Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

Dusa me boli sto nisam kupio za 200 dinara na buvljaku desetak traka od neke vrste kondora kojim se oblaze limarija od auta iznutra,i to su imali one servisne oznake,kao za prvu ugradnju.To bi dobro umrtvilo kutije .Mislim da se nanosi fenom.Ali tada nisam razmisljao.Jos ciga ide za mnom i moli me,a trake 30cm,sa 2 metra.licno mislim da se dobar bas dobro snalazi i u losem kabinetu,a los se ne snalazi nigde.Mermer je poslednji materjal koji bih upotrebio za zvucnike,pa i za stalke...Ima toliko estetski ugodnijih materjala,ali recimo u Vlaskoj republici mermer ide kao alva za sve vrste ukrasa,cesmi, fontana i lavova,labudova.Ovde fali mesing:)A proracun za rupe je pravio kamenorezac ,da mu ne pukne ploca,pri busenju jer je ovo tanje od spomenika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne pamtim nazive audio proizvoda, pogotovo ako je cijela paleta nazvana po nekom sličnom ključu...Što je sa ovim AN/J tvučnicima? Zar ne bi to trebalo biti skuplje? Barem ono što sam ja imao prilike vidjeti i ćuti je bilo oho-ho skuplje od ovih u oglasu. (I "just for the record" - nisu mi nešto sjeli u setapima i sobama u kojima sam ih čuo.)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

povoljno brate, srbija, ovo-ono, halo bing

Ah so!Ovako nekako:"Ispalo iz kamiona...u stvari - dobio sam ih pod dug....ma kad bolje razmislim - naslijedio sam ih......ma što ti mene ispituješ?! Da nisi možda žbir, ha? Okani me se čovječe..nikakve zvučnike ja nemam!" :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sad ozbiljno, super su zvucnici, uzeo sam ih pre jedno 2 godine kada su mi neki drugi planovi bili u izmaglici, pa se desilo da evo ovo vreme provedose na tavanu. sto se cene tice, to je verzija iz 2002. godine, AN/J-II kostao me je upravo toliko koliko sam tamo napisao, u medjuvremenu sam na njima promenio vesanja originalima iz audio notea koje sam nabavio preko zastupnika AN za srbiju, pedantno je promenjeno kod pristojnog majstora. nema nikakve misterije. ovo je bazicna verzija koja mislim nova danas kosta oko 2500 evra, s obzirom na naduvane AN cene i ovih 10-tak godina starosti mislim da je ovo koliko se trazi realno. ko hoce da se zaebava, moze da im turi neki skupi papir u ulju i srebrno ozicenje i da ih zavali za duplo napolju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam to davno koristio jos u srednjoj skoli sa Dynaudio a i jedne takve sam prodao sa Focalima prezadovoljnom kupcu. Ja sam za to saznao od coveka koji je radio sa Viktorom Bradacem. Jos uvek Miro ima System 1 sa EI na tavanu.

Meni je ekstra ono što je radio neko na forumu ovde, drvena kutija a unutra keramičke pločice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sad ozbiljno, super su zvucnici, uzeo sam ih pre jedno 2 godine kada su mi neki drugi planovi bili u izmaglici, pa se desilo da evo ovo vreme provedose na tavanu. sto se cene tice, to je verzija iz 2002. godine, AN/J-II kostao me je upravo toliko koliko sam tamo napisao, u medjuvremenu sam na njima promenio vesanja originalima iz audio notea koje sam nabavio preko zastupnika AN za srbiju, pedantno je promenjeno kod pristojnog majstora. nema nikakve misterije. ovo je bazicna verzija koja mislim nova danas kosta oko 2500 evra, s obzirom na naduvane AN cene i ovih 10-tak godina starosti mislim da je ovo koliko se trazi realno.ko hoce da se zaebava, moze da im turi neki skupi papir u ulju i srebrno ozicenje i da ih zavali za duplo napolju.

