Jump to content

ISDN Wireless Router


BokiTokiVoki

Preporučeni Komentari

Sigurno će ga neko znati, i u toku je sa materijom.

Trebao bih da pazarim neki ISDN Wireless Router za kućnu upotrebu. Da radi i pod Win 7.

Jedan stoni comp, dva laptopa, pa da mogu da ih ispovezujem u mrežu, a i da svi nezavisno 'odaju na internjet.

Ništa fancy, basic varijanta, tako da ne izađe mnogo šuški. :smile:

P.S. Vidim da se kod nas prodaju na kilo TP-Link uređaji. Netiks ima posebnu radnju u YBC-u, što mi je blizu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 17
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

daklem - pojasni - ISDN ili ne ?kako se sad konektujes na net - cable modem ili ADSL ili WiFi ?

Hteo sam da kažem da taj Sweex nema ISDN priključak.Naravno, meni treba sa ISDN Router. Trenutno na net-u preko pomenutog (do sada korištenog) Conexant ISDN modema sa laptopa na kome je Win XP OS.Desktop machine mi je bio pod XP-om, i na taj comp Conexant ISDN modem, a laptop mrežnim na desktop machine, i preko njega na net.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sorry - nisam se imao prilike baviti ISDN-om u ovoj mojoj zabiti

Sreća tvoja pa nisi morao. Evo kako to izgleda, jedan opis. Sam internet nalog jeste ADSL, ali preko ISDN linije. Imam tu i neki ISDN Router + ADSL-ISDN Splitter koji prave neku petlju sa telefonskom linijom. Ne razumem se u to. Ako se bilo šta pipne, ne radi ni telefonska linija.Koristio sam (ISDN) Conexant USB ADSL WAN modem dobijen od Sezama, ali za tu kanticu nema Win 7 drajvera. S obzirom da je tu i jedan laptop comp, a verovatno bude još jedan, onda mi je ovo što tražim najbolje rešenje. Telefonska linija je sa ISDN, pošto je to uvedeno pre nekoliko godina dok nije bilo tehničkih mogućnosti za ADSL. Linija je na drugoj centrali u odnosu na ostale u zgradi kojima su skoro brojevi promenjeni, pa sada mogu da koriste ADSL.Pre nego što neko pita zašto nisam tražio da se promeni telefonski broj kada je menjan i ostalima u zgradi - stan nije moj. Ne diraj dugmiće.Eh, životeeee.....:frusty:Će gi pitam sutra u Sezam da mi predlože koji uređaj da potražim. Ponudili su mi ISDN Wireless Router na besplatno korištenje, ali da se potpiše ugovor na 2 godine. Nešto mi se ne da da se vezujem na 2 godine za bilo kog provajdera, pa bih kupio uređaj. Ne bi trebalo da je preko 2,5-3 k din.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li ti treba wireless router koji je "samo" router ili ti treba wireless router koji je istovremeno i modem ?

Da li se taj modem koji pominješ da imaš kači na USB ili na LAN port na računaru ?

Ako se kojim slučajem (a u to ne verujem) taj modem kači na LAN, u tom slučaju ti je dovoljan bilo koji wireless router posle njega pošto posle modema više nije bitno da li je linija obična ili ISDN, no ukoliko ti se taj modem kači na USB onda će ti biti potreban ili mrežni ADSL modem koji podpada pod annex b + bilo koji router / wireless ili kompletan modem/router/wirelles uređaj koji je takođe annex b.

Kao što vidiš najbitnije je da uređaj koji ima ulogu ADSL modema bude annex b (mada izraz modem i nije pravi izraz, pošto ne dolazi do nikakve modulacije/demodulacije, ali se odomaćio kao takav), pa bio to zasebni modem ili modem u sklopu modem/router/wireless uređaja.

U slučaju ISDN linije je povezivanje poprilično komplikovano (mesto na koje dolazi onaj ADSL/ISDN splitter koji si pominjao, itd.) + standardni problemi sa više uređaja, kada dolazi do konflikta između više DHCP servera, ali je sve rešivo, uspešno sam nameštao na ISDN liniju da rade i analogni telefonski priključci i digitalni i ADSL, tako da daj malo više podataka o modemu koji imaš pa ćemo videti neko rešenje :hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li ti treba wireless router koji je "samo" router ili ti treba wireless router koji je istovremeno i modem ?

