Jump to content

Lampizacija Philipsa CD820


Impuls

Preporučeni Komentari

Pokrecem jos jednu temu u vezi modifikacije cd-a. Prateci dogadjanja u vezi lampizacije cd-a odlucio sam se da i ja uradim svoju prvu lampizaciju. Zrtva tj cd je kupljen u petak na pijaci za 35 evrica u potpuno funkcionalnom stanju. Zvuk mu je tuga poredeci ga sa ostalim modifikovanim cd-ovima u mom vlasnistvu. Na zalost ni posle expres tweak-a nije se mnogo dobilo. Zvuk je i dalje nerealan u kontrabas podrucju odnosno to na sve lici samo na rezonantnu kutiju kontrabasa ne. U expres tweak-u su zamenjeni OP, stavljeni silmic2 i Muse ES. Oko DAC-a nije nista radjeno. To cu za dan-dva dok uhvatim vremena i zavrsim CD931.

Planirajuci lampizaciju neke komponente su vec nabavljene: chincevi iz Kanibala za 222 dinara po komadu. Mozete ih videti ovde montirane http://www.diyaudio.rs/index.php?act=attac...post&id=850 i Intertechnik Audyn-Cap Plus 2u2 425VAC. Za koji dan stizu E88CC telefunken i podnozja a nakon sredjivanja digitalnog i napajackog dela ce i ostalo. Na sta mislim kada kazem sredjivanje digitalnog i napajackog dela? Mislim da modifikujem Cd do te tacke da mu je zvuk najbolji sto moze biti a nakon toga ce slag na tortu doci lampe. U medjuvremenu planiram i dampiranje i oklopanje dela gde dolaze lampe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 53
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ajd kada budes ovo radio , napravi odvojeno napajanje za 7220PB( digitalni filter) i odvoj ga od sve ostale digitalije ( 7310 i 1541 , onaj prvi ne znam da li sam dobro broj naveo a nije ni bitno) .Ovaj cip po nekim informacijama izuzetno prlja napajanje a na njega je nakaceno i sve ostalo.Jos bolje je ako bi ga izvukao iz CD-a ( ali onda moras da ides na NOS verziju)Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam i Rotela RCD855 koji fabricki svira dobro ali mi je sa onim Black Gate F mnogo basa a malo manje otvoren visoki ali je u kompletu prijatan ton. Njega sam planirao sa odvojenim napajanjima, Muse KZ i sa Ivette iza Dac-a. Conductive polimer vec ceka u fioci za digitalu. Bilo je razgovora sa Zenom uraditi lampizaciju sa malim izmenama na otporu za I/V konverziju ali o tom potom.U svakom slucaju poslusacu savet i odvojiti napajanje u Philipsu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam i Rotela RCD855 koji fabricki svira dobro ali mi je sa onim Black Gate F mnogo basa a malo manje otvoren visoki ali je u kompletu prijatan ton. Njega sam planirao sa odvojenim napajanjima, Muse KZ i sa Ivette iza Dac-a. Conductive polimer vec ceka u fioci za digitalu. Bilo je razgovora sa Zenom uraditi lampizaciju sa malim izmenama na otporu za I/V konverziju ali o tom potom.U svakom slucaju poslusacu savet i odvojiti napajanje u Philipsu.

Jesi li mozda zainteresovan da proba
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nervozan sam ;nisam kupio nijednog filipsa evo vec 5 dana :rofl:

A bogme... i meni samo neki Marantzi i Grundigi dolaze... Mada... Ima tu nekih Filipsa na turneji po okolini (jes nisu cedeji, i nisu za cedeje...)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, (al ozbiljno)Jel ima neko da oce da pozajmi na par dana pfilipfsa al da je nako malo bolji, mal da ubijem monotoniju ?Potencijalni sam kupac ... :rofl: EDIT : izvinjavajem se na offtopicharenju...

a da pogledis malo u nasim oglasima sta ima od pfilipfsa ....... lenstino nijedna :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, (al ozbiljno)Jel ima neko da oce da pozajmi na par dana pfilipfsa al da je nako malo bolji, mal da ubijem monotoniju ?Potencijalni sam kupac ... :rofl: EDIT : izvinjavajem se na offtopicharenju...

