Jump to content

''izolacija'' zvucnika


laky_va

Preporučeni Komentari

E sad... Takozvani sundjer za zvucnike kako god da se zove ne mogu nigde da nadjem, tj nasao sam na jednom mestu ali je bas skup :D..

zvucnici

Postavljena slika

Jamo studio 180, btw slika je sa neta, mrzelo me da fotkam pa uploadujem..

Imaju prilicno losu izolaciju, nemaju sundjere a iverica i nije bas najbolja.. Mislim da to dosta utice na zvuk, ako stavim sundjer upijace dosta vise..

Cak ni skretnicu nemaju, sto je cudno za zvucnike tog kvaliteta i cene..

Da li moze da se stavi obican sundjer i koje debljine, i da li bi mogao da nadjem skretnicu za njih, koja uopste odgovara.. :confused1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 27
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pokušaj da nađeš "vatelin", materijal sličan onom što se trpa u skijaške jakne. Trebalo bi da ga ima u prodavnicama koje prodaju veštačku kožu i štofove za presvlačenje nameštaja, sitne potrebštine za obućare i slično... Činjenica da nema skretnicu bi mene lično mnogo više brinula. Bez makar zaštitne funkcije kondenzatora ispred srednjotonca i visokotonca, životni vek kutija bi mogao biti radikalno skraćen, zvuk načisto osakaćen, a vrednost minimalizovana. Proveri ti to još jednom, hoće proizvođači da skretnice sakriju i zaliju plastikom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pokušaj da nađeš "vatelin", materijal sličan onom što se trpa u skijaške jakne. Trebalo bi da ga ima u prodavnicama koje prodaju veštačku kožu i štofove za presvlačenje nameštaja, sitne potrebštine za obućare i slično... Činjenica da nema skretnicu bi mene lično mnogo više brinula. Bez makar zaštitne funkcije kondenzatora ispred srednjotonca i visokotonca, životni vek kutija bi mogao biti radikalno skraćen, zvuk načisto osakaćen, a vrednost minimalizovana. Proveri ti to još jednom, hoće proizvođači da skretnice sakriju i zaliju plastikom...

Sto se tice vatelina to cu sutra videti u prodavnici, mislim da znam gde bi to moglo da se nabavi.

Elem, otvorih zvucnik i evo na sta sam naisao..

Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto se tice dampinga ( sto nema veze sa izolacijom - jer to nije ni krov ni pod) - probaj pa sam odluci da li posledicna promena u basu odgovara ili ne

sto se tice skretnice - tesko je reci da li bi ista doprinelo tom jadu i bedi od zvucnika

izgleda da na basu nema nista , na srednjem samo kond , na visokom kond i spulna

da li si spreman na vijanje dodatnih zavojnica i ekperimentisanje na slepo ............. na slepo znaci - ti das jos koju dobru fotku , napises vrednosti tih kondova i onda neko od nas - na osnovu tih vrednosti - nacrta ti novu skretnicu i onda ti pravis i slusas ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto se tice dampinga ( sto nema veze sa izolacijom - jer to nije ni krov ni pod) - probaj pa sam odluci da li posledicna promena u basu odgovara ili ne

sto se tice skretnice - tesko je reci da li bi ista doprinelo tom jadu i bedi od zvucnika

izgleda da na basu nema nista , na srednjem samo kond , na visokom kond i spulna

da li si spreman na vijanje dodatnih zavojnica i ekperimentisanje na slepo ............. na slepo znaci - ti das jos koju dobru fotku , napises vrednosti tih kondova i onda neko od nas - na osnovu tih vrednosti - nacrta ti novu skretnicu i onda ti pravis i slusas ......

A jebiga.. Znam da su losi, ali pokusavam da izvucem maksimalno dobar zvuk iz njih.. Ma dampiranje ce biti ok i onako im je bas mocan i u dobroj meri preovladava..

Na basu nema nista, na srednjem samo kondenzator, na visokom kondenzator i spulna, lepo si rekao..

Na kondenzatoru pise M.D.L 2.2 µF 5v NP±10% tj na oba kondenzatora...

Jamo studio 180:

100w sinusa 170w max

50 Hz - 20 KHz

4-8 OHM

IEC 268-5

To je sve sto sam izvukao iz njih, ni na netu nema nista opsirnije..

Po komponentama

bas - Jamo 22503

srednji - Jamo 22490

visoki - Jamo 44057

To je to :frusty:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E da ..

Imaju i bass reflex pozadi :connie_nutzo:

Razmisljao sam da ga stavim na dno pa da ga ''dignem'' zvucnik na nogare, ili ipak napred.. Ne kapiram zasto bas pozadi..

Postavljena slika

Ako neko ima neki pametan predlog oko skretnice i bass reflexa ili jos necega neka predlozi..