Da li se taj modem koji pominješ da imaš kači na USB ili na LAN port na računaru ?

Ako se kojim slučajem (a u to ne verujem) taj modem kači na LAN, u tom slučaju ti je dovoljan bilo koji wireless router posle njega pošto posle modema više nije bitno da li je linija obična ili ISDN, no ukoliko ti se taj modem kači na USB onda će ti biti potreban ili mrežni ADSL modem koji podpada pod annex b + bilo koji router / wireless ili kompletan modem/router/wirelles uređaj koji je takođe annex b.

Kao što vidiš najbitnije je da uređaj koji ima ulogu ADSL modema bude annex b (mada izraz modem i nije pravi izraz, pošto ne dolazi do nikakve modulacije/demodulacije, ali se odomaćio kao takav), pa bio to zasebni modem ili modem u sklopu modem/router/wireless uređaja.

U slučaju ISDN linije je povezivanje poprilično komplikovano (mesto na koje dolazi onaj ADSL/ISDN splitter koji si pominjao, itd.) + standardni problemi sa više uređaja, kada dolazi do konflikta između više DHCP servera, ali je sve rešivo, uspešno sam nameštao na ISDN liniju da rade i analogni telefonski priključci i digitalni i ADSL, tako da daj malo više podataka o modemu koji imaš pa ćemo videti neko rešenje :hi:

Evo slike. Uređaj je Intracom i valjda služi za razdvajanje telefonske i internet linije. Na njemu je ADSL - ISDN Splitter, i oni su u nekoj petlji. Kabel koji ide desno je telefonski kabel koji ide u modem, iz Conexant modema kablom na USB compa. U prethodnom stanu sam imao "regularni" ADSL i koristio samo Conexant ADSL modem. Kada sam prešao ovde, taj modem mi nije radio sa ovom skalamerijom, pa sam kod zezama zamenio za ISDN modem. I on je prikačen na Splitter na mestu gde piše ADSL-modem.I za njega nema drajvera za Win 7.

post-54-0-48551600-1289766806_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

O.K. ako ti se kači na USB najjednostavnije ti je da od provajdera tražiš LAN modem (ako ih uopšte imaju u ponudi) mada po onome što si rekao mi ne zvuče baš predusetljivo). Kada bi imao LAN modem onda bi mogao da koristiš bilo koji ruter / wireless sa njime.

Druga opcija (i verovatnija) je da nabaviš kompletan uređaj. Ovako na brzinu sam potražio šta ima po našim firmama i jedino što sam za sada našao je ovaj uređaj :

http://atom.rs/?sid=1966

To je ADSL modem, ruter i wireless modem u jednom i jedini koji (bar po datasheetu) na tplink-ovom sajtu podržava i annex a i annex b mada bi to trebalo pitati za svaki slučaj pre kupovine, sa kinezima se nikada ne zna.

S obzirom šta sve sadrži u sebi uređaj nije skup (sećam se da su pre godinu-dve bili po sedam-osam huljada) ali opet kažem - obavezno proveriti pre kupovine da li zaista podržava annex b.

Pogledaću još malo po netu, pa ako naletim na još neki ću javiti, ali mi se čini da nam je tržište utanjilo sa ponudom u odnosu na pre godinu-dve kada sam još bio u toku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, sada videh na netiksovom sajtu - ideš po kategorijama : ADSL oprema - ADSL wireless ruteri - Anex b i onda ti izbaci ovu stranicu :

http://www.netiks.rs/prodavnica?page=shop.browse&category_id=281

samo što nema cena, ali ako kažeš da ti je netiksova prodavnica blizu, najbolje da odeš do njih, oni će ti najbolje preporučiti :hi:

Izmenjeno od Mentok
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvinjavam se ako razočaram nekoga što ni jedan uređaj nisam kupio, ali sam uspeo da izboksujem ISDN Router u Sezamu. (:baklja: za njih)Za sada mi sve dobro radi. Sutra ću da spajam drugi comp (laptop) mrežnim za Router. Tu ne bi trebalo da bude problema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...