Thanks, Anubis! Nisam znao da je to tvoj oglas. Cijena mi je izgledala malo niska, ali sam malo proguglao i vidio da su zvučnici koje sam imao prilike nekoliko puta slušati zapravo AN/E i da su ti stvarno prilično skupi. Da nećeš možda Dyn. Audience u zamjenu za njih? :shinymj5::whistle2::laugh1tooht:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo da dodam da je te kutije sa Focalima radio Sasa sa foruma ovde. Svirale su samo tako.

Ja sam to davno koristio jos u srednjoj skoli sa Dynaudio a i jedne takve sam prodao sa Focalima prezadovoljnom kupcu. Ja sam za to saznao od coveka koji je radio sa Viktorom Bradacem. Jos uvek Miro ima System 1 sa EI na tavanu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prijatelj ima clonove AN-J radjeni u Korato.Drajveri i skretnica su original ali kutija je od iverice.Neznam koji je razlog ali te kutije sviraju katastrofalno.Posebno visokotonac.Uzasno svetlo svira.

Valjda treba znati još ponešto osim "pravljenje kutije po originalnim nacrtima".Inače, najčešće su "original" drajveri,skretnice i nacrti nešto drugačiji nego što je fabričko upravo da obični stolari ne bi mogli po ceni kita od 1000$ dobiti ono što se kao fabričko prodaje za 5000$.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prijatelj ima clonove AN-J radjeni u Korato.Drajveri i skretnica su original ali kutija je od iverice.Neznam koji je razlog ali te kutije sviraju katastrofalno.Posebno visokotonac.Uzasno svetlo svira.

i originalni AN/J kabinet je od iverice. kasnije su dodate skuplje verzije od spera, ali materijal od kog je uradjen kabinet ne utice mnogo na karakter zvuka.AN zvucnici ne zvuce svetlo, sem ako ih ne uparis sa nekim sistavim tranzistorcem ili losim lampasem. oni imaju zavidnu transparenciju u sredini i gornjem spektru. ako postoji problem, onda se on nalazi u basu a ne u visokima.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.rumoh.eu/nl/vifa/1386-vifa-m21wg-0908-woofer.html

Ево једне згодне вифе за концепт звучника типа АН ......није исто , али врло добар звучник за компресионе кутије типа АН или АР .....стара школа ....мада није лош ни овај http://www.audiophonics.fr/davis-grave-medium-20mp8gaw-200mm-p-3677.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i originalni AN/J kabinet je od iverice. kasnije su dodate skuplje verzije od spera, ali materijal od kog je uradjen kabinet ne utice mnogo na karakter zvuka.AN zvucnici ne zvuce svetlo, sem ako ih ne uparis sa nekim sistavim tranzistorcem ili losim lampasem. oni imaju zavidnu transparenciju u sredini i gornjem spektru. ako postoji problem, onda se on nalazi u basu a ne u visokima.

Orginal AN nisam imao prilike da cujem i sigurno sviraju puno bolje od ovih.Ja sam bio spreman da ih kupim posto sve sto sam citao po casopisa je govorilo da je to idealan zvucnik za Jazz/Classical. Tacno je da imaju izuzetna transparentost,veoma su brzi i detalni ali nekako nije mi zvucalo koherentno.A taj bass od 30Hz nisam cuo. Pojacalo nije bilo bas nesto posebno. Dared push pull sa 4X 6V6 lampama.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.rumoh.eu/...908-woofer.htmlЕво једне згодне вифе за концепт звучника типа АН ......није исто , али врло добар звучник за компресионе кутије типа АН или АР .....стара школа ....мада није лош ни овај http://www.audiophon...0mm-p-3677.html

Budući da sam laik nemoj uzeti za zlo ovo što ću pitati:Zar nije ovaj prvi driver pomalo slabe efikasnosti za praviti od njega kutiju koja će konkurirati AN zvučnicima koje su rađene sa malowatnim pojačalima na umu? Vjerujem ljudima koji kažu da AN tvrdnje o efikasnosti ne drže vodu, ali se ipak čine lako pogonjive.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...