Jump to content

TVC


Zoki

Preporučeni Komentari

Све се може људима рећи,али ако не иде на њихову воденицу-није добро примљено и ако је добронамерно!Ја бих прво да сумирам:НИСАМ рекао да је немогуће,већ да је изузетно ТЕШКО!Јесам рекао да је за просечног хоби мајстора можда и неизводљиво јер:нема моталицу,нема неограничен избор жице,изолације,језгара,лака, итд...Ко каже да нема језгара са поклопцома рецимо (то сам прочитао да је неко написао,са разлогом јер их у продаји нема,али има нас који имамо и језгра и поклопце,и пар тона жице у кући...али то није случај са хобистом)!Како није било одговора на питање шта се дешава са трансформатором ако није отпор у аноди цеви-то "дискусији"даје дисквалификантску ноту али без упоришта,јер треба дискутовати (по мени) моћима аргумената и чињеница,а никако аргументима моћи (вокабуларом )!Полазећи од премисе да се ручним радом треба да добије појачало изузетних карактеристика, трудио сам се да укажем на проблеме уколико сам их видео,или сам о њима учио па знам.Није ми била намера да никога обесхрабрим нити омаловажим,напротив! Једноставно мишљења сам да хобисти треба да почну са једноставнијим градњама,и (нормално) уче уз пут,али,знање да стичу од проверених и признатих аутора.Ниједном нисам рекао да сам изнете наводе покупио из малог мозга нити пак да су моји,већ да је то нешто што пише у озбиљним књигама,нешто што је дошло као плод академског бављења темом,што (још увек важећа наука) поштује и уважава.Поштујем начело да су закони у електротехници јединствени па и кад нешто кажем,то мишљење јесте моје на неки начин,али је лишено субјективног (оног на осећај), већ је засновано на чињеницама које су научно опште прихваћене.Дакле сви наводи,НИСУ моје виђење света,упутио сам чак и на литературу,тако да квалификација о "виђењу света" искључиво говори веома много о ономе ко ју је тако формулисао,а не о о ономе коме је упућена!Погледати:ТИХОМИЛ ЈЕЛАКОВИЋ," ТРАНСФОРМАТОРИ И ПРИГУШНИЦЕ" (пише на српском,можда сам нешто и испустио да додам,давно сам читао).Дакле,ако није у праву аутор чији се радови и данас уче на факултетима,онда сам и ја у заблуди, и у том се случају усрдно извињавам за речено.Дакле,желео сам да укажем на замке и проблематику везану за улазни трансформатор,али не и да било кога одвратим од градње,свестан пре свега тога,да многе ствари на шемама изгледају просто,мада у пракси нису,и такође свестан,да онај ко зна да га направи,неће доћи на Форум да пита како то да уради!Форум схватам као место на коме и почетници могу да науче понешто од свакога ко нешто зна,да прими неку добронамерну сугестију и/или савет,али никако као место где се воде бесконачне јалове расправе као сада!Нисам чуо ни један аргумент који би оспорио оно што сам написао,али такви и не постоје!Не ради се о МОМ виђењу света,већ о нечему што је признато и стручној јавности већ пола века познато!

О себи не бих,не иде то уз мене,само ћу рећи да по стручним часописима има мојих градњи и текстова једно пар деценија ако не и дуже,не сећам се тачно...после овог поста нема потребе нико да одговара јер ћу обрисати свој профил!Сматрам себе озбиљним човеком,не мери метром од ластиша,нити имам своје виђење света,већ се у раду и размишљању увек држим онога што је наука проверила,показала и доказала,немам намеру да будем други Тесла,али ни воље да доказујем очигледно!

Срдачан поздрав свима на Форуму,а почетници-више гледајте и верујте у књиге!Нико још није на интернету завршио факултет!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

poštovani, nisam neki stručnjak za oblast elektromagnetike, niti za ovo što ću sada da napišem, ali:-ako uzmemo da je više od 50% spermatozoida otežano pokretno/nepokretno/zabunjeno,-da je jajna ćelija samo 48-72 časova mesečno spremna za oplodnju-da spermatotoid treba da pliva iz zadnjeg forniksa prosečne vagine barem 8cm do jajne čelije da bi je oplodio-da se oplođena jajna ćelija zatim mora kotrljati dadtnih 4-5cm da bi se ugnezdila u matericii da se uprkos tome može naći na milijarde ljudi na planeti Zemlji bez velikog predznanja o svemu tome, dozvolite mogućnost, da se i u Zemlji Srbiji iznedri po koji ejakulat, pardon, transformator!over end aut. :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao otac dva sina. Svaki put kada bi se sporečkali, otac udari po šamarčinu jednom i drugom. Jednom zato što provocira, drugom što naseda na provokacije.

Neću više da pišem zelenim, jer to ne volim. Kome šta nije jasno, neka pročita pravila ponašanja na forumu. Ovo nije direktno upućeno ni jednom od učesnika diskusije. Samo podsetnik. Molim lepo da mi se niko na ovo ne izjašnjava jer me ne zanima ničije opravdanje niti izgovor niti koga prozivam. Svako ima pravo na svoje mišljenje i ima pravo da se ne slaže sa nekim drugim mišljenjem i ima pravo da to iznese javno. Sve ostalo je u pravilima ponašanja na forumu.

Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

poštovani, nisam neki stručnjak za oblast elektromagnetike, niti za ovo što ću sada da napišem, ali:-ako uzmemo da je više od 50% spermatozoida otežano pokretno/nepokretno/zabunjeno,-da je jajna ćelija samo 48-72 časova mesečno spremna za oplodnju-da spermatotoid treba da pliva iz zadnjeg forniksa prosečne vagine barem 8cm do jajne čelije da bi je oplodio-da se oplođena jajna ćelija zatim mora kotrljati dadtnih 4-5cm da bi se ugnezdila u matericii da se uprkos tome može naći na milijarde ljudi na planeti Zemlji bez velikog predznanja o svemu tome, dozvolite mogućnost, da se i u Zemlji Srbiji iznedri po koji ejakulat, pardon, transformator!over end aut. :character13:

Lazo, jedna samo stvar bode oko na prvi pogled:goreopisani mehanizam zaceca ima neuporedivo boljeg tvorca i duzu praksu nego, jel'te, motanje trafoa... :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lazo, jedna samo stvar bode oko na prvi pogled:goreopisani mehanizam zaceca ima neuporedivo boljeg tvorca i duzu praksu nego, jel'te, motanje trafoa... :D

Da... a jedan od crnjih scenarija na temu je http://www.imdb.com/title/tt0387808/Trailer nije bitan. Bitni su prvi minuti filma. Prvih pet, u svakom slučaju. Apropo mehanizma začeća... :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lazo, jedna samo stvar bode oko na prvi pogled:goreopisani mehanizam zaceca ima neuporedivo boljeg tvorca i duzu praksu nego, jel'te, motanje trafoa... :D

bode, dragi mooooj, bode!inače, Tvorac začeća je u principu isti kaoi Tvorac motanja trafoja...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bode, dragi mooooj, bode!inače, Tvorac začeća je u principu isti kaoi Tvorac motanja trafoja...

On je samo setovao pravila koja trafou omogucavaju da radi i rekao: za motanje, jezgro i zicu se snadjite sami ! :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...