Jump to content

SONY cdp-227esD (upgrade)


pile

Preporučeni Komentari

Deda- I/V konverzija sa OP , posle toga filter/gain stepen sa OP , koji ima i trimer za offsetprvi stepen verovatno ima ( a ako nema trebalo bi ) mali CCS za podesenje tacnog naponskog nivoa/struje na DAC izlazuto - koliko vidim na fotkama .

А шема је .........................?

Impuls će možda i dati šemu, da ne bauljamo po mraku, osim ako... ne krene u težak biznis :buehehe:

Ух испаде Ја као да кварим неком посао, пих :tongue10: стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 30
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

А шема је .........................?стоН_Колд

Imaš više godina staža u servisiranju, nego ja godina života :tongue10: Ti si meni trebao da kažeš kako da sredim izlaz TDA1541.Trimovanje DC-a iza DAC-a, 2 x NE5534 (ili neka druga kombinacija) umesto jednog dual NE5532.Imaš xy tema gde se potvrdjuje da je 2 x singl OP mnogo bolje rešenje od 1 x Dual OP. Guranje OP-a u neku klasu...I šta je sad tu novo. Ali je neko trebao da sedne, to nacrta i uradi PCB.Sve bi na gotovo i na poklon, i još da ti pošalju o svom trošku :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Umal da zaboravim, izbačen cond sa izlaza :tongue10: Možda i nema smisla kad iza njega u preampu, ampu, ima condova.Ali ih kod mene nema nigde, tako da nastavljam tradiciju bez conda na putu signala.Komponenta koja ne može da bude dovoljno mirna, leti napolje :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imaš više godina staža u servisiranju, nego ja godina života :tongue10: Ti si meni trebao da kažeš kako da sredim izlaz TDA1541.I šta je sad tu novo. Ali je neko trebao da sedne, to nacrta i uradi PCB.Sve bi na gotovo i na poklon, i još da ti pošalju o svom trošku :buehehe:

Ма какво црно сервисирање, ко још то ради у данашње време!Ако је овај Форум као нека "Комуна" што да не.Ма где Ја да цртам изглед штампе кад сам трапав, а и не умем!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da spakujem i neko pivo, ali mora limenke, staklene će se polupati :tongue10:

Само ти сврати у радњу повише моје куће и кажи да је за мене или ме цимни из радње,па ћу им Ја рећи за мене је без кауције. :buehehe: стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dok smo Pile i ja dogovarali modifikaciju cd-a odluka je bila uraditi cd sa sto manje izmena. takoreci da se pri prodaji vodi kao fabricki uredjaj. Nije se moglo izvuci bez bar jednog dodatnog napajanja a to je u Steinovom slucaju bilo napajanje za SAA7220 koji dosta prlja ostatak elektronike. Dac je dobio filtraciju napajanja preko zavojnica i 14 wimica a analogni deo kao sto je naveo Pile. Cilj je bio i uloziti sto manje para pa ovakva jedna modifikacija izadje finansijski oko 1800 dinara. Kod Pileta je malo skuplja varijanta zbog dodatnog trafoa, skupljeg op-a u izlazu (samo op i trafo us 40evra u Piletovoj varijannti) ako nije vratio 5534. Sem 5534 koristeni su viseobrtni trimeri, 2sk170, kvalitetniji kondovi, 7805, Muse ES i jos par blokica. Ja sam ovakvo resenje primenio na Rotelu bez ostalih izmena i dobitak u zvuku je neverovatan na dinamici, dubini i sirini scene i preciznijim visokim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...