Jump to content

kako proracunati SSR?


stefaca

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 74
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

@stefaca

ili ce ti zakomplikovati , ili ce ti pomoci - skini moj Cook Book za Pumpkin i procitaj - imas sitna crevca o regu

ili trazi na big diya moje postove za Shiny - tamo sam pisao jedan kilometarski opis za greenhorne

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mnogo je tek ono slozen proces za mene. mnogo tu komponenti ima i objasnjenja. ja sam prostak covek :blush:PS.nego da se ja vratim racunici. gde se uopste u obzir uzima onaj ulazni napon iz greca? ja sam mislio da se i to racuna pri matematici mojoj. ispada da nema veze koliko je taj napon nigde

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... ispada da nema veze koliko je taj napon nigde

Pa ti onda stavi 220V~ direktno ako nema veze.Uozbilji se Aco i potrudi se malo, nemoj da te hranimo na kasicicu.Ulazni napon i u serijski i u paralelni regulator mora da bude nesto veci od regulisanog (izlaznog) napona. U ovom slucaju bar za pad napona na CCS-u (bar 4V).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mnogo je tek ono slozen proces za mene. mnogo tu komponenti ima i objasnjenja. ja sam prostak covek :blush:

PS.

nego da se ja vratim racunici. gde se uopste u obzir uzima onaj ulazni napon iz greca? ja sam mislio da se i to racuna pri matematici mojoj. ispada da nema veze koliko je taj napon nigde

ili trazi na big diya moje postove za Shiny - tamo sam pisao jedan kilometarski opis za greenhorne

dobio si dva izbora ; to sto si rekao mozda vazi za Shunty , ali od Shiny-ja ne moze jednostavnije
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne kazem ja da zelim da mi samo neko sracuna i ja to uzmem kao gotovo ali ja ne znam te sitne cake. recimo ono K sto je viktor rekao da je 1.2-2 ja recimo nemam pojma. zatim, pad napona na CCS je oko 4V a ja to isto recimo nemam pojma. citam ali imam toliko nepoznatih stvari koje moram da naucim da bih uopste moga da skapiram zasto je to nesto bas tako kako vi kazete.zato sam i zapeo da naucim ali tesko mi ide :blush:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zato sto ne slusas , i hoces sve odjednom ;elektronika se uci po blokovima , pa onda te blokove posle sklapas i proucavas interakcije ........ja sam do 25. citao normalske knjige svih vrsta kao nezdrav , a tu i tamo naletao na neku semu koja me interesovala ;od 25. na ovamo umesto citanja - ja gledam seme ...... i podjednako uzivam i zena mi je vec navikla da me zatekne kako se smejem dok proucavam neku semu ....... a prvih nekoliko puta joj bilo cudno svede se na to da procitam godisnje 20-ak knjiga koje nisu elektronicarske

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

idem da trazim knjige za elektroniku pa da si citam. vise ne znam gde se nalazim. ucim za ispit, jurimo za majku posto je u bolnici jos uvek, o glupom programiranju za jos gluplji ispit mi je glava kao zvono. napravicemo pauzu dok mi se u glavi elektroni stabilizuju pa kad se to desi stabilisacemo i napon regulatora :blush:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Proritize, my friend. Majka first, ispit second, struju ostavi za vreme kada ti glava bude na raspolaganju. Veliki pozdrav za majku i puno positive energy šaljem za nju... Za ispit me baš briga, to je tvoj pos'o... Struje što se tiče: the answer, my friend, is blowing with the wind... Vidiš mene, ja se ni ne upuštam, za sada, u to, jer, znam, neće na dobro da ispadne... Samo čitam, gledam, polako, mlad sam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 i zena mi je vec navikla da me zatekne kako se smejem dok proucavam neku semu ....... a prvih nekoliko puta joj bilo cudno

Јадна жена, Ја јој се дивим, питам се само како је издржала толико  :blush:

Tebi zena bese psiholog?  :(   :)

Психиоаналитичар за болести зависности од електронике;).

pratim ....

Лично  пре бих пратио неку Свастику   :).дискО_Сту
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... Vidiš mene, ja se ni ne upuštam, za sada, u to, jer, znam, neće na dobro da ispadne... Samo čitam, gledam, polako, mlad sam...

Tako je Zile, polako, temeljno, studiozno - ne k'o ova omladina, sve bi navrat-nanos, pa posle bude: havajska gitara :(

Јадна жена, Ја јој се дивим, питам се само како је издржала толико :blush: ...

Naprotiv, kad izaberes zanimanje iz ljubavi, pa tu istu ljubav nadjes i u braku, mozes da kazes "volim ono sto radim" u integralnom znacenju ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto se mene tice ne moraju da vracaju nista; neka ga cuvaju za sebe zajedno sa prijavom. nego, krajem meseca jurim jos jedan da dam i nema vise. gotova igrica :confused1: skinuo sam neke citanije da imam za racunicu pa cu kaciti ja postove kao blesav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

da se vratim u zivot malo. imam pitanje oko onog referentnog napona koji se odredjuje LED-icama: koliki taj napon treba da bude? mislim od cega to zavisi? vidim da je ovde 1 LED odnosno ~2V a negde je i po 10 LED-ica ubaceno. zasto? jel to utice na sam kvalitet shunt-a ili samo da shunt poshunti :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd malo da radis .......za pocetak - daj ovde baci u paintu isecen samo deo seme - sam CCS ;da te naucimo sta i kako ;stvari se resavaju postupno , korak po korak ...... a ti skaces k'o leptir s cveta na cvet

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...