Jump to content

Kako Instalirati Ubuntu i Windows zajedno ?


Mikorist

Preporučeni Komentari

Žiiikoooo!!!Radi... Stupid me, Ubuntu 10.10 ne instalira Gparted po defaultu... Zato sam valjda i (stupid me) bio zbunjen koji mu je moj... Povukao Gparted, i odmah mi je prikazao navodnu FAT particiju kao zapravo neformatirani deo... Udario format na NTFS i voila, sada se vidi i ovde a i u Windowsu... Plusić za tebe :air_kiss:

Molim!!!!!Nije plus-ić za mene, piši ga za Ubuntu... :)Milo mi je 'em drago...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
  • Odgovora 66
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Danas me Ubuntu (Maverick, tj 10.10) neprijatno iznenadio. Umesto grafičkog prikaza, otvori se do user logina, međutim, stupid, as I am, posle username i pass pojma nemam šta da ukucam da pokrenem grafičko sučelje... :scratch_head: Ovako je neupotrebljiv, a bojim se ako ga sa windowsom reformatiram, ode GRUB i odo ja u materinu sa oba sistema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas me Ubuntu (Maverick, tj 10.10) neprijatno iznenadio. Umesto grafičkog prikaza, otvori se do user logina, međutim, stupid, as I am, posle username i pass pojma nemam šta da ukucam da pokrenem grafičko sučelje... :scratch_head: Ovako je neupotrebljiv, a bojim se ako ga sa windowsom reformatiram, ode GRUB i odo ja u materinu sa oba sistema.

startx, ali mislim da treba da se logujes kao root. Pritom postoji set alata za rekonfiguraciju, odn popravku. Savetujem da sacekas nekoga vicnijeg jer je komplikovanije da menjas sve
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas me Ubuntu (Maverick, tj 10.10) neprijatno iznenadio. Umesto grafičkog prikaza, otvori se do user logina, međutim, stupid, as I am, posle username i pass pojma nemam šta da ukucam da pokrenem grafičko sučelje... :scratch_head: Ovako je neupotrebljiv, a bojim se ako ga sa windowsom reformatiram, ode GRUB i odo ja u materinu sa oba sistema.

Dakle, ako, zaista, stane na CLI (u tty1) nudeći Username: probati sa:sudo service gdm {restart, start, stop}Nešto ga je izazvalo da se tako ponaša...Je l' to Wubi ili je „full“ Ubuntu?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Full ubuntu. Sad mi kod restarta prijavio problem sa USB-om a kod reboota, i windows požalio na isto, s tim da je windows problem prijavio tek nakon boota i podizanja sistema. Ajd da probam ponovo (da, stane na CLI u tty1)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ponovo se žali na usb, a primetio sam i da se tokom učitavanja BIOS-a kilavi kada prepoznaje USB... Sada se Win7 bez prijavljivanja grešaka učitao i krenuo. Moguće da mi riknjava matična? Mater... a nema ni godinu dana... :confused1: Neka, probaćemo opet, pa ako ne, onda sutra opet i dok ne nađem. Mislim da je vreme da vadim hard sa podacima iz kućišta... Sigurno je sigurno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ponovo se žali na usb, a primetio sam i da se tokom učitavanja BIOS-a kilavi kada prepoznaje USB... Sada se Win7 bez prijavljivanja grešaka učitao i krenuo. Moguće da mi riknjava matična? Mater... a nema ni godinu dana... :confused1: Neka, probaćemo opet, pa ako ne, onda sutra opet i dok ne nađem. Mislim da je vreme da vadim hard sa podacima iz kućišta... Sigurno je sigurno...

