Jump to content

RFT L3711 Love Story...


Okibokis

Preporučeni Komentari

Evo sveze taze iz vremeplova:)Upravo sam stigao s puta i morao sam da postavim slike.To je jedna lepa papirna 16-ica sa srednjetoncem od 12".Kupljeno je sasvim slucajno,a kako to biva kad je slucajno ,drajveri su u novom stanju.Kupio sam ih na nevidjeno,i jos im ne znam karakter zvuka,ali trebalo bi da lici na stare Tesle od 15 incha.Inace srednjetonac je celih 12wati na 8 oma.Ne znam koliko ovaj bas moze da ide visoko,ali cuce se sutra.Ako neko ima predlog za precagu i neku hornicu ili visokotonac,neka kaze slobodno:)

post-1130-0-41484400-1427151562_thumb.jp

post-1130-0-40628500-1427151569_thumb.jp

post-1130-0-48324600-1427151572_thumb.jp

post-1130-0-22921500-1427151578_thumb.jp

post-1130-0-67223200-1427151581_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 17
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

leeepo .... :wink2:

Hvaala,taman ce da legnu u Neskorove kabinete,pa i onaj jedan inc ce da pokrije rupe od RCA.Bas me zanima koliko je to konkretnog basa,ali nema veze strpecu se do sutra.Na ruskim forumima pricaju svasta lepo,ali ja to nista ne verujem,dok ne proverim.Kazu i da je Volga prekopirani neki Cadillac,pa ipak nije.Medjutim odlicno se zabavljam,a to ne moze nista da plati.Kakvu hornu da ukrutim,a da to cucneelegantno?Glupo mi da pravim dvosistemsku kutiju sa 15 incha basom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vermona L - 9106?

Da,uzeo sam je od prvog vlasnika koji ju je licno kupio u prodavnici ,sad cu da posetim one sajtove za mlade vaspitacice,da kupim foru kako da nasaram ove tockove u Funky fazonu:)Ima mesta za sve.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hehe moje šare se obrisale :buehehe:  skoro mi izmakli L 9064 bili u dobrom stanju, čuj izmakli, nisam smeo da ih kupim :crazy:

 

Heh rusi vole sve što je veliko i teško, ti veliki RFT sa livenom korpom teski su ko tenk i  dobar papir, lepo sviri.

Sramota me za onoliki srednjetonac da ga zadrzim,ali mozda daje lep ton.Valjda zbog velicine.Mada sve je u maniru jednog Kenrick sound-a:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo malo da podelim utiske sa vama,posto sam danas isprobao sve ono sto me je zanimalo.Posto 16 incha nije moglo da stane u Neskorove kabinete,ja sam vratio u fabricku kutiju i slusao.Zvucnici su u fabrickoj kutiji totalno ravni po zvuku i nema nikakve drame,sto je i razumljivo s jedne strane jer je to izvorno bio razglas.Ovaj bas od 40 cm je prijatan i ima ga,cak je i interesantno njegovo predimenzioniranje zvucnog sadrzaja,ali mu treba visokotonac.On obuhvata bas i srednje podrucje,ali ne ide straobalno visoko i treba mu jedan fin visokosrednji.U Neskorovom kabinetu je zvuk bas zvucnika bio mnogo bolji,tako da to otvara igranje sto je i bio cilj.Ali pravi dozivljaj je bio kad sam probao ovaj srednjetonac od 12 incha.Do sad nisam imao prilike da cujem toliko jaku scenu u visokim tonovima,uz standardne srednje.Znaci ova dvanaestica se ubi za neki TQWT.I to u rangu najboljih Lowther-a,ako je Lowther u opste najbolji u tom svetu.

Posto je sve sto se tice samogradnje kompleksan poduhvat,stavio sam na cekanje celu pricu,jer kad tad moram da napravim Karlson kabinet sa 15 incha drajverom.Znaci ima dve tri opcije kako najbolje iskoristiti ove matorce,koje kad sam ih prikljucio na ozbiljno i moderno pojacalo su se ponasali kao da sam im dao africku sljivu,ili viagru:)Stvarno je interesantno cuti ih na finom pojacalu,umesto na nekom sirovom i mutovom razglasu.

Ovo je najjevtinija zabava,jer s vremena na vreme moze da se nadje za simbolicne novce,a ima komada koji su bespotrebno podcenjeni a radjeni su veoma kvalitetno,i u skladu sa tim se i cuju.Kod amerikanaca,koji su uopste bili retki na nasim prostorima sve ovo mnogo vise kosta,a ucinak bude u celini veoma slican,tako da toplo preporucujem posleratne nemce,nebitno da li je istocna ili zapadna Nemacka.

 

post-1130-0-94281200-1427211591_thumb.jp

post-1130-0-92323200-1427211599_thumb.jp

post-1130-0-04757700-1427211608_thumb.jp

post-1130-0-39334800-1427211617_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel ovakve :oke:

Secam se jos od one teme kad sam postavio,to tinja jos od tad,nego sam imao dobra 3 savetnike,jedan kaze iverica,drugi kaze medijapan,treci kaze,nemoj medijapan,nego sperplocu,i ja na kraju nisam ni pravio.Ali su sada ovde potrebne komponente,pa nije vise ni novac u pitanju,koliko moram da rascistim prostorNapravio bi ih odavno nego su ogromne,pa nemam gde da ih stavim u sobi,dok ne izbacim nesto.ALi radicu ih od spera,i samo ih izlakiram i budu lepe.Jos neke lepe mesingane srafove za krilca,ovo ostalo imam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mamlaze nisi obratio paznju na najitrigantniji dizajn u istoriji hi fi-a.OB vec imam...

 

Zna M za Karlsona odavno al ide mnogo kvadrati u njega. Najgora stvar je da se škrtari na materijalu zbog radi toga nastade poljak.

 

Nego i ja savetujem šper ili blažujku, jedno te isto. Medijapan je šit a iverica se krza i peva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zna M za Karlsona odavno al ide mnogo kvadrati u njega. Najgora stvar je da se škrtari na materijalu zbog radi toga nastade poljak.

 

Nego i ja savetujem šper ili blažujku, jedno te isto. Medijapan je šit a iverica se krza i peva.

Najbolje sper ili blazujka to svi znaju a iverica je isto dobra samo se lepe duple strane i to naravno vise kosta a efekat veoma dobar/probano/ pomeni najbolje. :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...