisu!Ko hoce i moze i zeli moze da radi sa svojim parama sta hoce!Pa i da kupi Monolith Audio!

Inache niko nije MOJ zvucnik kopirao!Ja sam prodavao zvuvnik Mirkov i eto desilo se nesto veoma ruzno u mojoj kuci i to mi smeta i to sam zeleo da objasnim!

Medo, na jednom mestu pises "Zvucnike nisam cuo niti to zelim jer imam gorak ukus da me je neko nasamario i iskoristio gotove slike koje sam tako na poverenje dao da neko prekopira a potom gotov projekat prisvoji!!"

A na drugom da ih pravi "bivsi kolega" koji je upoznat sa dizajnom ali nije znao da napravi kopiju da valja. Ako to ne lici na "L" kao sto i ti kazes a i "D" to tvrdi, sve se svodi na tvoje misljenje. Mozda taj bivsi kolega i partner nije ni zeleo da napravi kopiju kako ti tvrdis. Covek je ocito dao neku svoju verziju. Da li ti tu verziju volis ili ne je tvoje ali ocito Lazic za kojeg ti navijas nema veze sa tim. Ti covece pravis neku konstrukciju da je neko krao nesto a i sam tvrdis da nema slicnosti. To da su kopirali pa nisu znali je tvoje misljenje.

Ako se bivsi partner razisao sa Lazicem i dao neki svoj dizajn necega ne mozes tvrditi da je krao nesto a i sam tvrdis da nema slicnosti i to sve pokrivas svojim zakljuckom da nisu znali kopirati. Ma daj budimo realni. Mislim nemas nikakve dokaze da se radi o istom dizajnu da bi mogao tvrditi da je kopija. Toga si i sam svestan i to pokrivas pricom da nisu znali. Mnogo ima kontradiktornosti u tvojoj prici a mozda jos vise navijanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko li me je vukao za jezik da otvaram temu :bad: Inace, imam i ja ideju o specijalnom elektrostatiku koji bi radio bez jednosmernog napona od 5-6kV ali me je sad stra' da je ovde izlozim. Mozda neko mazne snit...

A i to je već izmišljeno... Imam to kući :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, čuje se samo kao parazitno probijanje, kao kada je recimo neki od pasivnih elemenata u pojačalu u prekidu, pa samo nešto cvrkuće, ali zapravo ne svira nego samo "probija"...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Medo, na jednom mestu pises "Zvucnike nisam cuo niti to zelim jer imam gorak ukus da me je neko nasamario i iskoristio gotove slike koje sam tako na poverenje dao da neko prekopira a potom gotov projekat prisvoji!!"

A na drugom da ih pravi "bivsi kolega" koji je upoznat sa dizajnom ali nije znao da napravi kopiju da valja. Ako to ne lici na "L" kao sto i ti kazes a i "D" to tvrdi, sve se svodi na tvoje misljenje. Mozda taj bivsi kolega i partner nije ni zeleo da napravi kopiju kako ti tvrdis. Covek je ocito dao neku svoju verziju. Da li ti tu verziju volis ili ne je tvoje ali ocito Lazic za kojeg ti navijas nema veze sa tim. Ti covece pravis neku konstrukciju da je neko krao nesto a i sam tvrdis da nema slicnosti. To da su kopirali pa nisu znali je tvoje misljenje.

Ako se bivsi partner razisao sa Lazicem i dao neki svoj dizajn necega ne mozes tvrditi da je krao nesto a i sam tvrdis da nema slicnosti i to sve pokrivas svojim zakljuckom da nisu znali kopirati. Ma daj budimo realni. Mislim nemas nikakve dokaze da se radi o istom dizajnu da bi mogao tvrditi da je kopija. Toga si i sam svestan i to pokrivas pricom da nisu znali. Mnogo ima kontradiktornosti u tvojoj prici a mozda jos vise navijanja.

Verovatno onda ti navijas za drugu stranu ako nesto ocigledno neces da razumes!Dodje ti covek po imenu Dejan Draskovic u kucu da ti donese vizitkarte i nema pojma o nekim zvucnicima!Onda te pita sta je to Kazes-Zvucnik!!Pa mu ti pokazes slike da mu pokazes i druge modele!Onda se on odusevi i kaze da hoce da ga kupi ali nema para pa da ga odradi da stampa reklame!Onda odusevljeno razradi temu kako ima ortaka koji u Nemackoj moze da producira zvucnike Laziceve!Ti mu poverujes,on odustane od kupovine zvucnika,ali fotke ostanu kod njega na fleski pod izgovorom da ih salje u Nemacku ortaku !Draskovic se vise nejavlja!Mirko kaze pokrao mi moj zvucnik!Ja zaprepascen!Pa onda ta prica sa nekim covekom koji otprilike nesto zna o zvucniku jer je gledao kod Mirka kako to radi verovatno i koji je bio upoznat kako se nesto otprilike pravi i eto nastane Monolith!Sada,ja nemam nikakve navijacke manire,sem sto tvrdim da je Mirkov zvucnik dobar!Imam ga i slusam ga!Sada da bude jasno jos pokusao sam da nekom pojasnim ko je prvi poceo da pravi zvucnik i ko je u tom poslu bolji!Otisli smo Mirko i ja kod Draskovica u kucu i pitali ga kako je to moguce da se taj zvucnik pojavio posle uzimanja slika od mene!Objasnjenje je bilo da nema veze sa Mirkovim zvicnikom!Samo tako!Palo mi bas napamet slucajno-rakao je!I kao neko ce da mu verujeDa,jos je rekao da on to pravi jer ima vezu u Beogradu i ocekuje nagradu da dobije za inovaciju u visini od 5000€E,sada ko hoce da razume-razumece!Lici a nelici!Isti je a nije isti!Ja nemam nikakav patent da stitim ,vec Mirko!Ja stitim svoj obraz i trudim se da kulturno objasnim da je Draskovic mene prevario!Ostalo me ustvari i bas briga!Neka se cese onaj koga svrbi!Meni je vec muka od objasnjavanja nekom ko nezeli da razume istinu!Hvala!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...