Jump to content

koja matična za AMD?


stein

Preporučeni Komentari

Tražim preporuku za matičnu ploču koja ne sme da ima integrisanu GPU. Treba da podržava AM3 tačnije Phenom II x4 recimo 965...Problem je što Pakom na sajtu više nema AMD ready matične, samo 6 modela za Intel a WinWin computers ima glupi konfigurator gde nema ograničenja koje bi recimo isključilo mogućnost da odabereš pogrešni tip matične nakon što odabereš procesor...Naravno, matična treba da podržava DDR3 memorije i tako dalje. Ima li ko finu ideju ili bar neki sajt gde se može nabadati neka konfiguracija gde konfigurator ume da izbaci recimo Intel ploče ako izaberem da procesor bude AMD?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 33
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Huh... tek sam se sad izgubio, ali mi je bar jasnije o kojim ciframa se radi. U najboljem slučaju, mogu da prođem sa nekih 30.000+ a ako malo razmislim, bliže sam nekih 34.000 što mi još uvek deluje kao nešto što mogu da preživim zarad višeg cilja... Valjda... Mislim da ću još da zujim, ali se ne nadam da ću uspeti da spustim cenu niže, ali šta ću, prohtevi i letvica su visoko postavljeni, ne bih sada da zbog 4 ili 5 hiljada dinara razlike za tri meseca opet na forumu postavim slično pitanje... :) Stvarno mi treba nešto prilično ekstremno jer ću pred mašinu da postavljam ekstremne zahteve pa samim tim, to jednostavno i mora da se plati, a nisam u mogućnosti da čekam 6 meseci ili godinu dana da cene padnu značajno niže. Sada jedino mogu da tražim neki najoptimalniji kombo koji će me verno služiti bar narednih godinu dana...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tražim preporuku za matičnu ploču koja ne sme da ima integrisanu GPU. Treba da podržava AM3 tačnije Phenom II x4 recimo 965...Problem je što Pakom na sajtu više nema AMD ready matične, samo 6 modela za Intel a WinWin computers ima glupi konfigurator gde nema ograničenja koje bi recimo isključilo mogućnost da odabereš pogrešni tip matične nakon što odabereš procesor...Naravno, matična treba da podržava DDR3 memorije i tako dalje. Ima li ko finu ideju ili bar neki sajt gde se može nabadati neka konfiguracija gde konfigurator ume da izbaci recimo Intel ploče ako izaberem da procesor bude AMD?

Malo nisi pratio dešavanja poslednjih godina, ali nema veze. :rofl: (skoro) Sve ploče za AMD-a imaju integrisanu grafiku. Nekada su ploče sa int. grafikom bile naj-shit, jer su bile za tzv. dno kancelarijske poslove.Od tada su se neki prioriteti promenili, pa int. grafika služi da radi dok je sve u 2D režimu što štedi struju, a kada se pređe na grafičkizahtevnije poslove, tu se naloži zasebna grafička. Naravno, većina tih ploča ima slot za grafičku, ili 2 slota, ili 3 slota. :rofl: Evo ti primera sasvim dobre matične ploče sa 785G čipsetom i 2 PCI-E slota za grafiku, koji mogu da se koriste sa ATI (AMD) kartama u CrossFire:GIGABYTE GA-MA785G-UD3HA evo i varijante sa najnovijim čipsetom 890 koja takođe ima 2 PCI-E slota za perverzije sa ATI grafičkim:GIGABYTE GA-890GPA-UD3HSlično je i u Asus-ovoj režiji:ASUS M4A89GTD PRO/USB3MSI ne volem. Ostali su izumrli, ili tek što nisu. :lol:Ako ti treba za rendanje, AMD je izbacio procesor sa 6 jezgara. Treba proveriti po netu koliko su programi koje koristiš optimatizovani za 4 i/ili 6 jezgara, i da li tvoj program brže radi sa AMD-om ili Intel procesorima. Vrlo bitno ako ćeš da renderišeš, a vreme ti je novac. Eh, da, poveriti na sajtovima proizvođača koje ploče podržavaju novi hexcore, ali mislim da bi sve sa AM3 trebale (morale).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otprilike sam i ja gledao na tu stranu, i kada bolje razmislim, 21000 za 6 jezgara i nije tako puno kada se uzme u obzir da tek osrednja Quadro polovna kartica sa 512MB rama košta bliže 400 evra na ebayu...Asus koji si stavio i Phenom 2 sa 6 jezgara zajedno 37.390 kod Atoma... Još uvek manje nego polovni Quadro :) Bemti, svi računari u životu zajedno koje sam imao nisu ovoliko koštali ko ova jedna matična i procesor!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otprilike sam i ja gledao na tu stranu, i kada bolje razmislim, 21000 za 6 jezgara i nije tako puno kada se uzme u obzir da tek osrednja Quadro polovna kartica sa 512MB rama košta bliže 400 evra na ebayu...Asus koji si stavio i Phenom 2 sa 6 jezgara zajedno 37.390 kod Atoma... Još uvek manje nego polovni Quadro :) Bemti, svi računari u životu zajedno koje sam imao nisu ovoliko koštali ko ova jedna matična i procesor!

dfi dfi dfi :Viannen_loungelizard: makar narucivao spolja, jedna od najboljih, sto se mene tice..pogledaj na sajtu sta imaju od ponude za AM3, lan party varijanta
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dfi dfi dfi :Viannen_loungelizard: makar narucivao spolja, jedna od najboljih, sto se mene tice..pogledaj na sajtu sta imaju od ponude za AM3, lan party varijanta

