Jump to content

priprema novih lampi za upotrebu


ZZ Pop

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 28
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pa ti si tajmer koji ukljucuje stand by :Viannen_loungelizard: ne mora sve da bude automatski, daljinski itd...Ja mislim da cevni uredjaj mora da ima stand-by prekidac..E sada na kojoj poziciji to je vec posebno pitanje:0. da ukljucuje i iskljucuje poseban mrezni trafo koji sluzi samo za visoki napon i nista drugo.1. da prekida 2 naizmenicna izvoda HV pre ispravljacice2. da prekida CT mreznog trafoa za visoki napon (masa)3. da se nalazi neposredno posle ispravljacice a pre C ili (L)4. ili da se nalazi na kraju PS jedinice a pre saog audio uredjaja.U svakom slucaju prekidac ili rele moraju biti jako kvalitetni i dimenzionisani za te uslove.Moj tip je 0. :to_become_senile:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Све је јасно по мени...Тајмер стави обавезно,а ово смо мало дискутовали о једном или дугом приступу!Најбоље конструкције имају два тајмера,па се прво пар секудни грејање држи на око половине напона напајања,,јер хладно грејно влакно има мали отпор па је у тренутку укључења сруја грејања превелика,то се и види,кад се укључи уређај цеви у тренутку јако засветле па се сјај грејања брзо смањи на нормалан.То је тај удар на хладно влакно.То се у правилу изводи тако што се у тренутку укључења,у примар трансформатора укључује отпорник.Значи,у тренутку укључења је у серији са примаром спојен отпорник чија се вредноста експериментом бира тако да је са отпорником напон грејања око половине номиналног,после пар секунди се отпорник кратко спаја и трафо добија пун напон па самим тим и грејање,а посебан тајмер за анодни напон како је већ речено!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma kakvi proizvodjci bas ih briga isto je bilo kao i sa bnziom :Viannen_loungelizard:

trosi dok ima :character13:

Ово је најтачније...шта би они радили ако би цеви трајале вечно!

А сви ти тајмери су врло корисни,али компликују уређај и поскупљују па се често изоставе...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

kol'ko si potrosio energije podsecajuci odgovorne za ne-semu , mogao si i sam skupiti jedno 2 decenije iskustva ..........

Džaba meni skupljanja iskustva kad mi glava...

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...