Jump to content

APEX i Kelvin Labs


faber

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 69
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pa za trafo je pitanje koliko ce moci da se koristi ponovo (u drugim projektima) - ipak svaki ima svoj napon.Sto se komponenata tice, to jeste :good2:.Onda je mozda najjednostavnije da dovrsavam JLH :connie_nutzo:.

Kao da unapred planiras neuspeh, vec brines sta ces sa trafom?Pozdrav
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slike gotovih uredjaja su samo ilustracija, da daju ideju kako spakovati DIY uredjaj.

Наравно. Ја сам хтео да се хвалим како знам одакле су слике, а испало је да сам тужибаба (Учитељице, овај преписује), што ми није била намера.

Мени је драго када видим да неко нешто ради, а још ми је драже када то ради како треба. Пратио сам те и на великом фифи форуму. Само напред.Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Наравно. Ја сам хтео да се хвалим како знам одакле су слике, а испало је да сам тужибаба (Учитељице, овај преписује), што ми није била намера.

Мени је драго када видим да неко нешто ради, а још ми је драже када то ради како треба. Пратио сам те и на великом фифи форуму. Само напред.Postavljena slika

Hvala na podrsci, ja sam tamo pisao da delim neke projekte da ljudi iskoriste interesantne delove ili dobiju ideje za svoje projekte. Najcesci komentar u Srbiji na neciji rad je: "Nista to ne valja, ja bi to uradio pet puta bolje". Ja se ni sa kim ni u cemu ne takmicim, volim da vidim svaciji rad, uvek moze da se sazna nesto novo cak i iz losih projekata. Problem kod pojacala je sto predstavljaju statusni simbol, bilo za vlasnike ili konstruktore, nikom nisu interesantne zastite, VU metri...

Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Apex bez ljutnje, podsecate me na nekog ko je naucio da cita i pise pa tvrdi da ce napisati knjigu sa postojanijim slovima nego sto imaju cuveni pisci. A sta je napisanu u sadrzaju i da li ima neku misaonu vrednost nije uopste bitno.Mozete iskopirati gomile pojacala i njihove plocice ali to jos uvek ne znaci da ce raditi kako treba. Na ovom forumu ima clanova koji i znanje i praksu drze u malom prstu i predlazem da se ukljucite u teme konstrukciono jer cete mnogo vise nauciti. Sto se tice projekata koje prodajete, mislim da nece nikom na ovom forumu praviti konkurenciju jer su diy proizvodi uradjeni ovde, (proizvod svih ucesnika u temama sa izvodjenjem pravih zakljucaka), daleko ispred Vasih radova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Apex bez ljutnje, podsecate me na nekog ko je naucio da cita i pise pa tvrdi da ce napisati knjigu sa postojanijim slovima nego sto imaju cuveni pisci. A sta je napisanu u sadrzaju i da li ima neku misaonu vrednost nije uopste bitno.Mozete iskopirati gomile pojacala i njihove plocice ali to jos uvek ne znaci da ce raditi kako treba. Na ovom forumu ima clanova koji i znanje i praksu drze u malom prstu i predlazem da se ukljucite u teme konstrukciono jer cete mnogo vise nauciti. Sto se tice projekata koje prodajete, mislim da nece nikom na ovom forumu praviti konkurenciju jer su diy proizvodi uradjeni ovde, (proizvod svih ucesnika u temama sa izvodjenjem pravih zakljucaka), daleko ispred Vasih radova.

Nisam ni ja bas pocetnik, 35 godina rada oko 1600 uredjaja kopija i originala i uglavnom rade po diskotekama i kaficima. Zasto mislite da su vase kopije hirage, A5, F3, F5... ispred mojih kopija?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajde ajde. Ostavite čoveka na miru. Nije ovo trgovinski forum pa da se plašite neke "konkurencije"... Ili možda... ??? Ovo je DIY forum (bar mislim da je). Ako imate nešto da mu kažete oko dizajna, izvolite. Nije red popljuvati čoveka. Ako vidite da nešto ne štima na njegovim pločicama, recite mu. Ne sad kao "mislim da treba da se uključiš u diskusije.... bla bla". Argumentujte tvrdnje da ne ispadne da ga napušavate iz čiste zavisti. Meni (objektivno jer ne znam nikog od učesnika) barem tako izgleda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam ni ja bas pocetnik, 35 godina rada oko 1600 uredjaja kopija i originala i uglavnom rade po diskotekama i kaficima. Zasto mislite da su vase kopije hirage, A5, F3, F5... ispred mojih kopija?