Ajd, dobro, neka bude DFI ali onda mi reši dovoz, a ja ti platim.PRC! :sarcastic_hand:(u Danskoj gde nam drug Magura obitava imaju samo stare modele za AM2 i DDR2... :tongue10:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovde imaš i testove za:

AMD Phenom II X6 1090T - 1090T

AMD Phenom II X6 1055T - 1055T

Pređi ih, makar na brzinu. Evo malo texta sa kraja tog prvog:

"Upravo su rendering primene te u kojima se najbolje može iskoristiti veći broj jezgara, pa tako ovde SpecViewPerf ne prikazuje dovoljno precizno stanje stvari. Cinebench testovi, Maya i aritmetika kroz LinX sa druge strane veoma jasno pokazuju koliki je dobitak sa dva jezgra više u odnosu na Phenom II X4 965 Black Edition, pa se time može i opravdati veća cena procesora. Takođe, Phenom II X6 1090T uspeva da ono što do sada gotovo ni jedan AMD procesor nije mogao u skorije vreme, a to je da bude brži od Nehalem baziranih procesora u teškim multithread primenama. Istina da je to ostvareno kroz dva jezgra više, ali sam način i nije toliko bitan koliko su bitni finalni rezultati. Naravno, sve ovo stoji kada u priču nije uključen overkloking, a kada jeste, onda se ovde situacija ipak menja. Na primer, Core i7 750 i Core i7 920 bez problema mogu raditi na 3.8 GHz, a na tom radnom taktu ovi procesori uspevaju da nadoknade manjak jezgara. Opet, kada overklokujemo Phenom II X6 1090T, stvar se gotovo izjednačava, ali opet naglašavamo, samo u aplikacijama koje umeju da iskoriste sva raspoloživa jezgra. Sa svim sitnim optimizacijama, Thuban jezgro se ne zagreva nište više od standardnog Phenom II X4 procesora, iako ima dva jezgra više. Ovo daje mesta pretpostavci da Phenom II X6 1090T može do brzine od 4 GHz, i to bez većih problema."

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dfi dfi dfi :Viannen_loungelizard: makar narucivao spolja, jedna od najboljih, sto se mene tice..pogledaj na sajtu sta imaju od ponude za AM3, lan party varijanta

Ko nam došo, ko nam došo (ono vojvođansko meko Š) :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvuči dobro. Jedino što ja planiram da koristim Keyshot koji se pokazao odlično i sa svega smešnih 4 jezgra (630 Athlon2 X4) i svega 2G sistemskog RAM-a... Ne mogu ni da zamislim šta bi se desilo da imam nešto sa 6 jezgara... :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otprilike sam i ja gledao na tu stranu, i kada bolje razmislim, 21000 za 6 jezgara i nije tako puno kada se uzme u obzir da tek osrednja Quadro polovna kartica sa 512MB rama košta bliže 400 evra na ebayu...Asus koji si stavio i Phenom 2 sa 6 jezgara zajedno 37.390 kod Atoma... Još uvek manje nego polovni Quadro :) Bemti, svi računari u životu zajedno koje sam imao nisu ovoliko koštali ko ova jedna matična i procesor!

Ali zato nova u CT-u košta 150 http://www.nvidia.com/object/product_quadro_fx_580_us.htmlnije neka, ali je sasvim dovoljna za to što ti treba. Ako ne, onda farma :)Vido svojim očima kako procesor i memorija mrtvi ladni, a grafika izgibe da nešto izrendera u realnom vremenu.Malo pojašnjenje. Farma nije "ona" farma, već nekoliko računara upregnuto da radi isti posao.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali zato nova u CT-u košta 150 http://www.nvidia.com/object/product_quadro_fx_580_us.htmlnije neka, ali je sasvim dovoljna za to što ti treba. Ako ne, onda farma :)Vido svojim očima kako procesor i memorija mrtvi ladni, a grafika izgibe da nešto izrendera u realnom vremenu.Malo pojašnjenje. Farma nije "ona" farma, već nekoliko računara upregnuto da radi isti posao.

To ume i moja FX3400... Manje više...Meni problem počinje sa onim što se zove "large assembly"... Neka, pošto se na novac još uvek samo čeka, ovo je sasvim dobra način da imam dovoljno materijala za razmišljanje... :scratch_head:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Videh sad da je dfi zapostavio malko Amd, odnosno da su se okrenuli intelu..poslednja ploca za AM3 je stara.. inace za njihove ploce dajem uvo i podlakticu da rade jako jako dobro. Od svega sto se trenutno nudi Gigabyte mi uliva poverenje. Slicno Bokijevom predlogu, ali bez integruse. Nisam siguran za 890FX, ali ovo, verujem radi jako dobro. Dakle, kao resenje za duze stazehttp://www.itsvet.com/proizvod/gigabyte-ga-790fxta-ud5/comp_comp_mboard/16/1526Misi`m, resicu i doovoz i testiranje :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hmmm, ko ce da nam se brcka u lavoru srece, kada njega eminensi nece ikikikikikikki

Ijaoj pa to ste vi, gospoja Marina Tucaković :buehehe: Izvin'te, nisam vas odmah prepoznao. Biće da ste se jutros obrijala :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...