Biraj ...PHILIPS CD104 2 x TDA1540P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...trolujemo coveku temu...al nema veze :rofl: Ne bih da zvuci mal budjavo, ali ovaj moj sony fino svira tako da kontam da bi eventualno cd-630 dosao u obzir (nisam cuo ni jedan philips do sad) ???

Ako ces da ga modifikujes OK , a cisto fabricki - zaboravi. Najjeftiniji Philips CD/SACD (76 3 mislim) plejer s pocetka 21 veka je pojam muzikalnosti i dobre svirke za njega...........
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Nakon uspesno zavrsenog tweaka na cd931 krenuo sam na cd820. Za one koji ne znaju, radi seo Philipsovom cd-u sa CDM4/19 transportom i TDA1541A dac-om. Zvuk pre podifikacije prazan tako reci tranzistorski. Prvi zahvat je bio menjanje izlaznih kondova sa Nichicon bipolarcima i napajanje OP-a sa Silmic2 i zamena op-a. Rezultat nikakav, ni blizu napretka kao kod ostalih cd-ova. zvuk i dalje bez ijednog prirodnog zvuka da ne kazem ponovo tranzistorski.Sledeci korak je zamena mreznih elektrolita za Panasonic FC vece vrednosti, zamena ispravljackih dioda sa brzim philipsovim BYV95C. Elektroliti iz stabilizatora stavljeni Silmic 2 u analognom delu a Panasonic FM u ostatku. Blokovi od 100nF na DAC-u skinuti istavljeni Philips plavi MKT od 330nF i od 680nF na MSB DAC-a. Zvuk nakon ovih izmena je sledeci: cd dobio dubinu, izgubio tranzistorski zvuk a;i je srednje i visokotonsko podrucje i dalje metalno.Sledeci korak je bio zamena elektrolita od 33uF kod SAA7220 i TDA1541 sa Nipon chemicon PSE 470uF/6,3V a na VDD1 i VDD2 nagativne napone DAC-a stavljeni Muse kZ i Panasonic FC. Digitalija nestala, klavir prijatan ali zrnatost visokog tolika da nema price ni o osrednejm sistemu a ne nekom kvalitetnijem. sledeci korak ce mi biti dovodjenje posebnog napajanja za DAC i digitalni filter pa da cujem napredak. Malo ce sacekati dok se kondovi ne usviraju jer je sve novo pa cu nastaviti sa radovima.Utisak koji sam vec ranije rekao je da jos nisam cuo TDA1541 da svira na nijednom cd-u. Superfi nece da mi donese Ayu na probu da imam neku referencu za poredjenje. Cinjenica da se svi ostali dacovi mnogo lakse naprave da sviraju nego 1541. Cak i Technicsom Mash moze mnogo bolje da svira od dobijenog rezultata sa Philipsom cd820 a da ne kazem da je uradjeni cd931 3 klase ispred.Cilj mi je napraviti cd plejer da svira bez drasticnih izmena na njemu. Kada ga dovedem u stanje da mu je zvuk bolji od do sada modifikovanih stavicu mu diskretnu IV konverziju i tek kad budem zadovoljan sa rezultatom preci na lampe. Ponavljam: lampe su E88CC Telefunken, izlazni kondovi Audyn-Cap Plus 2,2uF, kondovi oko lampi papiri u ulju.Na osnovu dosadasnjih rezultata moji steceni utisci su da lampiziran cd bez sredjivanja ostatka sistema ne moze da svira kako ga neki upisuju kao sam vrh. Ako mu uvedete u lampu prljavstinu ne mozete je tamo skinuti. Mozda lampa odradi posao filtera pa se izgubi digitalija ali tonalitet instrumenata ne moze nadoknaditi ako ga nema na ulazu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da su svi dacovi dobri za dobar zvuk. Okruzenje mu daje karakter. Dosad sam se uglavnom igrao sa TDA, SAA, MN. PCM i AD jos nisam dirao. Kvaka je sto sam se zalepio za CDM4/19 transport a sa njima ne idu drugi dac-ovi. Kad doteram CD820 do kraja preci cu na nesto od PCM-a i AD.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...