Jump to content

Laserski štampač za kućansko uporabo


BokiTokiVoki

Preporučeni Komentari

Evo već danima proučavam kako da se povoljno provučem za neki laserski štampač za kućnu upotrebu.Uslovi koje treba da ispunjava su: driver za XP 32-bit, i Win 7 64-bit, da je eksploatacija relativno jeftina, što će reći dostupan i jeftin refil tonera, ali i jeftini novi toneri od kompatibilnih proizvodjača (ORINK, ANPOLL, itd.), solidna mehanika za tu klasu, valjak, fotoćelija, da mi ne rikne nakon 2k strana.Nažalost, kako sam krenuo malo temeljnije da proučavam materiju, vidim da je poslednjih 2-3 godine sve otišlo dodjavola, da su se kapaciteti tonera smanjili sa 5k na 3k pa na 1.5k, kuvam od srdžbe. A poslednji modeli (jeftinih) lasera sa 3k tonerima su pre neki mesec nestali iz prodaja. Kao npr. Epson EPL-6200 koji je vrlo zahvalan a ima i zamenski toner od 6k, i refileri ga SVI preporučuju. Ostaje jedino da se patim sa nekim od ovih novih modela sa 1.5k tonerima (Canon 3010, HP 1005), ili da kod servisera nadjem neki HP LJ 5P/6P sa 6 meseci garancije i da pevam. Oni imaju tonere 4k i jeftine nove tonere ANPOLL za 3.300 din.Daklem, preporuke za jeftin C/B laser za kućnu upotrebu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 23
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

... neki HP LJ 5P/6P sa 6 meseci garancije i da pevam...

:ok:Ja eksploatisem 5L star 15 god. i nijesam imao primjedbe :good2: 5P i 6P su jos bolje masine. I imace toner i drugi support jos 300 godina, korisnicka baza je ogromna.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

EPL-6200 ne moze da se puni - ima specijalan cip koga nema..... mada......:scratch_head:

mora da bude iskljucivo - HP, Canon, Epson ? mislim da je sve ovo slicno u okviru slicne cene....

sta mislis o Samsungu ?

http://www.itsvet.co...p_printer/1/471

toner je nesto preko 4K .......

polovne stvari ne volim da preporucujem - sem ako znas licno nekog servisera onda moze HP LJ 5P/6P.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta mislis o Samsungu ?http://www.itsvet.co...p_printer/1/471toner je nesto preko 4K .......

Neće biti da je 4k. Ipak je kao i kod ostalih "budjavih" - 1.5k + muka živa sa čipom gde operacija uglavnom ni ne uspeva. :frusty:Ovo što je Sipi napisao je poenta: dobra mašina + široka baza, i nema zime.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neće biti da je 4k. Ipak je kao i kod ostalih "budjavih" - 1.5k + muka živa sa čipom gde operacija uglavnom ni ne uspeva. :frusty:Ovo što je Sipi napisao je poenta: dobra mašina + široka baza, i nema zime.

mislio sam na cenu tonera od nesto preko 4000 din :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam za sada prezadovoljan sa HP LJ 1018. Dobio sam dva rezervna patrona a u njemu je još original, ima već više od godinu dana kako je kod mene. Jedina igrarija je drajver kojih ima više, a jedino "pnp" verzija radi na win7 64x. PnP kao plag end plej, valjda. Ima i neki drugi drajver koji je na CD-u sa drajverima ali mi to nije proradilo. Jasno je da ga novog više nigde nema. Dakle, ne znam koliko je ovo poučno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja vozim samsung ml-2010p i prezadovoljan sam. na linuxu driveri ti i ne trebaju, radi kao plug'n'play. punio mi ga je drug jer mu reset tonera i tih cuda ne treba a stampao sam boga oca seminarskih radova drugarima i sebi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovoliko. :dash1:

Pa i nije. Ja sam ga kupio polovnog za sitne pare od prijatelja koji je imao potrebu za mnogo bržim i robusnijim štampačem. Ovaj nije za štampanje 200 strana u jednom potezu. Pride sam dobio i dva nova rezervna kartridža - ovim tempom, ima da mi traje doživotno. Gledaj u tom pravcu. Polovno ne mora da znači da je izdrndano i neupotrebljivo... Ovom je jedina "mana" ali i prednost što ne štampa u boji. Svi koje sam imao pre su bili kolor, inkjet. E, i onda i rus i kus dođu pa "odštampaj mi ovu sliku, pa odštampaj mi onu sliku... Odštampam trideset slika na A4 i menjaj kertridž, koliko? 20-30€... E, rekoh, bogami, nećeš ga više...Kome trebaju slike nek lepo nosi kod fotografa-printera pa tamo za 70 ili 100 dinara dobije sliku u foto papir i boja kvalitetu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poklanjaš ga? :heh:Kompatibilni ketridž

imas nove tonere a imas i neke reciklirane. meni je druga radio u firmi gde pune tonere i doneo mi je prah i napunio ga je kod mene kuci. jednostavno se rastura, ocisti se i samo napuni prahom. posao 10min i samo vozis dalje. komsika u zgradi ima isti stampac i samo stampa neke note za muzicku skolu, jos nije prazan toner
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno. Jedino što nemam izvor za pouzdane polovnjake. Zvao sam u Perihard, gde trenutno nemaju kućnih lasera, samo heavy-duty mrcine tipa HP 4300 i 4350.

Ма удри ти бато бриге на весеља:http://www.youtube.com/watch?v=Fvj0auBocnk :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala svima na pomoći i učestvovanju u igri. :good2: Kupljen polovan HP 2300, koji je prešao šaljivih (za tu klasu) 33.000 strana.Full prepunjen toner (5k) i 12 meseci garancija. Ja happy! :baklja:

`де нађе ту стрвину?! со срећа да те штампа и у колору :so_happy:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio neki otpad, pa rek'o, što da se baci, kada još radi. :crazyrocker:

Ма немој! Па дај види да л` има још који комад намештаја да не стоји тек тако.. :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...