Jump to content

Pobrljavio USB stick Transcend JF V30/4GB


Zen Mod

Preporučeni Komentari

pogledao video na DVD-ju ( Pioneer DV600) ;

uredno prebacio DVD na disc input ( dakle iskljucio USB ) , iscupao USB stick ,ukljucio ga u racunar - i racunar ne vidi particiju

prepozna ga kao USB Mass storage device , u My Comp ga predstavlja kao removable disc , ali kad kliknem na njega , zamoli me "please insert disc into drive G: "

mislim - nije neka para , ali me bas kopka da li mogu da ga oporavim

probao sa kojekakvim alatima sa Hiren's . ali jok .

sa googletom nisam imao srece

hvala unapred

eh da - kolezi i na linux masini nije uspeo da ga umontira , mada nije ni cudno - on je vise mudroser no strucnjak Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 33
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Могуће да је цвркно..скоро ми се слично десило са Transcendom од 2Gb. Ако никако не успеш да га форматираш, батали..мада, можда постоји начин, али мени непознат..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz iste serije imam stikic, 2GB. Isto pobrljavio - nema particije, pogubio podatke. Vratio sam ga u zivot sa "HP USB Disk Storage Format Tool". Sada radi normalno, jedina promena sto LED dioda svetli i kad nema trasfera podataka - pa i kad ga 'odjavis' iz sistema. Ajd' probaj pa javni. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz iste serije imam stikic, 2GB. Isto pobrljavio - nema particije, pogubio podatke.

Vratio sam ga u zivot sa "HP USB Disk Storage Format Tool". Sada radi normalno,

jedina promena sto LED dioda svetli i kad nema trasfera podataka - pa i kad ga 'odjavis'

iz sistema. Ajd' probaj pa javni.

:buehehe:

definitivno gecrkt -"there is no media in the specified device "

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma vec sam zaboravio i gde sam ga kupio ......godine , sta li - moje a ne njegove ;)sem toga - racune cuvam bar 1 dan :buehehe:izes 1K dinara - vise bi vredelo akanje da ga ugarantiram .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za Božić sam dobio svoj prvi 4G Kingston. Izdržao je valjda pet kopiranja tamte-vamte i potom gecrkt. Pade i meni na pamet recovery, a potom i pokušaj da se schraubenziegerecovery, ali avaj, gecrkt, pa fertig. Odem pa kupim sličan, takođe Kingston, 4G, ali C10 (ispade da mu je veliki plus što ga ima u više boja kućišta! :buehehe: ) Elem, kopir tu, kopir tamo i iznenada i ovaj kaže da ne kaže više ništa. Rekoh, znaš šta matori, kila dinara od poklona bez računa i garancije ode bez spasa, ali ovih kilo što si za ovog platio, bilo bi čist bedak baciti. I tako ja vratim u radnju sa sve računom i pakovanjem stick i zamenim ga za novi Transcend jerbo sam procenio da je Kingston nepouzdan, mislim, dva od dva, to je više nego fifti-fifti čens da će da rikne...Tu sam se u međuvremenu naučio i nekim drugim trikovima. Kupio sam za nekih manje od 400 dinara lep plavi SD card reader a isti sa druge strane ima USB konektor. Do sada mi ni jedna SD kartica nije cvrknula, pa rekoh ni ovo nije loše. Sada po želji/potrebi menjam SD kartice u slotu i zabadam kao USB stick. Nit je brže, nit sporije od klasičnih USB stikova, SD kartica mi paše u foto aparat (Canon S3) paše u ženin auto radio (Blaupunkt) i svi čili i veseli. Dakle, ili čuvaj račun, ili će pre ili kasnije da bude i više od samo 'iljadarke... Do sada nisam čuo da je neko uspeo mehanički da ga opravi...edit: račun + garantni list + pakovanje + proizvod + kvar na proizvodu = zamena bez ijedne reči osim izvinjenja. Biće da ima dosta reklamacija pa su svikli da menjaju. Pitam se samo kome se to zapravo isplati...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto ja kupujem samo Transcend - poceo pre nekoliko godina sa 1GB, pa kako ga popunim, kupim veci, 2, pa 4, pa 8, sad imam 16GB. Nikada nikakav problem(kuc, kuc o drvo). Fakat, uvek biram JetFlash seriju - vise nego duplo su brzi od Kingstona i slicnih koji em sto su spori em sto kolegama vazda krepavaju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato ja koristim Kingston i sve je uvek OK ;) Bem ti te transcedentne :buehehe:

