Jump to content

membrane za zvučnike


Daudio

Preporučeni Komentari

..мембране за звучнике 8',папирне,кевларске,титанијумске или какве год само да су пристојне.Или ако неко зна поступак израде

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 14
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Ja sam radio 12" kompozitne Rohacell laminiran sa kevlarom i glass fiberom . Potreban ti je alat koji moze da izdrzi temparaturu oko 200 250 C sto je glavni kvek jer je izrada alata skupa .Procedura je relativno jednostavna samo moras da znas namenu . Nije isto da li je za bas , midbass , fullrange....

Malo iskustva za rad sa epoxy smolama ne bi bilo na odmet .

Na slici je moja membrana tacnije zvucnik na kome je membrana kevlar-rohacell- glassfiber.

http://www.diyaudio.rs/topic/195-building-a-field-coil-fr-driver/page__view__findpost__p__18802

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..мембране за звучнике 8',папирне,кевларске,титанијумске или какве год само да су пристојне.Или ако неко зна поступак израде

Хоћеш број мог другара који се бакће са звучницима, можда и има неке за тебе?дискО_Сту
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Хоћеш број мог другара који се бакће са звучницима, можда и има неке за тебе?дискО_Сту

Јес' па да морам после да ти "Га" држим. :buehehe: Не требају ми звучници,само мембране.Звучнике имам само се неко поиграо невешто (дрвофиксом или нечим сличним )са мембранама, па сада Ја хоћу да се изиграм док не проври вода.А ако си вољан да ми уступиш број твог другара знаш како то можеш да урадиш :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Јес' па да морам после да ти "Га" држим. :buehehe: Не требају ми звучници,само мембране.

Еве ти број па га зови:Владимир 011- 3280 164, позови се на мене!Ево јавно можда ће некоме требати!дискО_Сту
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Еве ти број па га зови:Владимир 011- 3280 164, позови се на мене!Ево јавно можда ће некоме требати!дискО_Сту

Da dopunim sa još jednim brojem ; 011/32 88 164 i mob:064 117 35 81 ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
http://www.proelectronic.rs/Нашао мембране на дотичној адреси.Да им не буде реклама,обратите пажњу на следеће:Након стављања артикала у корпу и притиска на поље наручи,дешава се да се корпа ресетује и ви не знате да ли је наруџбеница отишла или не.Следећег дана вам на кућну адресу долази пошиљка, а да вас нико није обавестио да је примио вашу поруџбину, а далеко од тога да је послао то што сте тражили.Ни телефоном,ни маилом.Обратите им се на контакт адресу и они не нађу за сходно да вам одговоре.Наручено се враћа и сва срећа да вас људи из доставе назову и ви их замолите уз извињење да нисте очекивали пошиљку да вам тражено доставе сутрадан.Мени то личи на краву и кофу са млеком.Иако су експедитивни,шта вреди кад ако оде поруџбина више нема исправки нити даљег контакта са њима и оставите неког на прагу да дочека курираза чији долазак морате погледати у шољу од кафе.Узгред цена мембрана је ситница 240 рсд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači da ukoliko bi nekom trebala neka ekstra meka vešanja za 15" zvučnike, mogao bi da zamoli neke od naših cenjenih forumaša koji žive u tom kraju da navrate do radnje. Onda bi ih još mogao zamoliti i, d'izvinete da ih opipaju, mislim vešanja, koje je najmekše i kupe dve membrane sa takvim vešanjima. Potom bi ti isti mogli tom nekome, kome trebaju takva vešanja ako mu uopšte trebaju :drinks: da pošalju ista uuuuu, pa recimo eto možda u Bač. A onda bi taj neko kome su potrebna takva vešanja sa malo acetona mogao da reši jedan veći problem. Sve to za 2500 do 3000 dinara, za par je smešno.Eto, sreća samo što nikome ne trebaju neka ekstra mekana vešanja za 15" zvučnike pa se ne mora prolaziti kroz svu tu muku :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Eto, sreća samo što nikome ne trebaju neka ekstra mekana vešanja za 15" zvučnike pa se ne mora prolaziti kroz svu tu muku :connie_nutzo:

Kako ne treba, i ja bik extra mekanu vesalicu, 2 komata odjedared! Al' da se jos malo podgreva molicu ... :umnik2::buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako smo kojim slučajem zaboravili, postoji i gosn Vladimir...http://www.diyaudio.rs/topic/333-gdekod-koga-nabaviti-vesanja-za-15-ice/Ja sam ga zvao i čovek je maksimalno korektan i sa cenom i sa ponudom. Definitivno treba pozvati i njega.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...