Jump to content

Osciloskop Sinometer ST16B pitanja


viktor1986

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 49
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nasao sam nekog lika u Srbiji koji prodaje SIEMENS OSCILLAR MO7107 osciloskop, 2*40Mhz. Evo slike sa ebay-a, njegove slike ce mi poslati...Trazi 250evra! Odgvorice mi koliko je staro to, ima li servisno uputstvo, obe sonde, da li je popravljan, jel 100% funkcionalan...Sta znam, sacekacu da mi posalje slike ali mislim da cena nije bas realna...Sta vi mislite?

post-188-048846500 1276285294_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U tom oglasu pise da nedostaje rucka za nosenje i uputstvo za upotrebu. Isporuka sadrzi osciloskop i mrezni kabl. Vremenska baza je min. 0,2us sto znaci da signal od 5MHz biva prikazan sa celom periodom u jednom kvadraticu. 40MHz ne znam kako bi prikazao sa tom vremenskom bazom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

40MHz ne znam kako bi prikazao sa tom vremenskom bazom...

mozda sa dugmetom za razvlacenje grafika po X osi za 10x sto imaju i ostali osciloskopi. Kod Hamega se to dugme uglavnom nalazi ispod ekrana i pise X-MAG x10
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U tom oglasu pise da nedostaje rucka za nosenje i uputstvo za upotrebu. Isporuka sadrzi osciloskop i mrezni kabl. Vremenska baza je min. 0,2us sto znaci da signal od 5MHz biva prikazan sa celom periodom u jednom kvadraticu. 40MHz ne znam kako bi prikazao sa tom vremenskom bazom...

Sipi, jel ti to gledas oglas sa ebay-a? Pogledacu slike kada mi bude poslao mada cena mi je bas nerealna...Inace, onaj Sinometer jednokanalni osciloskop od 10Mhz ima vremensku bazu 0.1uS!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

razvlacenje grafika po X osi za 10x sto imaju i ostali osciloskopi

razvlacenje grafika po X osi za 10x sto imaju i mnogi osciloskopia a vecina ima i potenciometar na preklopniku za vremensku konstantu kojim razvlaci sliku na ekranu pa se dobije vidljivije nego sto je bilo. Za granicnu frekvenciju osciloskopa nije toliko bitno kako cete ga razvuci vec na kojoj frekvenciji radi triger. Za stabilan rad triger bi morao biti na duplo vecoj frekvenciji od maksimalne za koju je uredjaj deklarisan.

Milka jel gramaticki sad u redu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne zezaj, nego pisi tako da onaj ko treba da kupi svoj prvi osciloskop dobije TACNU informaciju. Bolje malo vise vremena da potrosis na pripremu posta nego mnogo vise na ispravke.

Idi sad lepo i u dunavkov topic sa srafovima pa napisi da mislis da si video i neke PSU za PC u kojima uticnica nije pricvrscena crnim M3 srafovima. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Да упростимо причу, колико си пара спремио за куповину?

Pa pazi, prvenstveno sam mislio da uzmem onaj nov Sinometer, kosta 150evra u tagor-u. Uvideo sam i ja da to nije bas najzgodnije resenje, ipak ima samo jedan kanal, mali ekran(48mm*60mm), 10Mhz je...Mozda bi i bio dobar u startu ali kasnije bih mozda imao problema...Pa pazi, nije problem da dam i 200evra (250 je maksmim i preko toga trenutno ne mogu ici) ali da zaista bude odlican polovan osciloskop kome ne hvali ama bas nista i koji ce me sluziti jos barem 10 godina, da bude dvokanalni i tako...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poslao mi je taj lik sto prodaje Simemens osciloskop slike. Da li je normalno da obe horizontalne linije na ekranu klize na dole??? Kod njega je to tako iako treba da obe budu skroz horiznotalne... Pri tome ima samo jednu sondu za osciloskop i nema servisno uputsvo...A i visina ekrana je mala, ima samo 6 podeoka umesto 10. Rekao sam coveku da je realna cena MOZDA 100evra pod uslovom da su one linije normalno horizontalne a ne da klize na dole. A on trazio u oglasu 250evra!!!

Evo slika koje mi je poslao Slike

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moj savet - dok ti ne bude u rukama ne placaj nista - ako je polovno u pitanju .tek kad vidis kako se ponasa na svom kalibratoru i kako meri nesto sto ti znas kako izgleda - onda placajto sto opadaju horizontale nemora da znaci nista - neki osc imaju funkciju rotiranja mlazaostalo - sa fotke ne moze da se kaze nista sa sigurnoscu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Pri tome ima samo jednu sondu za osciloskop i nema servisno uputsvo.. A on trazio u oglasu 250evra!!!

Ја за ту канту не бих дао ни 50 Евра, нека га чува за те паре!Понуди му неко лепо прасе!А што се тиче сервисног упутства  није ти ни потребно, јер и да цркне тешко ћеш то средити!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...
  • 2 months later...

Викторе, ако до сада ниси купио осцилоскоп ево ти прилика: http://www.kupujemprodajem.com/Menjam-WOLTCRAFT-OSCILOSKOP-326884-oglas.htmПонуди му Томоса, можда и направите посао  :good2:.Наравно провери га предходно.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Voltcraft ne moze da pridje normalnom osciloskopu. Ko je radio na dobrom i voltcraftu zna o cemu govorim. Onaj Gidjgin Tektronix iako je mnogo godina stariji daleko bolji od ovog.Da ne bi bilo nepoznato o cemu pricam, radi se o trigeru i ostrini prikaza.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Voltcraft ne moze da pridje normalnom osciloskopu. Ko je radio na dobrom i voltcraftu zna o cemu govorim. Onaj Gidjgin Tektronix iako je mnogo godina stariji daleko bolji od ovog.

Da ne bi bilo nepoznato o cemu pricam, radi se o trigeru i ostrini prikaza.

Јесте, али Виктор то неће користити у лабораторијским условима, а уз то човек хоће да се мења за Томос.

Зашто да не проба?

Лично свог Тектроникса не бих продао испод 500 Евра, а потпуно је исправан и поседујем оригиналне сонде!

Није оглас    :acute:        :wink2:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...