Sto se tice dampiranja poslusacu STEIN-a

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:hi: ovako.ta vrednost kondenzatora je sto se tice 6 dB 8800Hz.8800Hz = 6221,6Hz ukrstanje sa necim.znaci da ta dva konda i onaj kalemcic nemaju veze sa mozgom.po meni bi za te kutije bilo najbolje da se uradi 12/6/12dB, na primer800/4000Hz ili 1000/5000Hz.mozda bolje drugi predlog, jer onaj konusni srednjak mozdane radi ispod 1000.rad sam da pomognem, pa sad ... :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:hi: ovako.ta vrednost kondenzatora je sto se tice 6 dB 8800Hz.8800Hz = 6221,6Hz ukrstanje sa necim.znaci da ta dva konda i onaj kalemcic nemaju veze sa mozgom.po meni bi za te kutije bilo najbolje da se uradi 12/6/12dB, na primer800/4000Hz ili 1000/5000Hz.mozda bolje drugi predlog, jer onaj konusni srednjak mozdane radi ispod 1000.rad sam da pomognem, pa sad ... :cheers:

Ne znam stvarno na koliko radi. Uglavnom znam da je unutrasnjost uradjena ocajno.. Od sada definitivno ne idem u kupovinu zvucnika bez srafcigera :D.Fino oni zvuce, donekle.. Dok ne odvrnem malo jace, tada bas dolazi do izrazaja i preovladava.. Inace srednji je ''popravljan'' na jednom zvucniku. Namotaji su otisli, verovali ili ne na pojacalu jacine 80w.. Odvrnuo malo jace i samo je poceo da krci.. No sredio sam sada radi kao nov, ali opet se ''plasim'' da ih odvrnem malo jace, pogotovu sto sam uzeo jace pojacalo od 180w.. Pojacalo je sasvim dobro, nego me zvucnici vise brinu..Treba mi sema te skretnice, a dampiranje ovih dana im ne gine..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zaboravih da skrenem paznju: nemoj niukom slucajuda stvarno pomislis da zvucnici imaju stvarno 100Wsinusa. mala sala proizvodjaca. :cheers:

Predpostavio sam da su malo preterali :).. Zato ih i teram sa malo slabijim pojacalom, 70w na 4oma po izlazu :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...

ima li na korpama zvucnika neka guma ili nesto sundjerasto? jer to nema sanse da dihtuje vidi iverica kakva je :rolleyes:

Hahaha, nema! Strasne stvari..Elem odose za 12 000 din.. Preko glave su mi..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo kad si se ratosiljao bede. Ja od straha nisam smeo ništa da ti pišem. Slušao sam ih jednom i pobegao glavom bez obzira. Kud još da ti kažem da trošiš novce na skretnice ???Hajde sad dooobro porazmisli o sledećim kutijama koje budeš želeo da poseduješ. Ne zaleći se i pitaj uvek pre kupovine...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo kad si se ratosiljao bede. Ja od straha nisam smeo ništa da ti pišem. Slušao sam ih jednom i pobegao glavom bez obzira. Kud još da ti kažem da trošiš novce na skretnice ???Hajde sad dooobro porazmisli o sledećim kutijama koje budeš želeo da poseduješ. Ne zaleći se i pitaj uvek pre kupovine...

Možda nije loš predlog pogledati ovo http://www.kupujemprodajem.com/INFINITY-komplet-zvucnika-445956-oglas.htm?filter_id=487695još ako se cijena da spuštiti dolje može bit da bi se isplatilo poradit na kutijama i skretnici
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hahahahaha nego :D ? Kupio za 11 000 prodao za 12 000.. Opet sam na gubitku onih silnih zivaca sto sam potrosio.. Bas tako, samo kad su otisli.. Pre neki dan naletim na ''Infinity - REFERENCE 50'' zvucnike, za 18 000 ih lik prodaje..Sada razmisljam o samogradnji, gledao sam drajvere na elementinom sajtu pa razmisljam da pravim nesto :)..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hahahahaha nego :D ? Kupio za 11 000 prodao za 12 000.. Opet sam na gubitku onih silnih zivaca sto sam potrosio.. Bas tako, samo kad su otisli.. Pre neki dan naletim na ''Infinity - REFERENCE 50'' zvucnike, za 18 000 ih lik prodaje..Sada razmisljam o samogradnji, gledao sam drajvere na elementinom sajtu pa razmisljam da pravim nesto :)..

eto kao te ubodoh :Viannen_loungelizard: sa prethodnim postom
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eto kao te ubodoh :Viannen_loungelizard: sa prethodnim postom

Hahahahahaha :D Zanimljiva ponuda, ali ipak ono mali rizik ipak je to polovno, pre bih uzeo SAL-ove drajvere u elementi :ninjas:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...