Jump to content

Balansirani i nebalansirani ulazi


faber

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 35
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Recept koji ja koristim je slijedeći: Marantz CD14, par metara dobro izoliranog kabela pa direktno u Aleph 5. U tom slučaju balansirani ustroj itekako ima smisla. Objašnjavanje bi potrajalo, ali sve bitno nacrtano je u prvom linku. Za napredne članove, pogledati sheme ova dva uređaja :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

balansirano - bolje od nebalansirano

stereo - dvaput bolje od mono

Postavljena slika

dobar nebalansirani - bolji od loseg balansiranog

dobar mono - bolji od loseg sterea

dobar stereo - jos bolji ...

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posto je Lemo otpao, ima li nekih RCA sa BNC bajonetom?BTW, sta bi se tacno desilo ako bi covek zamenio RCA-ove BNC-vima?Koliko razumem, impedansa RCA nije jasno definisana, ili se varam?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad citas impedansa - to znaci da je definisana impedansa provodnika i terminacije na frekvencijama za koje su namenjeni ;mahom su to mnogo vece F od audio opsega , tako da 50 ,75 , 300 oma nema nikakve veze za audio upotrebu ; sta god uzeo umesto vrljavog chincha - bolje je ; imas BNC koji ne se ne krimpuje - nagledao si ga se sigurno u starijim komp mrezama .e sad - tesko da ces cuti znacajnu razliku izmedju Eichmann Bulit i postenog BNC-a ; najveca mana RCA-a je nesigurnost kontakta ; dok radi - ne radi bas tako lose , ali lako gubi kontakt .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eeeee, pa o tome i govorim.Malo me nerviraju svi ti budzasti i skupi RCA sa konusima, navojima i ne znam cim, a opet - sta je konacni rezultat?Mislim, pitanje je vise teorijsko, ali eto...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto je budzastiji konektor - mislim na velicinu tela kontakta , a u slucaju RCA sam vanjski plast je u 90% slucajeva takodje kontakt - to je goremali plasticni sa najlona su - pod uslovom da nemaju nitovane kontakte i da nisu napravljeni od scrapyard gvozdja , bolji od gomile izvikanih chincheva , upravo zato - sto su im svi metalni delovi minijaturizovaninaravno - pod uslovom da se lemljenje i ucvrsvcenje vodica obavi kako treba

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ziko - lemljenje i zalivanje lepkomjeftini chinch je dobar , izvanredan kad se dobro terminise i , samim time zamenljiv - nema popravkedakle - zalemis oba kontakta , zatvoris kapicu i zalijes retkim dvokomponentnim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ziko - lemljenje i zalivanje lepkomjeftini chinch je dobar , izvanredan kad se dobro terminise i , samim time zamenljiv - nema popravkedakle - zalemis oba kontakta , zatvoris kapicu i zalijes retkim dvokomponentnim

Ja o "spolja" ZM o "iznutra", i sada je priča kompletna... Ne petljam se u "iznutra" jer mi je iskustvo slabo... Imam iskustva sa 5-pin-DIN, tada je to bio hit...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...