Jump to content

BF_862


Sipi

Preporučeni Komentari

Stigli konacno ! :rofl: Nacitao sam se o njima na diyaudio.com (Scott Wurcer i EUVL su bili odusevljeni) a i datasheet veli da je extra zverka u pitanju pa iskoristih priliku (boravak drugara u Chikago-u) da nabavim jednu kesicu (500 kom.)Igram se njima vec par dana, merio sam Idss na 50-ak komada (svi su u 12-14 mA), testirao ih na disipaciju (do 200 mW se prstima ne moze osetiti da se zagrevaju), varijaciju Id u zavisnosti od Uds u CCS spoju (od 1mA do Idss pri promeni Uds od 2-20V Id je vrlo stabilna).Slusno sam ih probao (radi poredjenja sa 2SK170BL i V) samo u B1 bufferu i kaskodiranom dif. paru (nesto nalik na Zenov Pumpkin) pri strujama bliskim Idss i rekao bih da svira bolje od 2SK170 ali se razlika najvise oseti na bas dobro snimljenom materijalu (napr. Anthony Wilson Nonet - Power of Nine, Groove Note, GRV1035-3), dakle nijanse su u pitanju, pre svega jos manje grain-a i bolji tranzijenti.Fora je sto BF862 ima duplo vecu transkonduktansu a samo trecinu parazitnog kapaciteta u odnosu na 2SK170 a priblizno jednako nizak sum. Limiti su: Pd (ne bih isao preko 200-220 mW, sto je otprilike Idss x 15V) i Uds max. (20V) sto u praksi znaci da za vece napone napajanja treba koristiti kaskodiranje.Sve u svemu, meni svidja :cheers: na slici: merenje Idss BF862 na Uds=10V

post-20-1244231111_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 75
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ide li u par sta adekvatno? (Neki P)

Ne da ja znam, al' ako nabavim 2SJ74V (ili dva BL) probacu kako rade zajednoMada mi bog-zna-kako i ne treba komplement - nijedna cevka nema P komplement pa sviraju :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne da ja znam, al' ako nabavim 2SJ74V (ili dva BL) probacu kako rade zajednoMada mi bog-zna-kako i ne treba komplement - nijedna cevka nema P komplement pa sviraju :rofl:

o's raskustravas kolicinu ?mislim - sta ce ti 500 komada ..... samo es ih podeliti 3 po 3 :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mada mi bog-zna-kako i ne treba komplement - nijedna cevka nema P komplement pa sviraju :rofl:

A i to sto velis... A sto ga onda jado ne nacini preampa sa sve cetiri N kanalna...? (Gotcha!)Guess because then you need single rail PSU an then you need coupling capacitors and half of supply voltage before the output capacitor and then, you get an old school design that sounds the same as it did when the three top audio companies were ITT Schaub-Lorenz, Saba and Stereo... :rofl::):cheers::)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

o's raskustravas kolicinu ?mislim - sta ce ti 500 komada ..... samo es ih podeliti 3 po 3 :cheers:

Ma 'ocu, samo cekam guju da napravi male adapter/plocice - SOT-23 na TO-92, lakse je tako; kad bude gotovo javicu ti...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A i to sto velis... A sto ga onda jado ne nacini preampa sa sve cetiri N kanalna...? (Gotcha!)Guess because then you need single rail PSU an then you need coupling capacitors and half of supply voltage before the output capacitor and then, you get an old school design that sounds the same as it did when the three top audio companies were ITT Schaub-Lorenz, Saba and Stereo... :rofl::rofl::cheers::)

Pa nisam ja ispuc'o sve sto imam u rukavu (podrumu) - i nije sa 4 komada :) A to sto pises engleski - moz da bidne, ne mora da znaci... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aujebote.e, da nisam natrcao na ovu temu ne bi ni znao. hm. :cheers::rofl:

Hmph... to se desi prasicima... "da nisam natrcao na noz, neb' ni znao da ovi vole prasece..."Nego, nesto si onomad rekao za plocice uz one sijalice... jel to stoji il' se boji?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...