Jump to content

Cat. 7 SFTP kabl


Sipi

Preporučeni Komentari

Danas sam dobio novu mustru mreznog (racunarska mreza) SFTP (shielded foiled twisted pair) kabla kategorije 7 (znaci vrh ;) - 10Gb/sec). Napravljen je odlicno a i datasheet je :ok: (na primer, atenuacija signala od 1MHz na 100m kabla je -1.8 dB)svaka parica je posebno oklopljena folijom, a oko svih osam zica sa folijama je schirm. Ko voli da se igra sa zicama, eto nove igracke (a nije ni skupo, na veliko cena je oko evric po metru).Evo slike i datasheet-a:post-20-067066900 1279539190_thumb.jpgSFTP kabl kat. 7+ DRAKA tip UC900 HS23 4P FRNC - LSHF 10GbE.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Сви ти каблови серије КАТ свирају добро тек кад се дода и сребро!Мало сам се играо са КАТ6 каблом и као горе речено тек је сребро урадило посао.Кабл без додавања свира као просечан ВанДерХул,  звук је као кад се укључи Лауднес филтер.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... al se zato kabl ne vidi nikako! :sarcastic_hand:

Sta ima da se gleda, to je da se slusa :buehehe:

Imam ja taki slican, ali mi ne pada napamet da se zevzecim da pravim interkonekte sa njuma!

Pa to i nije za tebe, samo za drustvo sa jakim wire-fetishom ;)'Ajde Aco pravi neki GB, dugo se nismo videli :D:cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svaka parica je posebno oklopljena folijom, a oko svih osam zica sa folijama je schirm.

Takvi kablovi se u telefoniji koriste jedno 30 godina. Minimum. Opet se neko setio da izmisli rupu u saksiji.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Takvi kablovi se u telefoniji koriste jedno 30 godina....

Ni blizu - samo su konstrukciono slicni...Voleo bih da da vidim cetvoroparicni tlf. kabl od pre 30 godina koji ce da protera 10Gb u sekundi na duzini od 100m sa onakvim karakteristikama prenosa ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma sipi je sasvim o.k. i covek i samograditelj. :hi: ali pletenje zica je ... da ne kazem, da ne budem banovan for life.ja sam stvarno probao tusta & tma raznih zica, kako zvucnickih, tako i interkonekt tokom proteklih 20-ak godinica. i radio svasta sa njima.i dosao sam do saznanja da je najbolje srebro. ne moraju svi da se sloze,ali po meni je tako. ne treba mi zameriti, mator sam, imam zajeban sluh,zajeban zanr muzike, pojacalo od svega par vati sa svirajkama, i nakraju papirni zvucnici sa papirnim vesanjem. ispod 40-50Hz mi ne treba,preko 12K mi takodje ne treba.jedini izuzetak (po meni) sto se tice pletenja je stara dobra plavo-bela telefonska zica. ima dosta varijacija na tu temu. skoro sam radio pletenjei provlacenje kroz providan buzir. em lepo, em lepo svira.a sipi - :hi: i :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ziveli Sale! :cheers:Jaka stvar - zice - trt Milojka! Nego velim, nije skupo, dobar provodnik, dobra konstrukcija, kvalitetni materijali, pa ko ima takav sistem da mu zice igraju vaznu ulogu - nek' proba, ne moz' da bude lose...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

naravno, sipi.pletenje zica nije zabranjeno, a korisno je.kakav god kabl da ispletes od kakve god telefonske a bakarne zice,bice bolji od govnavog oelbaha i neoteca.banalan primer, neka mi se ne zameri na tome. :cheers: a mogli bi i da se vidimo i da malo slusamo muziku, a i daizmenjamo iskustva. imam neka zavrsena pojacala sa svirajkama,pa bi voleo da ih vidis i cujes, jer si ti anti-tube, i samimtim si merodavan i objektivan 100%. :rules:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Juma je uvek antiprotivan samo ti njemu reci da imas neka najnovija jfettrtmrt pojacala , on ce da te pita - imas nesto sa svirajkama , da se poslusa ......... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...,ali po meni je tako. ne treba mi zameriti, mator sam, imam zajeban sluh,zajeban zanr muzike, pojacalo od svega par vati sa svirajkama, i nakraju papirni zvucnici sa papirnim vesanjem. ispod 40-50Hz mi ne treba,preko 12K mi takodje ne treba.....

Па јес, опште познато да маторији људи и не чују изнад 15Кхз :sarcastic_hand:Ма шалим се наравно,слух је субјективна појава
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Juma je uvek antiprotivan samo ti njemu reci da imas neka najnovija jfettrtmrt pojacala , on ce da te pita - imas nesto sa svirajkama , da se poslusa ......... :buehehe:

Dobro, dobro - bice posle: E zete, zete, sta mi uradi... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...a mogli bi i da se vidimo i da malo slusamo muziku, a i da izmenjamo iskustva. ...

Jes' vala! Valjalo bi da se vise druzimo - bio mi danas jedan drugar koji prati forum kao guest, pa se zainteresovao, obzirom da imamo zajednicke prijatelje a nismo se znali do sada - i bas smo se fino podruzili i ispricali, ne moze nikako da bude lose u ovom sve vecem otudjenju i stresu iskulirati malo i posedeti u dobrom drustvu uz muziku... :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...