Jump to content

UBAL kabel


bassivus

Preporučeni Komentari

post-22-0-41027800-1290383742_thumb.jpgPotrebni sastojci:-Legenburg Neotech UPOCC kabel crveni i plavi(PCX)-24 AWG bakarna žica dupla dužina po kablu(PCX)-Bakarni širm (PCX)-Snake skin (ebay)-XLR konektori Neutrik (PSP)-Pamučni kanap pleteni sa rupom u sredini (uradi sam)-Polipropilen kanap sa jezgrom (uradi sam)-Plastična obujmica ala feder (Merkur)-Teflon traka-Igla i konac-Vosak-Bužir-Debelog strpljenjaDuplu dužinu bakarne žice očistiti od oksida najbolje sa finom metalnom vunom. Dobro namazati voskom, presaviti na pola pa ubaciti u pamučni kanap. Po želji umotati teflon trakom. U predhodno pripremljen polipropilenski kanap iz kog su izvađene iznutice uvući kanap sa bakarnom žicom. Može se koristiti spajalica i selotejp za lakše provlačenje. Ostaviti polipropilenski kanap sa svakog kraja oko 4-5cm kraći.Prišiti plavu pljosnatu žicu...Prišiti crvenu pljosnatu žicu...(očistiti ranu na prstu alkoholom i hidrogenom i po potrebi staviti flaster)Obmotati teflon trakom. Obmotati plastičnom "feder" obujmicom. Navući bakarni širm. Iseći pažljivo širm sa dve strane do dužine PP kanapa, tj. 4-5cm od kraja tako da ostanu dve trakice. Ko želi može da ostavi samo jednu. Kalajisati trakice da se ne raziđu pa ubaciti u termo bužir. Ravnomerno učvrstiti sve prstenovima termobužira od oko 5cmZalemiti jedan konektor, navući snake skin, zalemiti drugi konektor staviti termobužir i gotovo.http://picasaweb.google.com/marusevic/UBALKabel#Za detalje pogledati slike. Kome nije jasno, ko ga šiša :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 3
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

post-22-0-41027800-1290383742_thumb.jpgKome nije jasno, ko ga šiša  :character13:

Ja se DIY šišam, jer sam tako u mogućnosti   :hammer:Lep tutorijal, svaka čast. E sad, ne bi bilo zgoreg da se prikaže i koja žička ide gde u konektoru...Biću slobodan da pretpostavim da je PCX ona radnjica u Burlingtonu, Toronto.Pošto mi volimo buvljake, onog bakarnog širma ima jako lepog u starim kablovima za štampače i monitore, onim ko prst debelim, a na buvljaku je puna kesa 100 din, pride što ostanu po dva ferita od svakog kabla.Za nabavku "zmijske kože" preporučujem sledeću adresu LINK. Jes malo daleko i imaju uglavnom manje prečnike, ali je cena više nego lepa a šalju za Srbiju bez problema. Ja se tamo snabdeo.Eto, ko velim, možda može da se prođe još jeftinije   :serbvidkakisicl0:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...