Jump to content

Pre-4-F5


stein

Preporučeni Komentari

U .pdf file-u sa borbely-jevog sajta je u stvari JC-2 pretpojacalo (ciji autor je John Curl) kome je dodat komplementarni JFET buffer na izlazu ciji autor je takodje nareceni Mr. Curl - valjda su njih dvojica dobri drugari pa nema veze....Inace, ja kad hocu dobro pretpojacalo sa 50 tranzistora, uzmem AD797.... :P

Ako si mislio da netko nekog kopira u ljutoj si zabludi. Pa to su čovječe elementarni sklopovi kakve danas projektiraju mala djeca u japanskom vrtiću.Inače ima likova koji koriste DIY forume samo kako bi sebi radili reklamu optuzujući druge kako su kopirali neki njihov sklop . Mislim da je lako prepoznati takve. Ne budimo naivni. Kao sto konzumenti svetinjom smatraju Accuphase, Wilson, Mark Levinson i slične, tako i naivni samograditelji imaju svoje "zlatno tele" u imenima poput Pass, Curl, Westlake, Hansen, Dagostino i sto ti ja znam. Nikako ne potcjenjujem njihov rad, ali vremena inovacija u audio tehnici su prosla prije 30 godina. Uzmite neki HI-FI news & Record Review od prije trideset godina pa ćete vidjeti da je priča ista kao i danas. Ali ono doslovno ista. Isti problemi ista rjesenja. Samo sto netko vrti lovu na toj priči, dok 99% populacije dođe do toga i prođe,a tek mali dio nesto i nauči pa krene svojim putem i ovo im postane lijep hoby. Neki se na kraju i sami uključe u biznis. :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 123
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ako si mislio da netko nekog kopira u ljutoj si zabludi. Pa to su čovječe elementarni sklopovi kakve danas projektiraju mala djeca u japanskom vrtiću.

Sada, da. Pre 30 godina, ne

...vremena inovacija u audio tehnici su prosla prije 30 godina.

Nisu jos, nove generacije raznih chip-ova zvuce sve bolje i bolje...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma daj... Ti znaš da ja još uvek ne razumem elementarne stvari, a od kada si to jednom prilikom i naglas primetio, naučio sam samo da ne zapalim kuću kada nešto uključim po prv ili drugi put... Ma kome bih ja to prodao? ;)post-13-1241553304_thumb.gifMolim kliknuti na sliku zarad pune informacije, samo za kolegu.

Nisi me razumeo, to sam ja u svoje ime. Ja bih jako voleo da mogu ovaj posao da radim profesionalno, imam neku firmicu koja ce izradjivati audio uredjaje i nadam se da ce se to jednog dana ostvariti... :msn-rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisi me razumeo, to sam ja u svoje ime. Ja bih jako voleo da mogu ovaj posao da radim profesionalno, imam neku firmicu koja ce izradjivati audio uredjaje i nadam se da ce se to jednog dana ostvariti... ;)

Ah, pa zvučalo je tako da sam rekao "ja ne" a ti dodao da se nada
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ok, te plocice za NS10 koje si obecao mi nisu potrebne, dosta je ovaj jedan koji sam sklopio za prijatelja. Sto se tice crtanja plocice, imacu uskoro vremena pa cu se javiti.PoZdrav i svako dobro!Bender.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije valjda da bi gnjavio Tibora za ovu igracku? :msn-rofl:

Nema tu gnjavio, ja odem, predam, on napravi, naplati i svima super. Osim kada napravim grupnjak pa mi svega ostane po nekoliko setova koji nikome ne trebaju. Ko je onda ovde dobro prosao? Mogu za probu da isprčkam na raster protoboardu, ali sipi već probao pa sta onda imam da probam, jedino na uvce...

BTW, willkommen ;)

OT: Ako nikome ne smeta, pozvao sam Zocky-ja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zvao si i mene, al to će nekima da zasmeta ;):msn-rofl:

To što sam tebe zvao, nikome ne smeta. Ti se potrudi da nikome ne smeta tvoje prisustvo, pa neće nikome smetati. Ajd da ne zakuvavamo. do sada je ovde sve bilo lepo. Uostalom, uvek te neko može ignorisati ako mu zasmeta tvoje mišljenje, a možeš i ti ignorisati ona mišljenja koja ti se ne dopadaju... Samogradnja nije bazirana na obavezujućem slaganju sa sagovornicima. Isto tako, ni forumi ne podrazumevaju istovetno razmišljanje, forum služi da se mišljenja iznose, razmenjuju i preispituju u civilizovanom maniru.Inače, nisam jedini koji je smatrao da treba da znaš za ovaj forum, i smatrali smo da si osoba koja ima znanja i iskustva vrednih da podeli sa ostalima. Smatraj to nekom vrstom odgovornosti koju imaš, mi verujemo u tebe. Nemoj nas razočarati.... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...... Nemoj nas razočarati....

jbga - sad si preozbiljan ....... :msn-rofl: prevedeno - "gujo , samo koristi vise smajlija i par rreci vise , pa se nece desavati da ljudi kontaju da ih zekis naopako" Stein i ja vec kontamo da guja ne misli nista lose , al' ima ljudi koji nisu upoznali osebujni stil ;) setimo se milog nam primera sa FiFi foruma - momak iz ameriku sa fancy pcbs ......... ;) sta bi sa njegovim forumom ...... kad smo kod istih ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...