Jump to content

Nepoznati GE PNP tranzistor zapadne provincijencije


dunavko

Preporučeni Komentari

Imam dvadesetak GE PNP tranzistora za koje ne mogu da nadjem nikakve tehnicke podatke.Malo je neverovatno,ali istinito.Ako neko ima neku ideju neka mi javi.Oznake su posto se slabije vide: 108 nema priozv.,132 I 238 MOTOROLA,U7717,U8144,U8449,U8119 LTE i 238 oznaka L proizvodjaca.Valjda sam sve pobrojao.

post-468-056598200 1276187386_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 23
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Tesko ces igdi nac podatke za njih po tim oznakama. To su custom oznake i ne znace bas nista. Ovako odoka, sudeci po obliku i po vidi ispod, nisu bili namijenjeni za komercijalne uredjaje nego za profesionalne aplikacije. Mozda za kakve rane invertore ili izlazne stupnjeve u dubinomjerma ili...Na tvom mistu ja bi storil ovako: Ako ih je vise istih (sa slike se ne vidi bas najbolje) zrtvoval bin 3 komada. Jednoga po pitanju napona, drugoga po pitanju struje a trecega po pitanju disipacije. Ili drugin ricima, stavil bi ih na veliki hladnjak i tiral do unistenja.I naravno, prije toga bi im barem priblizno izmjeril tranzitnu frekvenciju ili barem impulsno ponasanje da se vidi da li uopce ima smisla bilo ca sa njima pokusavat ili planirat. Generalno, ako nisu za barem 3 do 4 MHz ili ako ne mogu u common emiter spoju korektno prenit pravokutnik od barem 200 do 300kHz onda im je misto ili va muzeju ili va kanti za smece. Ali ako mogu....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ima vecih ludaka od mene izgleda http://www.ck722museum.com/, koliko sam shvatio baja je kolekcionar Ge tranzistora :buehehe: Moj predlog je da pitas njega gde bi mogao da nadjes podatke i da ,ako ti je bas stalo, napises pismo Motoroli pa da pitas za karakteristike tog trandze.I ja imam neka 4 komada jos veci od ovih rusa...ali nema ni oznake na njima :salute:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ili drugin ricima, stavil bi ih na veliki hladnjak i tiral do unistenja.

Pa ja mu onda skoro dodjem profesionalni egzekutor Ge tranzistora, koliko sam ih ja saranio u poslednja dva meseca :buehehe: A jos sam znao i karakteristike....cisto zadovoljstvo :salute:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mogao bih da napravim jedan pojacavac gde bi ih sve vezao u paralelu a za napajanje imam jedan trafo od 1.8kW ,55v~ ,sto se tice struje kratkog spoja beskonacnost dobija realnu dimenziju,cisto da se zna,dovesti jedno 100khz a za opterecenje se jos dvoumim,dal da smotam par navojaka od jedno 30 kvadrata pa da pokusam da pronadjem rezonansu i onda da bruniram srafove na vruce sa maslinovim uljem-dobilje se ekstra braon boja,induktivnim grejanjem ili da merim vreme za koliko ce cvrsta materija-Ge da predje u gasovitu...Mozda dobijem neki novi poluprovodnik,kolko se secam Ge je toksican,pa bi trebalo paziti kad popravljanja tranzistora,ja sam ih nekad kad sam bio mladji i bolje video, popravljao,doduse sa nepredvidljivim uspehom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.... a za napajanje imam jedan trafo od 1.8kW ,55v~ ,sto se tice struje kratkog spoja beskonacnost dobija realnu dimenziju.......

