Jump to content

Wild Burro Onken


Pchelac

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 110
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

daj sve podatke pa cemo uraditi na MJK

Yeiiiihhhaaaa! (Stone, znam ja da Zenka ima dobru volju, ali nema vremena..., ali ipak - yeeeehhaahhhaaaaa!) Evo: H=88,2 cm B=25,8 Tg=37,5 T2=17,8 Vb=81,9 l T1=8,9 Xs=75,3 do 68,1 Xt=70,8 Dv=8,5 Lv=12,5 Re 5.7 ohms Moram da nacrtam svoju skicu konstrukcije, ova na mh-audio je u png formatu i ne uspeva mi da je Fs 49.959Hz preformatiram i smanjim...'bi gaSd 22.966BL 5.471Qms 2.798Qes .548Qts .458Spl 94.6Vas 82.914LMms 9.167g
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bice veceras ili sutra

[/quote

E, moram da stvorim tih 25$ za MJK... prava stvar bi bila da mogu da uradim nekoliko itaracija ovog tqwt-a sa malim promenama parametara i da vidim kako se to odrazava na FR i na impedasu i da odaberem najbolje (za mene )... :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Zene, to bi mu doslo ovako nekako,ako sam dobro shvatio:Nego, da ne bude malo boomy , ide ravno do 50Hz, a moja roomy je i inace malo boomy...Valjda nesto moze da se uradi i sa dampingom (iznutra)...ili cu da izdampiram i sebe i zenicu flaykom Chileanca - CabernetShiraz ...pa ima da svira ko bog...PS. Treba li ti jos ona ploca za Shigaclone...Eh da... :clap::respect:

post-46-006662000 1278209032_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pise ti na slikici koliko je racunjato dampingamalo goooogla i promeni libre u grame i kubne stope u litrene treba mi ploca za shiga ...... a ionako ne bih tebe gnjavio , nego bih lepio dva -4-6 moderna biber crepa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne valja,bre, sa crepom,mekan je, nisu ovi iz 47Lab uzeli tek tako Shigaraki kameninu tvrdo pecenu na oko 1350 C, ja bih mogao da izvucem 1260 C,i sa dobrim izborom gline dobili bi isto tvrdo sinterovanu plocu ... Sa neverovatnim poboljsanjem zvuka,stvar je u vecoj krutosti i visoj rezonantnoj frekvenciji... Dusu dalo za odeljak "Najvece prevare u audiu..." :buehehe: , a inaci nije mi to neka gnjavaza, razvaljam plocu i pustim je da se lagano susi 3 nedelje... Pa ja sam odavno predlagao da ti to uradim, u znak postovanja prema liku i delu, al' covek nece... :cheers: , nego, jel ima neko drugi zainteresovan sa Shiga - klonom,Chakija ili ko drugi...nesto sam raspolozan da to odradim dzabe, experimenta radi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Machinori je na redu za crepove i keramike raskukao se :buehehe: na PM da li znam ima li ko boombox na prodaju , a ja mudro zakljucih da ja moj nikad necu napravitipomeram paznju kao sto bumbar s cveta na cvet ........ :sarcastic_hand:previse cd-playera imam da bih i shigaclone pravio eto - ako Machinori procita , i ako se imalo lika i dela prelilo na njega :buehehe: , odradite xperamenat

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Machinori je na redu za crepove i keramike raskukao se :buehehe: na PM da li znam ima li ko boombox na prodaju , a ja mudro zakljucih da ja moj nikad necu napravitipomeram paznju kao sto bumbar s cveta na cvet ........ :sarcastic_hand:previse cd-playera imam da bih i shigaclone pravio eto - ako Machinori procita , i ako se imalo lika i dela prelilo na njega :buehehe: , odradite xperamenat

OOOOOOOOOOOK! Javicu se njemu... :pioneer:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nemoj - neka se on javi tebi :Viannen_loungelizard:

???...Pa mi i nemamo ovde temu Shigaclone, ostala na hifi...bilo bi mi gust da odradim nesto u diyaudio , pa makar i kao deo tudjeg projekta, dok zavrsim ova njakala...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislim da u rutini nema tog podatka ;

variras varijable i gledas sta dobijas - freq odziv , impuls , fazu ...... itd

meni dosta

:to_become_senile: nisam toliko napredan... Pokusacu da se sretnem sa Pchelac i Besty-jom

PozdraV

@ Pchelac

Koliki je otvor za ugradnju Betsy... u mm ili cm.

Ja sam razumeo 18,7cm. Da li je toliko? Mozes li da izmeris?

PozdraV

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ciao Vladac, izmericu BetsyK veceras i napisacu ovde... Inace, Fr(tuning)=49,9Hz, a F3(-3dB)=33,6Hz za onu prvu kutiju ,jednom prelomljeni tqwt, sa calculatora mh-audio ...Tamo,na zalost ,nema simulacije FK-ke , ali je bar dzabe i mozes da se igras do mile volje sa Fr, i sa jos par varijabli, odnosom pocetne i krajnje povrsine tunela i membrane samog zvucnika, Waf je znatno boji (niza kutija), mada priznajem da bih radije ravni tqwt nego prelomljeni...Ocekivao sam da ce ovaj MJKov ML-TQWT biti jos vislji, a ovih 120cm mi deluje ipak prihvatljivo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo kod proizvodjaca, rupa za zvucnik treba da je 7 3/8", daklem izmnozi sedam i tri osmine sa inchima...jos ima savet da se shrafovi BLAGO pritegnu, kaze P Janda , bolje zvuci tako... to bar nije tesko probati... a ja cu probati da napravim jedan cudan i sasav aranzman da probam BetsyK ovijeh dana, nek se usvirava dok stigne kutija, pa koga bude zanimalo nek svrati na pivce...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...