Jump to content

''izolacija'' zvucnika


laky_va

Preporučeni Komentari

Hahahahahaha :D Zanimljiva ponuda, ali ipak ono mali rizik ipak je to polovno, pre bih uzeo SAL-ove drajvere u elementi :ninjas:

Pročitaj što ljudi na forumu pišu o SAL zvučnicimaNađi fino nekoga ko zna nešto o zvučnicima zovi lika pregledaj zvučnike da nisu motani, probaj spuštaj cijenu.Raspitaj se kod njega koja je kutija bila, pošto reče da se raspala /mora da je na kiši bila, možda je i skretnica ostala Nije zgoreg okrenut broj i viđet o čemu se radiTeke koji je rizik bio kupit tvoje zvičnike :sarcastic_hand::sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 27
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

hahahahahah ja sam lepo upozorio lika kome sam prodao da to nije to kao sto izgleda, a on zapeo da lepo izgledaju i sta da se radi :D. Estetski mu se svideli i kupio :)..Elem sad sam ga zvao, zamrsio sa jezikom lik, Infinity L20 kutije - nikad ja nisam cuo za tako nesto..Ok zanima me naravno misljenje, ali ne znam zasto toliki atak na salove drajvere, zapravo u kratkim crtama sta im fali?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lakyva, baš sam pričao sa prijateljem i ima jedan par novih, nekorištenih Tannoy zvučnika od 6.5", ako ponudi za dobru cenu, ja ću probati da to usporedim sa mojim Peerlessima istih gabarita, pa kako god ispadne, imaću par midbasova na prodaju. Na to dodaš još neki fini visokotonac i neku kutiju i skockamo ti skretnicu... Inače i moji Peerlessi su nekorišteni i u tom smislu novi. Nećeš se raspasti od basa, ali ako kreneš kako valja, možeš završiti sa nekim finim komadom hardvera koji bi makar lepo svirao :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne uzimaj SAL nikako... Samogradnja se isplati (po mom mišljenju) ako su ispunjena 3 uslova...

1) Ako je ono što praviš bar 3 puta jeftinije u DIY izvedbi nego u radnji/sa oglasa

2) Ako možeš da uradiš kvalitetnije od fabrike

3) Ako možeš da napraviš da izgleda lepše od fabrike

Ako su samo dva uslova ispunjena, po mom mišljenju, to nije opravdana izrada već pravljenje ... da se ubije vreme/zato što se voli prčkati/itd. ... To su takođe opravdani razlozi za DIY ali takvih ljudi, koji iz tih razloga u isti ulaze, je jako malo. U DIY se ulazi u ogromnom broju slučajeva zbog mnogo boljeg odnosa uloženo/dobijeno. To će dalje reći da je DIY isplativ samo ako praviš vrhunske komponente odnosno zvučnike. Kako SAL nikako nije vrhunski zvučnik, moj predlog ti je da sačekaš, skupiš još 100-ak evra i kupiš fabričke kutije sa oglasa koje možeš poslušati pre nego što izbrojiš novac, a ne nakon. Za 200-250 evra finih stvarčica može izleteti. Onda kada budeš kupovao, obavezno otvori temu o tome šta želiš da kupiš. Možda je neko slušao te zvučnike pa ima pozitivnog/negativnog iskustvo sa njima koje bi ti bilo od koristi.

Kasnije, kada se zaraziš dobrim zvukom, poslušaš malo više kvalitetnih sistema i budeš hteo da izdvojiš nešto veći novac za zvučnike/pojačalo/šta god, kreni da prelistavaš podforume u potrazi za pravim projektom za sebe. Do tada, sa nekim zvučnicima, recimo OVOG TIPA , možeš da proširiš vidike i navikneš se na malo bolji zvuk od onog što si slušao do sada.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skretnice je navodno prodao, o spustanju cene nece ni da cuje, 'uvezao' ih iz Austrije, a zasto su se raspali ne zna.. Nece to da se tek tako raspadne ako nije izlozeno nekim neprilikama, bice da su drzani na terasi pa se furnir pod uticajem vremenskih prilika odlepio, sta li je onda sa drajverima. Nemam nameru da idem do Subotice da gledam to..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...