Ako imate 44 godine, kako je moguće da radite nešto već 35 godina ???
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ijNisam ni ja bas pocetnik, 35 godina rada oko 1600 uredjaja kopija i originala i uglavnom rade po diskotekama i kaficima. Zasto mislite da su vase kopije hirage, A5, F3, F5... ispred mojih kopija?

I pisari ceo zivot prepisuju knjige a samo poneki od njih nesto i nauci da moze posle toga da napise nesto vredno. Ozvucenja za kafice i Hifi su dva razlicita sveta. Svaka cast za produkciju. Po statistici izbacivali ste jedan uredjaj nedeljno.Sto se tice mojih kopija ja se ne dicim njima. To su ipak tudji proizvodi a ja sam ih samo optimizovao da zvuce kako ja mislim ad je bolje. Ja mogu da se pohvalim da razvijam svoje uredjaje vec 15 godina i da rade pouzdano i bez kvarovaZvuchniak, da pokazem dobru volju pisem odgovor u temi za GC
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mile, drago mi je sto je na forumu jos jedan iskusan (samo)graditelj i elektronicar. Pretpostavljam da si uocio da su na ovom forumu u najvecoj meri prisutni ljudi koje interesuju amp-ovi manje snage a veceg kvaliteta (kucni hi-fi) kao i odgovarajuci preamp-ovi. Necu da te ucim kako da prezentujes svoj rad ali mislim da sto vise podataka pruzis (sema, stampa, fotke, analiza - elektronska i zvucna) cenim da ce utoliko tvoji uredjaji biti prihvaceniji. Za poredjenje je lako - postoji F5 koji je odlican amp a lako ga je napraviti, te nema smisla objavljivati nista sto svira losije od F5.Dakle, jos jednom dobro dosao - nadam se da ce ti se svideti ovde.Pozdrav :connie_nutzo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I pisari ceo zivot prepisuju knjige a samo poneki od njih nesto i nauci da moze posle toga da napise nesto vredno. Ozvucenja za kafice i Hifi su dva razlicita sveta. Svaka cast za produkciju. Po statistici izbacivali ste jedan uredjaj nedeljno.Sto se tice mojih kopija ja se ne dicim njima. To su ipak tudji proizvodi a ja sam ih samo optimizovao da zvuce kako ja mislim ad je bolje. Ja mogu da se pohvalim da razvijam svoje uredjaje vec 15 godina i da rade pouzdano i bez kvarovaZvuchniak, da pokazem dobru volju pisem odgovor u temi za GC

Moje kopije se toliko razlikuju od originala da niko ne bi ni prepoznao da ja ne kazem po uzoru na koji uredjaj sam radio, samo sto ja to ne zovem "optimizovao", uz to sam razvijao i svoje uredjaje. Radio sam naravno i Hi-Fi uredjaje, ali je potraznja za PA veca, radio sam i dva uredjaja dnevno kad je letnja sezona u Crnoj Gori, doduse ne radim sam. Svi radimo uredjaje da rade pouzdano i bez kvarova, ali pitanje je i po kojoj ceni, kojim uslovima i koliko sati dnevno na kojoj snazi. Boriti se sa konkurencijom iz Kine nije nista lakse od High-Enda.Pozdrav
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mile, drago mi je sto je na forumu jos jedan iskusan (samo)graditelj i elektronicar. Pretpostavljam da si uocio da su na ovom forumu u najvecoj meri prisutni ljudi koje interesuju amp-ovi manje snage a veceg kvaliteta (kucni hi-fi) kao i odgovarajuci preamp-ovi. Necu da te ucim kako da prezentujes svoj rad ali mislim da sto vise podataka pruzis (sema, stampa, fotke, analiza - elektronska i zvucna) cenim da ce utoliko tvoji uredjaji biti prihvaceniji. Za poredjenje je lako - postoji F5 koji je odlican amp a lako ga je napraviti, te nema smisla objavljivati nista sto svira losije od F5.Dakle, jos jednom dobro dosao - nadam se da ce ti se svideti ovde.Pozdrav :connie_nutzo:

Hvala na dobrodoslici, tek sad sam primetio da ovde nisu odvojeni Pass projekti. Ima raznih audiofila, ne vole svi A klasu, sta reci nekom ko tvrdi da njegov polovni Sony od 50e zvuci bolje nego F5, ili samograditelju koji to isto tvrdi za svoju kopiju Ei HSR140?Pozdrav
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...