Jump to content

Kako skinuti vesanja ?


lemond

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Ako ćeš razređivač, onda nitro. Može i aceton (po meni bolje rešenje). Poliuretansko vešanje će se iskriviti kad ga poliješ nitrom, ali neka te to ne zabrine. Čim ispari nitro ono će se vratiti u prvobitan oblik. Ovo stoji ako ne natopiš kao baklavu jer se onda ne vraća :PZnači trk u apoteku po špric i iglu i polako samo po onom delu koji je zalepljen za korpu. I malo po malo dok se ne odlepi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probacu , ne bi hteo da upropastim vesanja koja su u olicnom stanju ali su specificna tj nekakva braon boja .Jedan bass se po mojoj proceni razcentrirao pa rekoh da se oprobam mozda mi podje za rukom. Za aceton sam siguran da cu naci a za nitro moram da vidim , mozda mi neko donese iz Srbije jer ovde sigurno postoji ali ne pod tim nazivom pa ne bih da eksperimentsem i da gledam kako nestaju vesanja. Davno sam kod nas video kako u servisu za zvucnike koriste Pvc razredjivac bar su ga tako zvali da li neko zna sta je to ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nitro je paint solvent a aceton može da se nađe i u drogerijama (supermarketima takođe) na odeljenju kozmetike, a ima fency ime, nail polish remover, tj odstranjivač laka za nokte...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nitro bi trebao biti u svakoj farbari pa i u supermarketima na odelu za farbe

Ovde postoji razredjivac pod nazivom "White spirit" i to je jedini razredjivac koga ima i u trafikama ,probacu ga na nekim spaljenim zvucnicima da vidim dali je to Nitro ali sve mislim da nije? Ovde farbe postoje na vodenoj bazi i na bazi gore pomenutog razredjivaca i to je sve za siroke narodne mase , postoje i druge vrste razredjivaca ali to su vec razredjivaci za razlicite vrste lakova specjalne namene itd da ne davim . Ok probacu kad nadjem vremena i dacu izvestaj ! Hvala svima . Poz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To tvoje "ovde" ne pomaže mnogo. Znam da se kod nas prodaje nitro razređivač i od stranih proizvođača a koristi se za sve boje za temeljnu i antikorozivnu zaštitu, Dupont recimo (Speiss Hecker) sigurno pravi i distribuira nitro razređivače... Ne verujem da ih prave samo za srpsko tržište... :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To tvoje "ovde" ne pomaže mnogo. Znam da se kod nas prodaje nitro razređivač i od stranih proizvođača a koristi se za sve boje za temeljnu i antikorozivnu zaštitu, Dupont recimo (Speiss Hecker) sigurno pravi i distribuira nitro razređivače... Ne verujem da ih prave samo za srpsko tržište... :P

To "Ovde" rec je o Francuskom trzistu i veruj mi da su extra uvrnuti i egoisti sto se tice standarda ! Ok postoji "CE" Conformite European ali oni vode neku svoju politiku "NF" Norme Francaise, mislim sta reci kada uedjaje koje kupite ovde nemozete da koristite zbog jeb.nog utikaca znaci samo noz i ceckaj i preradjuj a Evropa ujedinjena samo tako. Ma nacicemo taj otrov pa kud puklo nek pukne . Aj u zdravlje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A može i ovako. Traži u farbari brzosušeću boju. Boje na nitro bazi su potpuno suve za nekih desetak minuta od trenutka nanošenja. E onda traži razređivač za tu boju i kupi samo njega. :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A može i ovako. Traži u farbari brzosušeću boju. Boje na nitro bazi su potpuno suve za nekih desetak minuta od trenutka nanošenja. E onda traži razređivač za tu boju i kupi samo njega. :P

Ma nema problema resicu to pitanje ! Hvala . Poz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Samo ako je originalno vesanje dobija se isti zvucnik. Verovatno je pitanje da li se moze nabaviti originalno. Prijatelj Toma je za Dynaudio 30W100 nabavio originalno na netu kao rezervni deo. Mada i centrator utice na zvuk mislim da vesanje u mnogome menja parametre ako nije iste mekoce i elasticnosti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Итекао се меша звук променом вешања.Конкретно: Боуз АМ-5 сунњерасто вешање, замењено гуменим.Звук катасрофа.Маранц Звучне кутије старије производње, суђерасто замењено гуменим.Не звучи ни приближно као оригинал.Нека моја искустваНаравно и центратор је ту у игри.стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanima me koliko mijenjenjem ovjesa utječemo na parametre zvučnika.Može li se smatrati da nakon zamjene ovjesa nekim sličnim, imamo isti driver.Osobna iskustva također poželjna.

kad pricamo o vesanju - obicno svi mislimo na gornji centrator ;za njega je dovoljno da bude slican .... ali je ipak bitno da bude od iste fele - ako je bio gumeni , onda gumeni a ako je bio neopren ,onda neopren .po pitanju T/S parametara - donji centrator ima primarni uticaj ....... a on ne strada , sem ako pricamo o Lowther-u :character13: , jer je i on neoprenski
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po pitanju T/S parametara - donji centrator ima primarni uticaj ....... a on ne strada .

Mислиш да не страда!Мој врли Синак је успео да поцепа центратор на Сабу у ауту, кад сам однео звучник на оправку другар се чудио да је неко то успео.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mислиш да не страда!Мој врли Синак је успео да поцепа центратор на Сабу у ауту, кад сам однео звучник на оправку другар се чудио да је неко то успео.стоН_Колд

vidi na sliki kaki si ..... nije cudo da ti sinak taki ..... :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vidi na sliki kaki si ..... nije cudo da ti sinak taki ..... :character13:

---------------------------------------------------------------------------Ма ћути, док су мали, мали проблеми, а кад порасту!Шта да ти причам, видећеш.---------------------------------------------------------------------------стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posto sam se dosta igrao sa raznim tipovima vesanja evo da podelim iskustva.Sto se tice nitro i acetona oni su smrt za sundjerasta vesanja. I ako na oko oblik vrati to vesanje je kasnje dosta razlicito od vremena pre natapanja u rastvarace, jos ako su vremesni driveri ( stariji od 7-8 god) posle toga se vesanja brzo raspadnu.Posto se sundjerasta vesanja lepe sa akrilnim lepkovima za odlepljivanje mi se najbolje polazao obican industrijski alkohol. Ima ga u svakoj vecoj prodavnici u litarskim flasama. Jednostavna proba uzmite parce vesanja od nekog neispravnog drivera i natopite pomenutim rastvaracima . Protrljajte prstima natopljeno vesanje i videcete da ostaju jasni tragovi od rastvorenog vesanja na prstima. Za lepljenje tih vesanja na korpu koristi se ultra turbo fensi akrilni lepak . Zvaka za ludaka . Kod prvog knjigovesca kupiti malo lepka za hladnu plastifikaciju i probajte :).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...