Ma mozes i 550VAko ti je slucajno moj post o tjeranju tranzistora do unistenja izgledal ka zajebancija, moren ti rec da ni tako.To san ozbiljno mislil. Ca drugo mozes storit sa tranzistorima nepoznatih parametara nego nekoliko primjeraka zrtvovat u svrhu ispitivanja. Ali uz malo srice mozda nijedan nece bit unisten. Ako se ima barem idejno neke maksimalne vridnosti napona, stuje i disipacije pod kojima bi tranzistori mogli bit upotribljeni u nekom hipoteticnom sklopu, uvik postoji sansa da su im granicne vridnosti vece od tih i da ce prezivit takav test.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma taman posla da sam to tako shvatio,nego jednostavno imam te tranzistore,tu kolicinu,a ne trebaju mi,pa reko mozda ce neko pronaci karakteristike i iskoristiti za nesto pametnije.Nego me je iznenadila spoznaja da nisam uspeo da pronadjem nikakve podatke o njima uprkos mom trudu.Jednostavno,sve prolazi i nestaje,valjda to ne vazi za nas,zivot je kratak i dragocen.ovde u Bgd. cesto idem na buvljak i onda naidju kompleti strucnih knjiga iz neke oblasti,ruske,engleske,neko bacio kasiku a njegovi naslednici odma' na kontejner,kome to treba....A kada se setim koliko truda,muka i novca sam odvajaoza neku knjigu.I zato delim stanoviste da svu tu literaturu treba deliti sa onima koji su zainteresovani za nju zbog znanja a ne zbog zarade koju bi ostvarili preprodajuci istu.Kada odemo u vecna lovista,kod svete triode koja uvek ima emisiju 100%, nece nam trebati nista sem mozda malog srafcigercica za svaki slucaj ako treba malo da se namesti prednapon ili tako nesto slicno....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slika

nece ti trebati ni srafcigercic - bices direktno u anodnom toku

Postavljena slika

i ja imam par tucadi nekih Motorola Darlingtona ........ za koje nikad necu saznati sta su ;

oni su imali svoj nacin kodiranja i bar ja nikad nisam uspeo da nadjem njihove kataloge sa sifarnikom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam celu vreču starih Ge tranzistora,još onih pola iz stakla i neznam šta bi radio s njima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo malo ji gledam pa razmišljam šta bi moglo da se uradi iz ovih tranzistora.imam oc77,oc309,af101,oc602,af105,oc604,af105,oc612,613,u staklenoj embalaži i puno bc216a ,2n395,2n247,2n404,2n705 i cr390 - neznam šta je to?

post-201-013220800 1277385830_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ,iz njih neču uraditi ništa,jer nisam toliko daleko da bi projektirao,tako da ih dajem kao donaciju g .zen moodu za ovaj sajt.ako ih oče naravno :)Nadam se da ču doči u BG krajem ove nedelje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala na dobroj volji ...... :crazyrocker:no - s obzirom da na dva fronta postoje smetnje za pametnu upotrebu tvoje donacije ( 1 . neprakticno za pretvaranje u novce jerbo ih niko nece kupiti 2. neizgledno da cu ja ista uraditi sa njima jer nikad nemam dovoljno vremena ) mislim da je najpametnije da ih doniras nekome ko ce bar nesto napraviti sa njima .za delove je najveca gre'ota da stoje neupotrebljeni hvala jos jednom , ali je stvarno najbolje da ih uzme neko ko ce imati koristi od njih Bata Bane ? on je nekako najveci entuzijasta za "Germanium ima dusu" projekte:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U sustini, jako lep gest, steta ih je baciti, jer cesto ljudi traze sa svoje stare aparate za koje su uglavnom samo "sentimentalno" vezani, rezervne delove.Meni licno ne trebaju, dosta mi je Ge ampova, ja sam istero svoj inat. :sarcastic_hand: Medjutim, ljudi mi se cesto obracaju za informaciju gde mogu da ih nadju ili ako ja eventualno imam nesto od delova :to_become_senile: Mogu da im bar kazem gdi ima ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ni djabe niko neče :) ok sačuvat ču ih pa ako netko treba ili bi nešto radio pa nek mi javi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...