Jump to content

Mice, miševi, mišovi...


stein

Preporučeni Komentari

Ima ih svakojakih, poljskih, šumskih...Ma ne, ovo nije o tome. Nego...Ima ih svakojakih, sa kuglicom, sa crvenim ili plavim svetlom i bežičnih.Mene zanima šta zapravo znači kada na pakovanju nekog miša u prodavnici piše samo cena ili piše 600p ili 1000p ili 2000p (ili izaberimo neke brojeve između)To su neki pixeli, rezolucije, ali šta zapravo za korisnika znači ako kupi miša sa većim brojem tih, nazovimo ih pikselima... Precizniji?Znam da je takav, sa većim brojem i skuplji, pa me zanima šta plaćam, a šta dobijam. Imam nekoliko običnih kod kuće, uglavnom sam odluku bazirao na veličinu uz ruku, dužinu kabela da dohvati komotno do iza kućišta i da nema kuglicu koja se kod mene očas usvinji. "Gejmerski" miševi sa osam dodatnih turbo dugmadi me ne zanimaju jer se ne bavim gejmerijama, ali mislim da mi je vreme da ovog miša sa finim i tananim kabelom zamenim za malo veći i noviji, pa me zanima šta dobijam za skoro deset puta veću cenu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

uzmi neki brand name bezicni , naravno bez kuglice sto veci broj - precizniji , naravno- sto tebi moze nesto i znaciti u radu na tim tvojim softwerima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uzmi neki brand name bezicni , naravno bez kuglice sto veci broj - precizniji , naravno- sto tebi moze nesto i znaciti u radu na tim tvojim softwerima

Hvala, dakle precizniji. Odlično. O bežićnom nisam razmišljao, mada mi se čini, ako se dobro sećam, da svi ti tako, malo skuplji (kod mene ni jedan u kući nije koštao više od 300 dinara) sa većim DPI brojem i jesu bežični. To znači baterije... hemti... Tačno mi dođe da odem na otpad i kupim neku tastaturu kliketušu. Te su bile najbolje. Malo glasne, ali deca se naviknu na sve... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mišovi a i miševi (optički a i ovi laserski) rade po jednom poprilično glupavom principu (ili po genijalnom principu, u zavisnosti od percepcije) - uprošteno, LED ili laser osvetljava podlogu, a potom senzor (koji je u principu pojednostavljena kamera) "fotografiše" podlogu i uočavajući promene na "fotografijama" određuje pomeranje miša po podlozi. A rezolucija kojom senzor snima se označava sa dpi - "dot per inch" iliti "tačaka po inču" i naravno što je brojka veća, trebalo bi da je miš precizniji.Laser, generalno, omogućava veće rezolucije od LED-a i manje je osetljiv na šarene podloge, mada i to varira od modela do modela.Ove sve informacije su potpuno beskorisne i ako ste ih već pročitali, možete odmah da ih zaboravite :aloofandbored12: Što se tiče izbora miša, nezahvalno je preporučivati određene modele, nekome više odgovaraju brži, nekome sporiji, nekome teži, nekome lakši, promenio sam na desetine miševa i uvek mi je trebalo par dana da budem načisto da li mi odgovara ili ne.Bežičnim miševima se generalno prebacuje kao mana da dolazi do lag-a zbog bežične veze, te navodno nisu za "hard-core" igrače, mada smatram da je ta priča malo prenapumpana i da se u normalnom radu ne primećuje nikakvo kašnjenje, a prednosti, bar što se mene tiče, su naravno - nedostatak kabla (mada se i na to treba navići) i povećana težina zbog baterija.Logitech ima dobre miševe, ali i poprilično šarolik asortiman po pitanju kvaliteta miševa (od ovih koje sam video i probao) koji i ne zavisi toliko od cene - viđao sam miševe od nekoliko hiljada dinara koji su pod rukom delovali poprilično jadno. Dobro pogledati pre kupovine. Takođe, receiveri za bežične miševe su relativno osetljivi, a bilo je i slučajeva crkavanja receivera iz čista mira, a ne mogu se kupiti zasebno i odgovaraju samo određenim modelima, tako da ako se već ide na bežični miš bolje ići na Bluetooth varijantu.Ja trenutno koristim A4-Tech X-750BF, dosta dobar i jeftin laserski, budžetski "gejmerski miš" sa promenjivim rezolucijama od 600 do 2500dpi, ali ne mogu da ga preporučim pošto sam iskusio naprasno crkavanje lasera na jednom (i čuo za još nekoliko slučajeva u kratkom vremenskom razmaku).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mišovi a i miševi (optički a i ovi laserski) rade po jednom poprilično glupavom principu (ili po genijalnom principu, u zavisnosti od percepcije) - uprošteno, LED ili laser osvetljava podlogu, a potom senzor (koji je u principu pojednostavljena kamera) "fotografiše" podlogu i uočavajući promene na "fotografijama" određuje pomeranje miša po podlozi. A rezolucija kojom senzor snima se označava sa dpi - "dot per inch" iliti "tačaka po inču" i naravno što je brojka veća, trebalo bi da je miš precizniji.Laser, generalno, omogućava veće rezolucije od LED-a i manje je osetljiv na šarene podloge, mada i to varira od modela do modela.Ove sve informacije su potpuno beskorisne i ako ste ih već pročitali, možete odmah da ih zaboravite :aloofandbored12: Što se tiče izbora miša, nezahvalno je preporučivati određene modele, nekome više odgovaraju brži, nekome sporiji, nekome teži, nekome lakši, promenio sam na desetine miševa i uvek mi je trebalo par dana da budem načisto da li mi odgovara ili ne.Bežičnim miševima se generalno prebacuje kao mana da dolazi do lag-a zbog bežične veze, te navodno nisu za "hard-core" igrače, mada smatram da je ta priča malo prenapumpana i da se u normalnom radu ne primećuje nikakvo kašnjenje, a prednosti, bar što se mene tiče, su naravno - nedostatak kabla (mada se i na to treba navići) i povećana težina zbog baterija.Logitech ima dobre miševe, ali i poprilično šarolik asortiman po pitanju kvaliteta miševa (od ovih koje sam video i probao) koji i ne zavisi toliko od cene - viđao sam miševe od nekoliko hiljada dinara koji su pod rukom delovali poprilično jadno. Dobro pogledati pre kupovine. Takođe, receiveri za bežične miševe su relativno osetljivi, a bilo je i slučajeva crkavanja receivera iz čista mira, a ne mogu se kupiti zasebno i odgovaraju samo određenim modelima, tako da ako se već ide na bežični miš bolje ići na Bluetooth varijantu.Ja trenutno koristim A4-Tech X-750BF, dosta dobar i jeftin laserski, budžetski "gejmerski miš" sa promenjivim rezolucijama od 600 do 2500dpi, ali ne mogu da ga preporučim pošto sam iskusio naprasno crkavanje lasera na jednom (i čuo za još nekoliko slučajeva u kratkom vremenskom razmaku).