Vidiš, ista priča kod mene, samo obrnuto. Dva Kingstona od 4G za manje od mesec dana otišla Manituu na istinu... Ma sve je to isto, s razlikom da Transcend na svakom pojedinačnom primerku ima zabeležen jedinstveni serijski broj dok kod ovih mass-selling-el cheapo Kingstona, može i da se malo "šanira" jer nema načina da se identifikuje kod dobavljača. Dakle, uzmeš svoj rikavela i uzmeš papire od frenda i vraćaš u reklamaciju... Nadam se da im SSD-i traju malo duže... Nije da imam, ali kada ga jednog dana budem imao, ne bih voleo da mi posle mesec dana gecvrkne...Ja sam stao na 4G ali samo iz praktičnih razloga. Cena 2.5" hard diskova u odnosima brzina-prostor za skladištenje podataka - cena po jedinici prostora itekako ide u korist hard diskova. Sada se već za cenu sedam komada od 4G ladno može kupiti USB hard od 500G... Brže upisuje, brže iščitava i nekako, i pored malkice povećih gabarita, nalazim da je bolji izbor. Fulitsu Siemens koji imam ima i e-SATA priključak i radi fantastično brzo i pouzdano a kada zagasim mašinu mogu da ga selim gde god idem...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

He he ;) Ja imam sve Kingston. Počevši od RAM memorije u kompjuterima, preko memorijske kartice u mobilnom telefonu (mikro SD 2GB), dve fleške koje koristim (jedna od 4GB, a druga od 16GB)... Sijaset podeljenih po porodici i rodbini (dva komada od 512, jedna od 1GB i dve od 2GB) i ni jedna mi nikada nije čak ni štucnula.Ova od 4GB je stara boga pitaj koliko... Sa nje već jaaako dugo vremena gledam filmove sa DVD-ja na TV. Dakle gotovo non stop je priključena (sem onda kad NIJE :buehehe: ). Pošto je to onaj model koji može da se uvuče, razdrndao mi se mehanizam pa je sad non stop napolju i na kraju ću je zbog toga baciti. Ćale je seo na nju pa je mehanizam otišao u majčinu ali i dalje fercera kao da je tek kupljena...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja verujem Kingstonu. Godinama imam stari 1G model, sa kojeg svaki dan slusam muziku na poslu - radi vec 4 godine kao sat. Pored njega, imam i ekonomski TakeMS stik od 2 gige - jedan od najgorih diskova. Dobili smo ih na poklon u firmi, a pola ih je do sada crklo. Moj primerak jos uvek odoleva kvarovima. Moj prvi disk je bio skupo placeni Memorex od 256 Mb. Taj drajv jos uvek radi bez problema, osim inferiornog kapaciteta nemam vecih zamerki.Moguce je da i kod Kingstona naidje serija felericnih proizvoda, ko ce ga znati - masovna proizvodnja ne bira sredstva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zaboravio sam napomenuti da mi je zena oprala usb stick - na 60 , sa sve torbuljkom u kom je bio

Postavljena slika

I sad to kazes, xy postova kasnije - usla voda i detergent u flash, ti ga turio u USB port i eto belaja...

OK, a sad mi kazi dal' se bar malo stidis sto si bezrazlozno oblatio sjajnu spravicu? :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ono jes', sad mu ovo dodje k'o reklama - operite nas proizvod na 60C, centrifugirajte na 800 obrtaja, susite ga u furuni i on ce da radi jos 10 dana posle toga. Nasi korisnici su navikli na kvalitet nasih proizvoda u toj meri da se posle svega bistriji medju njima pitaju - a sto je crk'o? :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...... a sto je crk'o? :buehehe:

ne mogu da se setim (mora da je od pregrijavanja ) - dal' je ono bio u blizini tvog preampa .......... ili ampa ?;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...