Proveri u BIOS-u kako je USB podešen. Možda je, tu, nešto zabalabrćnuo...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Steta. I ja sam se backao sa raznim linuxima i kojekakvim problemima, tipa nesto radi, a nesto ne. Srecom, eksperimentiso sam sa drugim HD-om, tako da sam ga par puta preformatirao dok nisam utvrdio sta valja a sta ne. Stao sam na Linux Mint 8 (Helena). Nije najbolji, ni najbrzi a ni najlepsi, al zato radi i ne zajebava, a ima sve sto mi treba. U tvom slucaju, naso bi neki stari, manji HD pa da se igras s'njime dok utvrdis 100% sta radi a sta ne, onda tek ubacujes "pravi" HD, ubacis OS i sve radi iz prve.Moje 2 pare. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ja koristim Ubuntu od verzije 6.04, a evo sada pišem iz Ubuntuovog Firefoxa :) Dakle, majmum zaboravlja osnovno pravilo nad pravilima, kada ima problem, odgovor na pitanje gde je problem je uvek isti: tamo gde si nešto radio. Tamo gde nisi, nisi ništa poremetio ili pokvario. Dakle, menjao jednu Nvidia za drugu. Isti drajveri pod windowsom, ali nisu isti u Linuxu. Nisam uradio domaći i naravno.... Enable interne grafike na matičnoj i kačenje drugog monitora na isti, te dodeljivanje prioriteta integrisanoj u BIOS-u je rešilo problem. Skida se "Additional driver" i nakon instalacije treblo bi sve da radi. Smešno je to da se nakon peripetije sa drugim monitorom i dodeljivanja prioriteta internoj, sada i na monitoru koji nije mogao da prikaže GUI, sada lepo prikazuje Ubuntu logo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaci problem resen! :)

Da, ali nećemo dodavati (Rešeno) u naslov teme kao na Ubuntu forumu :)

Moram posebno da se zahvalim Živoradu što mi je pomerio pogled na pravu stranu. Činjenica da nisam menjao ništa u BIOS-u je dovela do zaglavljivanja... :respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, ali nećemo dodavati (Rešeno) u naslov teme kao na Ubuntu forumu :)

Moram posebno da se zahvalim Živoradu što mi je pomerio pogled na pravu stranu. Činjenica da nisam menjao ništa u BIOS-u je dovela do zaglavljivanja... :respect:

I ćorava koka (čitaj kokot Žika) posluži pre supe...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd kad smo tu... Ovaj Maverick nema ni jedan pametan program za bazične obrade fotografija tipa resize, crop, adjust... u Windowsu koristim ACD See V3.1 i nisam se makao dalje od toga jer program stvarno zadovoljava sve moje potrebe po tom pitanju. Bilo bi zgodno da ne trpam Gimp koji ume sve to i mnogo više samo zarad dve tri bazične operacije. Preporuka?(Treba mi samo kada svučem sliku sa aparata i treba da je kropujem/smanjim za upload na forum ili pošaljem emailom.)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam, Gimp, ali sam mislio da umesto kabaste aplikacije imam samo ono što mi treba... Gimp mi dođe ko onaj Audi sa "Full opremom" a meni treba samo bicikl...

GimpImam isti pristup kao i Ti, tom pitanju...Prob'o sam, prob'o i...Ideal-an za ono što (nam) treba...Naravno, ako nešto nađeš, rado ću poslušati savet...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Picasa je jako dobra za gledanje i obradu slika pod ubuntu-omhttp://picasa.google.com/

Osim pretraživača, preferiram da ne koristim ništa od googla a da je vezano za svakodnevni rad na računaru. Probao sam onomad Picassu i stalno nešto traži od mene, te registruj se ovde, te idi na njuškobukvar, te napiši ovde, te uloguj se, te izloguj se, te aploduj ovo, te ... ma da mi je žena tako dosadna, već bih odavno živeo na sendvičima...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

skinuo sam Trinity Enterprise Edition -Kubuntu 10.10 Maverick KDE 3.5http://apt.pearsoncomputing.net/cdimages/index_enterprise.html(ova verzija samo jedino ne moze da usisa tepih u dnevnom boravku, opere sudove i skuva rucak) ISO images have been graciously provided by the University of Idahoznaci ne pada mi na pamet gnome ili KDE4 :sarcastic_hand:KDE 3.5 je old school i zakon :hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...