Jump to content

SemiSouth power Jfets .......... FW J2


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 1.1k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

bolje da je nikad ne nadjes Postavljena slika

Ko traži, taj i nađe. (mislim, to je samo poslovica, narodna, komada jedan...) :buehehe:

(ne znam jel' važi za Zenovu bolu, al' za cirozu sigurno)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo kako ga je Baltazar okrenuo :buehehe:(epilog Baltazarovog svracanja u Bac je taj da cu bajzad morati da sredimsebi neki amp)

E baš je leeepa. Ja ću u Photoshop-u da uradim neki ulje na platnu filter i da je okačim na zid.Jedino što će autori morati da mi se potpišu na sliku.

post-21-005432300 1276343485_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj da smanjujes - otprilike si u optimalnom delu odnosa izmedju duzine veza i preterane bliskosti komponenata, dakle taman :)Nema zamerki samo ko sta vise voli - ja na primer volim da mi je stampa uska i uzduzno pruzena uz hladnjak (kao u FirstWatt ampovima) - manje mesta zauzme (jer iznad i ispod stampe ne volim da trpam druge stvari) i kutija bude kompaktnija...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala kolezi ....... za smanjenje sam se zekioja volem da gi turim na odstojnike paralelno na hladnjak - kao na Babelima za Hifisha i Davoraonda mi je upad zica i svega najelegantniji gledacu samo jos orijentaciju potova da napravim - da uzmem one sa bocni srafsi i onda da gi vrcujem odgori , uzimajuci u obzir vertikalnu poziciju plocice , sa input stranom gore

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

........

gledacu samo jos orijentaciju potova da napravim - da uzmem one sa bocni srafsi i onda da gi vrcujem odgori , uzimajuci u obzir vertikalnu poziciju plocice , sa input stranom gore

zahvaljujem kolezi Sipiju za asocijativnost Postavljena slika

post-2-088705200 1276528263_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vidi se na pocetku teme - ima se komplet velki' i ima se komplet mali' SJEPovakomplet mali ce bude neki choke amp , a komplet veliki ce bude proper big amp - najverovatnije Bbaelfish J2jos samo da nabavim par malcice ofucanih Papinih original hladnjaka :) , pa da pravim original Babelfish kuteju :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

stop nema vise - gotov nacrt plociceeve ga zadnja iteracija za koji dan se narucuje mala kolicina ;da li je neko zainteresovan za koji komad - znajuci cene izlaznih jfeta ?one off prilika da se ukljucite u nesto kao GB - cena bi bila oko 500-tinak din/kom .mislim - meni svejedno - ja placam svejedno svoju vec narucenu kolicinu i ne prolazim jeftinije kako god se okrenevodovi 50-ak mikrona , plavi stop lak , beli overlay

post-2-038266100 1277569028_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja imam primedbu. Ruzne su ti te led diode tako svakako izokrenute. kad treba da ih lemis moras stalno da mislis kako si koju okrenuo. Lakse je ako okrenes sve sa zarezom gore i ne produzujes vodove. Jel neko primetio da Nelson na svojim stampama sve kondove okrece na istu stranu. Tako se jednim pogledom proveri da li je sve dobro montirano.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja imam primedbu. Ruzne su ti te led diode tako svakako izokrenute. kad treba da ih lemis moras stalno da mislis kako si koju okrenuo. Lakse je ako okrenes sve sa zarezom gore i ne produzujes vodove. Jel neko primetio da Nelson na svojim stampama sve kondove okrece na istu stranu. Tako se jednim pogledom proveri da li je sve dobro montirano.

Е кад би он знао то да уради!  :crazyrocker:.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja imam primedbu. Ruzne su ti te led diode tako svakako izokrenute. kad treba da ih lemis moras stalno da mislis kako si koju okrenuo. Lakse je ako okrenes sve sa zarezom gore i ne produzujes vodove. Jel neko primetio da Nelson na svojim stampama sve kondove okrece na istu stranu. Tako se jednim pogledom proveri da li je sve dobro montirano.

nemas ti pojma - ovako se dobija difuzno svetlo i bolji zvuk :buehehe::cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zen Mod,

Thanks for your work on this. From your previous post #342, looks like you are complete.

Doing a few circuit boards, assuming looking for some people to jump in.

Let me know next move. :aikido:

I'll make small batch of pcbs very soon , and I can toss few to regular lurkers ;

after that , I will not sell them to anyone , at least 'till someone on big Diya do the same - with Papa's blessing .

off course - you're one of lurkers ..... so we can arrange something , soon .

I'm interested in sort of gifts exchange ..... :Viannen_loungelizard: - maybe I can ask you for one set of SemiSouths (100's) for sp300b/spavleski

we can proceed with details via e-mail ; you can think a little what else I can send , to cover price difference of Semisouths

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I'll make small batch of pcbs very soon , and I can toss few to regular lurkers ;

after that , I will not sell them to anyone , at least 'till someone on big Diya do the same - with Papa's blessing .

off course - you're one of lurkers ..... so we can arrange something , soon .

I'm interested in sort of gifts exchange ..... :Viannen_loungelizard: - maybe I can ask you for one set of SemiSouths (100's) for sp300b/spavleski

we can proceed with details via e-mail ; you can think a little what else I can send , to cover price difference of Semisouths

Cool.

I can send a few sets over as needed. Nobody needs to go without.

I can also send over 2 - R085 Depletion type as gift to might ZM, if you wish to expand your big/little donut concept with them. :to_become_senile:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cool.I can send a few sets over as needed. Nobody needs to go without....

cool , too :Viannen_loungelizard:we'll arrange something

.......I can also send over 2 - R085 Depletion type as gift to might ZM, if you wish to expand your big/little donut concept with them. :to_become_senile:

no - there is no need for that ; I'll leave that to you - to try R085's in Donut ;in fact - you can toss in any of Semisouths ( both depletion and enhanced type) and also plain IRFP mosfet , because biasing is with CCS in tail
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

If you guys are about to go for a group buy, count me in.V

wakoo Serb :air_kiss:you can already buy them from Tea-Bag or Zhoufang , whatever suits/please you if you mean on Semisouth Jfets
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...