Dobro napisano.Ja bih izbor suzio na samo dve firme: Logitech i Razer. Od jeftinijih Logitech RX1000, čuo da je dobar za neveliku sumu, ali ga nisam koristio.Ja imam Razer DeathAdder. Razer su malo skuplji, ali mislim da vrede. Koristi se neko vreme takav miš, i shvati se zašto koštaju. Nema povratka. :lol:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam lično za komad žice između miša i kućišta. Radim tako unazad petnaest godina i nikada mi nije smetalo.Mnogo toga drugog mi je smetalo, najviše prljavština i stalna potreba da se čiste valjčići i kuglica.Sada mi malo manje prija veličina ovog malog miša koji je kupljen da se može koristiti uz laptop a za potrebe crtanja u Corelu. Za jednostavne i brze operacije od nekoliko desetaka linija, zumiranja, kotiranja i i izvlačenja dimenzija, skroz je ok. Sada, sa 3D zezanjem, prsti mi se smaraju na tako malom mišu. Gledao sam okolo pa sam zato pitao, jer sam video neke koji su malo gabaritniji pa su mi se dopali jer imam utisak da bi mi veći miš više odgovarao. Da imam gde da stavim celu ruku, a ne samo da radim sa tri prsta. Nije mi bila jasna denominacija sa DPI (znam šta je to kod printera) pa bi po istoj logici, ispalo da je miš zapravo sporiji što bi opet značilo da mi treba više pomeranja miša na iovako velikoj radnoj površini... Inače, probao sam sa dva miša koja imam, i oseti se razlika u načinu i brzini kretanja kursora pri istim parametrima. Geniusov miš koji ima malo deblji i krući kabel bolje se ponaša kada radim na dva monitora, dok ovaj manji (Vakoss - http://www.vakoss.net/product.aspx?id=59 ) koliko je bio super uz laptop, sada malkice zahteva extra naprezanja da se prevuče na drugi monitor... Ma nema veze, svakako ću se snaći. To je samo periferijski uređaj i ima ih tušta i tma po radnjama... Nije kao HyperX memorija pa da se mora čekati mesec dana a i onda nije sigurno da će valjati a za iste pare može da se kupi sasvim fina kancelarijska mašina... ili monitor, i to veeelik...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro napisano.Ja bih izbor suzio na samo dve firme: Logitech i Razer. Od jeftinijih Logitech RX1000, čuo da je dobar za neveliku sumu, ali ga nisam koristio.Ja imam Razer DeathAdder. Razer su malo skuplji, ali mislim da vrede. Koristi se neko vreme takav miš, i shvati se zašto koštaju. Nema povratka. :lol:

Pa, postoji i razlika, Logitech je 1000DPI, a Razer 3500DPI, pa malo li je ;)Na jednom drugom mestu, dobio sam odgovor koji nije za mene... http://www.3dconnexion.com/index.phpČisto da vidite na čemu rade stručnjaci koji imaju para ili bar umeju da smuvaju gazdu da bez toga ne mogu da rade... Čuj, 400 dolara... (al' da naplatim projekat 30.000$, ne bi me ni bilo briga)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

сећам се да сам се једно време ложио на logitech trackball, огромантан, кратко пробао, али никад хтео да дам више од 10е за пацова. Сад сличну серију зову trackman. Погледај на google.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

сећам се да сам се једно време ложио на logitech trackball, огромантан, кратко пробао, али никад хтео да дам више од 10е за пацова. Сад сличну серију зову trackman. Погледај на google.

Fuj... :bad:Šta ću kad sam konzervativan :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fuj... :bad:Šta ću kad sam konzervativan :)

Лажеш! Оне седмоцикле не би мог`о да смисли неко конзервативан! :assshake::assshake::assshake: А тако би ти се уклапало са читавим имиџом..ц ц ц ц..штета.. :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Лажеш! Оне седмоцикле не би мог`о да смисли неко конзервативан! :assshake::assshake::assshake: А тако би ти се уклапало са читавим имиџом..ц ц ц ц..штета.. :Viannen_loungelizard:

Pa nisam ja to smislio, ja sam samo smislio da nešto mora da se radi, a ako radim nešto što rade i drugi u ulici (popravljam bicikle, varim auspuhe itd) onda nemam šanse da opstanem, pa sam pošeo da radim nešto što je toliko nepoznato svima da niko neće ni znati da proceni ako nešto nisam uradio kako valja jer svakako ne znaju kako to treba da izgleda ako je dobro urađeno... Taman dok sam došao do nivoa da uglavnom sve znam kako treba da se uradi, dosadilo mi, nije da nema šta novo da se nauči, ali više nije ni izazov... Sada unapred znam da li neko rešenje može da radi ili ne... A eto, o običnom mišu za kompjuter ne znam ama baš skoro ništa! Da ni ne spominjem koliko svega ne znam o pravljenju pojačala i zvučnika... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a da zanemarimo da ti i IQ i prakticna inteligencija sasvim lepo dozvoljavaju da tih par informacija i sam nadjes za 13,5 femtosekundi na netu ........ a onda ovde moz' da pitujes samo "dajte provereno dobar tip mousa i gde se kupuje" .......... al' onda ne bi bilo zanimljivo i ovako se malo cakula sa ljudima pa makar i po cenu da neki greenhorn pomisli da je Steinika priglup :buehehe:a nije :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a da zanemarimo da ti i IQ i prakticna inteligencija sasvim lepo dozvoljavaju da tih par informacija i sam nadjes za 13,5 femtosekundi na netu ........ a onda ovde moz' da pitujes samo "dajte provereno dobar tip mousa i gde se kupuje" .......... al' onda ne bi bilo zanimljivo i ovako se malo cakula sa ljudima pa makar i po cenu da neki greenhorn pomisli da je Steinika priglup :buehehe:a nije :sarcastic_hand:

Ej, dosta mi je traženja po internetu. M500 Logitech košta u Roda smrklomisemarketu 4088 dinara, okruglo u fićing. http://www.logitech.com/en-us/mice-pointers/mice/devices/5743Pošto imam zakazan susret sa sudbinom u ponedeljak 9.08.2010 u 8:20 za onu februarsku situaciju sa prelaskom preko crte a još se ne zna hoće li još neko doći da se suoči samnom, onda i ne znam hoće li biti ništa, 15.000 ili nedajbogo i više za popunjavanje budžeta... Trenutačno samo ispitujem teren. A i nabijam postove... Još mi fali manje od sto do 3K... :crazyrocker:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moja preporuka je Logitech MX518(MX518 optički ili G5 Laser) gejmerski miš naslednik MX500/510 miševa. Ovaj model postoji bar 5 godina, proveren je i gotovo neuništiv (izuzev klizača koji se menjaju)Za DTP rad ne preporučujem jeftine lasere, bežične(nikako) i jeftine, neprecizne miševe. Ne zaboravi i podlogu ona utiče najviše na preciznost i čuva klizače. Naravno Wacom tablet za ozbiljniji rad uvek preporuka br.1.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Videćemo šta će da bude. Trenutačno zbog suda i navodnog saobraćajnog prekršaja sve stoji u standby modu :(U svakom slučaju hvala na preporukama. Još sledeće nedelje treba da mi stigne paketić sa medom, plišanim, a medo je pred porođajem, na ultrazvuku kažu da je muško, 6GB DDR3 HyperX Kingston... :Viannen_loungelizard: Samo da ne bude spontani pobačaj na carini... :bad:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...